Hospodársky denník
USD48,541 Sk
EUR43,34 Sk
CHF28,093 Sk
CZK1,251 Sk
  Pondelok  7.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Sedem rokov Pastorkaltu

Nová generácia chladiacich vitrín

Pastorkalt, a. s., vznikla v roku 1993 ako výrobno-obchodná spoločnosť slovensko-talianskych akcionárov. Výrobný program sa sústreďuje na obslužné vitríny a prístenné vitríny prevažne so zabudovaným agregátom. Počas siedmich rokov sa priebežne zavádzali inovované modely vitrín, tak ako boli uvedené do výroby vo firme Pastorfrigor. Na konci roku 1998 spoločnosť zaviedla výrobu prístennej vitríny na externý agregát s vylepšeným systémom chladenia. Celkovo od začiatku výroby do súčasného obdobia vyrábala asi 14 modelov. V tomto roku sa spoločnosť rozhodla vyvinúť vlastný rad obslužných aj prístenných vitrín. S tým boli spojené mnohé zmeny, predovšetkým vo výrobnej časti spoločnosti. S novou vitrínou sa podstatne rozšírila výroba o produkciu doteraz nakupovaných dielcov, čo vyvolalo požiadavku nemalých investícií do výrobných technológií.

Pri vývoji z hľadiska dizajnu sa Pastorkalt spoľahol na človeka známeho v oblasti priemyselného dizajnu na Slovensku, doc. Ferdinanda Chrenku akademického sochára, vedúceho Katedry designu Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave.

Prvou z novej generácie vitrín z produkcie Pastorkaltu, a. s., sa stáva obslužná vitrína pre predajne mäsa, lahôdok a bufety. So začiatkom sériovej produkcie uvažuje v prvých mesiacoch roku 2001. Prvýkrát bola predstavená nedávno na 5. ročníku výstavy Foodapest v Budapešti. S modelmi prístenných vitrín v Pastorkalte uvažujú v polovici roku 2001.

Uvedené zmeny spolu s už vybudovaným portfóliom ostatných tovarov nevyhnutných na komplexné zariadenie predajní s potravinárskym tovarom radia Pastorkalt k najzaujímavejším partnerom pri vybavovaní predajní. O tom svedčí aj spolupráca na doteraz najväčšej predajni s prevažne potravinárskym sortimentom v slovenských rukách - Hypermarket Košice Jednoty P. Bystrica otvorený od 6. 12. 2000.

(do)

 

 

 

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.