Hospodársky denník
USD48,541 Sk
EUR43,34 Sk
CHF28,093 Sk
CZK1,251 Sk
  Pondelok  7.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Robiť kvalitne a v rýchlych termínoch

Používame našu zručnosť a francúzske know-how

“Spoločnosť A.S. MOLD sa zaoberá výrobou fólií na vstrekovanie plastov a všeobecne nástrojárskou činnosťou, pričom práve výroba vstrekovacích foriem predstavuje v súčasnosti 90 % našej celkovej produkcie,” predstavil Ing. Ján Synak činnosť firmy, ktorá pod hlavičkou A.S. MOLD začala pred rokom fungovať ako spoločný podnik s francúzskymi spoločnosťami. Konateľom spoločnosti je od 1. februára 2000 Ing. Branislav Chudada. Majoritným vlastníkom spoločnosti je francúzska nástrojárska spoločnosť A.C.V. M. “Prvý rok je vždy ťažký, ale na druhej strane už od septembra zaznamenávame nárast zákazkovej vyťaženosti, čo je sľubným naštartovaním do lepšej budúcnosti,” tvrdí J. Synak.

“Čo sa týka nástrojárskej výroby, momentálna situácia je pre slovenských partnerov dosť zlá. Väčšinu firiem drží export. Aj my sa orientujeme predovšetkým na export do ďalších krajín, avšak tým, že robíme zákazky aj pre Whirpool a objednávka na výrobu výliskov nám prišla aj od francúzskeho partnera s pobočkou na Slovensku - firma Rusel partners dodáva výlisky pre Whirpool Poprad - sme aktívni aj na slovenskom trhu”, dodal J. Synak. Firma exportuje najmä do Francúzska, do Nemecka a Rakúska a pokiaľ ide o Slovensko, tu majú tiež stálych zákazníkov.

Francúzski partneri svoj záujem o Slovensko motivujú tým, že chcú nasledovať svojich zákazníkov, ktorí sa čoraz viac sťahujú smerom na východ do krajín strednej a východnej Európy. Ak chcú aj naďalej pôsobiť na tomto trhu, majú len dve možnosti. Ďalší rast doma vo Francúzsku by bol príliš nákladný, takže je výhodnejšie nájsť si partnera tu a začať budovať silnejšiu nástrojáreň. Lisárska produkcia sa tak do A. S. Mold Slovensko skutočne postupne presťahovala. Ak slovenské firmy majú nižšie náklady na prácu, Francúzi majú zase vyššie know-how. “Z našej strany bol záujem technicky sa naučiť niečo viac, osvojiť si trendy, ktoré sú vo svete,” povedal J. Synak.

“Nástrojárska výroba je špecifická tým, že nerobíme hromadnú produkciu. Každá forma sama osebe je prototypom. Snažíme sa však nájsť si takých partnerov, ktorí budú stálymi zákazníkmi. Robíme napríklad pre firmu Toshiba. Ak projekt, na ktorom robíme, dopadne úspešne, je to prísľub, že bude aj v budúcnosti zadávateľom, povedal J. Synak. Najväčšie množstvo výliskov je určené automobilovému, elektrotechnickému a spotrebnému priemyslu. To sú tri najvýznamnejšie oblasti. Medzi slovenskými klientami A.S. MOLD sú niektoré lisárske spoločnosti, pričom A.S.MOLD neposkytuje len dodávku, ale aj údržbu foriem. Servis neposkytuje len na vlastné, ale aj na cudzie výrobky. Spoločnosť A.S. MOLD poskytuje garanciu na všetky výrobky, ktoré dodáva. “Naším cieľom je robiť kvalitne a v rýchlych termínoch. To sú veci, ktoré sú naším tromfom,” dodal J. Synak.

Kompletné riešenie pre vstrekovanie plastov:

- návrh výlisku pomocou CAD/CAM systémov vzhľadom na možnosti výroby technológiou vstrekovania

- návrh formy

- výroba a odskúšanie formy, konečná úprava vzhľadom na požiadavky klientov

- zabezpečenie dodávky výliskov

Návrhy a výroba nástrojov na spracovanie plechov technológiou:

- strihanie

- ťahanie

- ohýbanie

Výroba špeciálnych náradí, ako aj ich komponentov pre rôzne odvetvia priemyslu.

Kontakt:

A. S. MOLD, s. r. o.

Pluhová 49

831 03 Bratislava

Slovensko

Tel.: +421-7-4464 2841

-4464 2842

Fax: +421-7-4437 2477

E-mail: as@mold.sk

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.