Hospodársky denník
USD48,541 Sk
EUR43,34 Sk
CHF28,093 Sk
CZK1,251 Sk
  Pondelok  7.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Plné využite výrobnej kapacity

Nylstar Slovakia, a. s., investuje do kvality a modernizácie

Akciová spoločnosť Nylstar Slovakia so sídlom v Humennom vznikla z akciovej spoločnosti Chemlon Humenné, a. s. ktorá sa k 30. júnu 2000 rozdelila na dva nové subjekty.

Spoločnosť Nylstar sídliaca v Taliansku je spoločným podnikom dvoch významných priemyselných skupín Rhodia a Snia. Objemom patrí medzi najväčších výrobcov textilných polyamidových vláken na svete. V minulých mesiacoch spoločnosť oznámila získanie prvého výrobného závodu na Nylon 66 monofilelementy na severoamerickom kontinente vo Virgínii (USA).

Nylstar Slovakia, a. s., plánuje v tomto roku dosiahnuť celkový obrat asi 3,5 miliardy Sk. To je podmienené plným využitím súčasnej výrobnej kapacity závodu, ktorá podľa vyjadrenia generálneho riaditeľa spoločnosti Nylstar Slovakia, a. s., Jeana Zakoseka predstavuje produkciu približne 25-tisíc ton textilných vláken ročne. Humenský závod by mal zabezpečovať približne šestinu celosvetovej produkcie koncernu Nylstar.

Nová spoločnosť Nylstar Slovakia, a. s., chce ešte v tomto roku preinvestovať približne 480 miliónov Sk s cieľom zvýšenia kvality produkcie, ako aj rozšírenia kapacity v záujme uspokojenia nových požiadaviek odberateľov. Podobnú, o niečo nižšiu sumu preinvestovala bývalá spoločnosť Chemlon Humenné, a. s. na modernizáciu divízie textilných vláken aj v minulom roku. Jedným z najperspektívnejších projektov je uvedenie do prevádzky tzv. FOY technológie na výrobu nekonečného textilného vlákna.

Celá produkcia závodu Nylstar Slovakia, a. s., smeruje na export, prevažne do krajín Európskej únie. Spoločnosť v súčasnosti zamestnáva vyše 1100 pracovníkov.

Kontakt:

Nylstar Slovakia, a. s.

Chemlonská 1, 066 76 Humenné

Tel.: (0933) 7722028, 771 3737

Fax: (0933) 7720692

E-mail: jean.zakosek@

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.