Hospodársky denník
USD48,541 Sk
EUR43,34 Sk
CHF28,093 Sk
CZK1,251 Sk
  Pondelok  7.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Úspech v Londýne

Slovak Bussiness Day - kladný signál pre Britov

Jedným z posledných tohtoročných podujatí, na ktorom slovenské podnikateľské subjekty, firmy a organizácie mohli vo Veľkej Británii prezentovať svoj výrobný a obchodný potenciál, bolo prestížne podujatie Slovak Bussiness Day, ktoré sa uskutočnilo 27. novembra v Londýne. Požiadali sme riaditeľku Britskej obchodnej komory v Bratislave Ing. Líviu Eperjesiouvú, ktorá sa na akcii zúčastnila, o jej krátke zhodnotenie.

Môžete nám povedať, s akým úspechom sa podujatie Slovak Bussiness Day skončilo?

- Podľa môjho názoru to bol veľký úspech. Na podujatí sa zúčastnilo okolo 100 návštevníkov, a kto pozná pomery vo Veľkej Británii, vie oceniť záujem britských podnikateľov o takúto akciu. Netreba zabúdať aj na fakt, že nedávno bol v Londýne INWEST FORUM, kde sa zúčastnilo asi 130 návštevníkov, takže v priebehu krátkeho času Slovensko vyslalo dva silné pozitívne signály do Londýna.

Kto bol garantom akcie, aké firmy a organizácie zo slovenskej strany sa na podujatí zúčastnili?

- Garantom akcie bolo obchodné oddelenie Veľvyslanectva SR v Londýne a touto formou by som sa chcela poďakovať pánovi Vráblovi, ktorý v podstate sám zorganizoval podujatie na takejto vysokej úrovni. Zo Slovenska podujatie navštívilo 10 firiem (HE-AL, VUJE Trnava, Stroptel, Slovpol, Selekt, Ignis, Senická mliekareň, Betra Marketing, Zilmont, Sviečky a voskové výrobky) , SOPK Trnava a Britská obchodná komora v SR. Večer bola prezentácia rôznych slovenských výrobcov pív.

Podarilo sa nadviazať konkrétne obchodné kontakty s potenciálnymi britskými partnermi?

- Program bol veľmi bohatý. Predpoludním sa za rečníckym pultom vystriedali zástupcovia významných britských inštitúcií, ako napr. Department of Trade and Industry, Trade partners UK, EBDR, CBI, Amadeus Capital, VUB Bank, International Finantial Services, Sario, BOK SR a mimo programu vystúpil aj bývalý britský veľvyslanec na Slovensku pán David Lyscom. Popoludní prebiehali konkrétne rokovania medzi slovenskou obchodnou misiou a zástupcami britských firiem. Britské firmy mali záujem napríklad o dovoz papierových obrúskov, papierových tašiek, plastových obalov, vrecúšok do odpadkových košov, ramienok na šaty, nástrojov a náradia, surovín pre farmaceutický priemysel, slovenské kúpele atď. Medzi účastníkmi seminára sa nadviazali konkrétne obchodné kontakty a kontakty na výrobky, ktoré neboli zastúpené v obchodnej misii, som následne zaslala záujemcom z britskej strany.

Iaromír Novák

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.