Hospodársky denník
USD48,541 Sk
EUR43,34 Sk
CHF28,093 Sk
CZK1,251 Sk
  Pondelok  7.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Svetová kvalita ložísk slovenskými rukami

Pred dvoma rokmi to bola len zelená lúka. Dnes tu stojí moderný strojársky závod s výrobnou plochou

20 000 m2 , v ktorom doteraz našlo prácu 700 pracovníkov. Hovoríme o spoločnosti INA Kysuce, a.s., najmladšom závode spoločnosti INA Group v Kysuckom Novom Meste.

Spoločnosť INA patrí vo svojom spektre výrobkov medzi najkvalitnejších dodávateľov z celosvetového hľadiska. Kvalita sa posudzuje zásadne z pohľadu zákazníka, to znamená, že sa na každý náš produkt pozeráme očami tých najprísnejších odberateľov. Systém riadenia kvality spoločnosti INA sa uplatňuje rovnakým spôsobom vo všetkých výrobných závodoch. Jedným z jeho základných prvkov je princíp kontinuálneho zlepšovania a stratégie nula chýb. Závody skupiny INA sú certifikované podľa troch medzinárodných noriem ISO 9001, VDA 6.1 a QS 9000.

Najdôležitejším prvkom spoločnosti sú však jej zamestnanci, u ktorých spoločnosť kladie veľký dôraz na zaškolenie. Doteraz vynaložila na zaškolenie svojich zamestnancov v sesterských spoločnostiach INA v SRN a Anglicku 150 mil. Sk a umožnila im načerpať vedomosti aj v Maďarsku. Priemerný vek zamestnancov je 31 rokov, čo svedčí o tom, že dávajú prednosť mladým ľuďom. Firma INA sa stará aj o sociálne zabezpečenie svojich zamestnancov. Dostali sme do užívania nové priestory, dokonale vybavené sociálne zariadenia, výdajňu jedál, usporadúvame rozličné športové podujatia. Začiatkom marca sme usporiadali nultý ročník zimných športových hier. Najlepší z nás potom reprezentovali našu firmu v koncernových pretekoch v lyžovaní v rakúskom Zillertali. Pripravujeme prvý ročník v halovom minifutbale.

INA Kysuce, a.s., exportuje 100 % svojej výroby do zahraničia. Export v roku 2001 bude 1,8 mld/rok. Ich snahou je nakupovať niektoré materiály a služby na Slovensku. Začali preverovať kvalitu a možnosti na Slovensku vyrábaných rúr z ložiskových ocelí, klietok z plastových materiálov, odliatkov na niektoré naše výrobky, náradie a výrobu náhradných dielov. Niektoré služby a kooperácie už nakupujeme. Najširšia spolupráca je s KLF-ZVL,a.s., KNM, Heso, s.r.o., Sidor, s.r.o, a s vedením mesta Kysucké Nové Mesto. Táto kooperácia má objem 300 mil. Sk/rok.

INA Kysuce, a.s., je rozvíjajúca sa firma, ktorá má v pláne výstavbu II. a po nej III. etapy a vhodne dopĺňa regionálny rozvoj Kysúc. To, čo táto firma potrebuje, je diaľnica v blízkosti Kysuckého Nové Mesta. Veď len export produkcie r. 2001 predstavuje cca 400 kamiónov.

Curriculum vitae spoločnosti INA Kysuce, a.s.

Máj 1999 – vznik projektu INA Kysuce

Jún 1999 – založenie akciovej spoločnosti

Júl 1999 – položenie základného kameňa stavby

August 1999 - Apríl 2000 – výstavba nového závodu

Máj 2000 – začiatok inštalácie technológie v novom závode

Júl 2000 – kolaudácia stavby

September 2000 – otvorenie nového závodu.

Ing. Milan Vejrosta

Kontakt:

INA Kysuce, a.s.

02401 Kysucké Nové Mesto

tel: 0826/4205201

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.