Hospodársky denník
USD48,541 Sk
EUR43,34 Sk
CHF28,093 Sk
CZK1,251 Sk
  Pondelok  7.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

VSK, s.r.o. - pohodlná kvalita

Vignoni Stefano, majiteľ talianskej firmy, ktorá sa orientuje na výrobu dámskych a detských pančuchových nohavíc a spodnej bielizne, zviditeľnil značku Vignoni na celom svete a po prvý raz prišiel na Slovensko začiatkom roku 2000.

Tu spoznal spoločníkov firmy Chemes, majiteľov firmy na výrobu pančuchového tovaru, situovanú v Humennom a s obchodným zastúpením v Žiline, ako aj distributérov značiek „LINDA“ a „LINORA”. Počas tohto obdobia sa stanovil optimálny pomer personálu a vedenia.

Rýchlo sa zistilo, že je možnosť reštrukturalizácie spoločnej existencie talianskej technológie popri slovenskej organizačnej štruktúre a logistike.

Zrodila sa spoločnosť VSK, s. r. o., s polovicou talianskej kapitálovej účasti a know-how, stabilne usídlenou na slovenskom trhu.

Výhľady na začiatku projektu boli len na výrobu dámskych pančuchových nohavíc. Časom však taliansko-slovenská spoločnosť VSK, s. r. o., získala aj obchodné značky „LINDA” a „LINORA”, kompletne renovovala získaný sklad Chemesu a po roku jej existencie zamestnáva 170 osôb humenského regiónu, ktorí sa podieľajú na dokončovacích prácach talianskych produktov – dámskych a detských pančuchových nohavíc. Avšak svojou prítomnosťou obohatila slovenský trh aj o výrobky značky Vignoni, ktorá sa u nás postupne udomácňuje.

Na podnikateľskej kapacite a vzťahu k práci vidno aj to, že napríklad firma rodiny Vignoni s rozhodnou lokálnou pomocou firmy Chemes a jej riaditeľov sa môže legitímne pýšiť zložením a smerovaním na slovenský trh a stáva sa jedným z najväčších výrobcov dámskych a detských pančuchových nohavíc a spodnej bielizne.

(do)

Kontakt:

VSK, s.r.o.

Chemlonská 1

06601 Humenné

tel: 057/7712772

fax: 057/7763314

email: vsk@stonline.sk

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.