Hospodársky denník
USD48,541 Sk
EUR43,34 Sk
CHF28,093 Sk
CZK1,251 Sk
  Pondelok  7.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Rýchlosť, spoľahlivosť a kvalita

Firma Kolodej, s. r. o., síce vznikla začiatkom tohto roka, ale je pokračovaním firmy SAN, s. r. o., ktorá pôsobila na slovenskom trhu niekoľko rokov. Hlavnou náplňou činnosti firmy je predaj a servis priemyselných šijacích strojov firmy Fischbein, ide o najkvalitnejšie výrobky v tejto kategórii. Nezanedbateľnou náplňou firmy je tiež predaj priemyselných šijacích nití pod obchodným názvom Fischbein Premium.

Servis šijacích systémov Fischbein prevádzkovala ešte za čias ČSFR firma Fosfa Břeclav, kde som túto činnosť zaviedol, organizoval a riadil. Po osamostatnení Slovenska bola cesta za servisom zdĺhavá a bolo potrebné ísť smerom k zákazníkovi. Začiatky, samozrejme, neboli ľahké, ale mottom firmy je rýchlosť, spoľahlivosť a kvalita, som presvedčený, že akákoľvek činnosť, ktorá je sprevádzaná týmto mottom, skôr alebo neskôr prinesie výsledky. Firma Kolodej, s. r. o., resp. SAN, s. r. o., výrazne z roka na rok zvyšuje pokrytie slovenského trhu a tým i obrat. Ako som už uviedol, činnosťou firmy je predaj priemyselných šijacích systémov, tieto systémy sa používajú na zašívanie vriec, hlavne v oblasti krmovinárstva, v mlynoch, v osivárstve, baliarňach, chemických podnikoch i v stavebníctve. Nosným programom firmy Fischbein a tým i nosným programom firmy Kolodej, s. r. o., je ručný priemyselný šijací stroj Fischbein, typ ECR, o ktorého kvalitách svedčí okrem iného i to, že ho vyrobili viac ako 350 000 ks. Samozrejme, pre väčšie výkony môžeme ponúknuť priemyselné šijacie systémy typu ES, EÚ, EUA a to i vrátane páskovania. Pre najnáročnejšie podmienky sú to ťažké šijacie hlavy (HEAVY DUTY) - modely 100 a 200.

Samozrejme, konkurencia i v tomto odbore je veľká, okrem iných renomovaných výrobcov sa na trhu objavujú cenovo lákavé výrobky, a to najmä z oblasti juhovýchodnej Ázie. Cesta k úspechu je iba jedna - kvalita, kvalitný servis a ústretovosť k požiadavkám zákazníka. V súčasnosti vykonávame servis predovšetkým výmenným spôsobom, takže požiadavky zákazníka uspokojujeme do 24 hodín. V súčasnosti sa nám v spolupráci so slovenskými firmami darí niektoré komponenty šijacích systémov vyrábať - stojany, páskovanie a kompletné šijacie systémy ako súčasť dodávok technologických celkov umiestňovať na zahraničných trhoch, a to predovšetkým v oblastiach bývalého Sovietskeho zväzu.

V budúcnosti chceme ešte viac vychádzať v ústrety potrebám zákazníkov a naše služby dostať na najvyššiu možnú úroveň.

Pavol Kolodej,

riaditeľ

Kolodej, s. r. o.

Sibírska 2

908 51 Holíč

Tel./fax: 034/668 4752

mobil: 0903/404 412

email: kolodej@marta.sk

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.