Hospodársky denník
USD48,541 Sk
EUR43,34 Sk
CHF28,093 Sk
CZK1,251 Sk
  Pondelok  7.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Volvo Truck - kvalita na cestách

O dva týždne - 14. apríla 2002 - oslávi spoločnosť VOLVO 75. výročie vzniku značky, ktorá je na celom svete známa širokým sortimentom produktov v dopravnom sektore a vysoko rešpektovaná pre svoju kvalitu a bezpečnosť. Prvým produktom bol legendárny automobil ÖV4, no netrvalo dlho a švédska spoločnosť sa začala zameriavať aj na výrobu nákladných vozidiel. Pritom v tom čase sa považovali len za akýsi módny doplnok k nákladným povozom, železničnej a lodnej doprave. Avšak už úvodný truck, ktorý opustil výrobné linky v roku 1928, spĺňal čo do spoľahlivosti a kvality najvyššie štandardy doby. A práve vďaka takémuto prístupu patrí Volvo Truck Corporation medzi popredných svetových výrobcov aj dnes, keď je truck hlavným prostriedkom transportu tovarov.

Volvo Truck Corporation je od začiatku roka 1998 prítomná aj na Slovensku. Jej dcérska spoločnosť

Volvo Truck Slovak pôsobí ako exkluzívny importér a distribútor nákladných vozidiel Volvo, pričom je dlhodobým cieľom spoločnosti budovať a udržiavať si vedúce postavenie na trhu. V ponuke má široký výber modelov, z ktorých je úspešný truck radu FH určený predovšetkým na medzinárodnú diaľkovú dopravu, rad FM pre náročnú stavebnú a regionálnu dopravu a rad FL je ideálnym nástrojom pre miestnu a regionálnu dopravu.

V minulom roku sa produktový program zameral na základné hodnoty značky Volvo, ktoré sú späté s kvalitou, bezpečnosťou a záujmom o životné prostredie. Boli vypracované celkové riešenia s orientáciou na zákazníka. Mimoriadnu pozornosť vzbudila najmä premiéra nového trucku Volvo FH12. Vlajkovú loď tejto značky po prvý raz predstavili v roku 1993, modernizáciou prešla v rokoch 1998 a 1999. Jej unikátnosť ocenila medzinárodná jury novinárov - Truck of the Year - dvakrát: v roku 1994 a 2000. Po niekoľkoročných výskumoch, inováciách a zbieraní informácií od zákazníkov spoločnosť Volvo Trucks tak prišla na trh s revolučným nákladným automobilom podľa želaní zákazníkov. Len niekoľko týždňov nato spoločnosť odprezentovala rad FM12 a úplne nový rad FM9. Vozidlá tretej generácie majú aerodynamickejší tvar kabíny, úplne nové motory a prevodovky zabezpečujú majiteľom hospodárnejšiu prevádzku. Pracovné prostredie vodiča je prispôsobené jeho maximálnemu pohodliu so začlenenými bezpečnejšími prvkami. Mnoho dopravcov sa domnieva, že Volvo FH a Volvo FM dnes predstavujú najziskovejšie investície pre ťažkotonážnu nákladnú dopravu. Pri rastúcich nákladoch na také veci, ako je palivo, Volvo Trucks sústreďuje vývoj nového nákladného automobilu na oblasť, ktorá má najväčší vplyv na spotrebu paliva - hnaciu skupinu - ale je taktiež zameraný na konštrukciu kabíny.

Autorizované servisné centrá Volvo sú v Topoľčanoch, Žiline, Košiciach a koncom roka 2001 bol slávnostne otvorený Volvo Truck Servis v Šenkviciach neďaleko Bratislavy, čím sa rozšírili možnosti pre majiteľov a prevádzkovateľov vozidiel Volvo. V priebehu 2. štvrťroka 2002 plánujeme otvorenie ďalšieho servisného centra Volvo v regióne Nových Zámkov. Autorizované centrá sú vybavené najmodernejšou servisnou technikou, potrebným špeciálnym náradím, diagnostickou technikou priamo od výrobcu a aktuálnou technickou literatúrou. Všetky sú začlenené do non-stop 24-hodinového Volvo Akčného Servisu 365 dní v roku a disponujú plne vybaveným servisným vozidlom. Volvo Truck Slovak pripravuje v spolupráci so servisnými centrami „Servisné akcie“ zamerané na údržbu a plynulú prevádzku vozidiel a opravy starších vozidiel prostredníctvom balíkových cien.

Značka Volvo počas 75-ročnej existencie teda dokázala, že pokiaľ sa staví na tie správne hodnoty, úspech sa zaručene dostaví. Cesta kvality vedie tým správnym smerom. Tak vo svete, ako aj na Slovensku.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.