Hospodársky denník
USD48,541 Sk
EUR43,34 Sk
CHF28,093 Sk
CZK1,251 Sk
  Pondelok  7.Mája 2001

Pohodlie vo vzduchu bez príplatku

Ak sa chystáte na dôležité pracovné stretnutie a predtým ešte musíte absolvovať dlhú cestu, spríjemnite si ju čo najviac. Doprajte svojmu organizmu čo najväčší oddych a relax bez príplatku. Je všeobecne známym faktom, že dlhý let spojený s nedostatkom spánku a určitým časovým posunom vyžaduje aklimatizáciu až niekoľko dní. My však máme pre vás veľmi jednoduché a elegantné riešenie.

British Airways ponúka ako prvá, a doteraz ako jediná letecká spoločnosť, revolučný produkt a služby v business triede na dlhé vzdialenosti - Club World. Vytvorenie atmosféry „pohodlia vo vzduchu“ pre pasažierov business triedy - aby mohli spať, pracovať alebo relaxovať vo výške desať kilometrov, stálo vyše 200 miliónov libier.

Výhody cestovania s British Airways v business triede

Úplne rozložiteľné sedadlo na 182 cm dlhú rovnú posteľ. Vzdialenosť jednotlivých sedadiel od seba je 185 cm, čo je o 30 cm viac, ako je štandard v iných leteckých spoločnostiach (152 cm).

Originálna podnožka s nastaviteľnou výškou poskytujúcou viac priestoru a relaxu pre nohy.

Ergonomicky tvarované sedadlo plne elektronické s podperou bedrovej časti, ktorá sa môže upraviť zo základnej polohy až do úplne vodorovnej. Má plne nastaviteľnú opierku hlavy s postrannými operadlami.

Nový interiér v štýle „salónikov vo vzduchu“, ktoré sú charakteristické menším množstvom sedadiel a zväč- šením súkromného priestoru o 30 %. Tradičné usporiadanie bolo vďaka inováciám nahradené tak, aby zmaxi- malizovalo priestor a súkromie cestujúcich.

Zábava počas letu je zabezpečená výberom z 18 filmových a televíznych kanálov na obrazovke veľkej 8,4 palca a z 12. hudobných staníc v CD kvalite.

Catering predstavuje kvalitnejšie a jednoduchšie jedlo (menu zo 4 chodov s výberom predjedla a hlavného jedla). Jedlo pred odletom - cestujúci z USA môžu jesť už pred letom, na výber je teplý a studený bufet, aby tak maximalizovali č as spánku na palube, príp. „Goodnight“ servis - rýchle občerstvenie zložené z ľahkého jedla priamo na palube. Servis „Raid the Larder“- samoobslužný bufet s ponukou sendvičov, sušienok, cukroviniek a nápojov, je k dispozícii počas celého letu.

eBA – trieda Club World umožňuje cestujúcim využiť telefonický check in, službu „Self-Servis“ check in, či elektronické letenky.

Pripojenie pre notebook a telefón zabudované na stranách sedadiel, ktoré umožní pracovať na palube lietadla a byť stále v spojení.

Vyššia povolená hmotnosť pre 2 príručné batožiny do 18 kg (3-krát viac než v ekonomickej triede). Bolo vytvoreného viac miesta v priestore nad hlavou a po stranách. Priestor na oblečenie sa zdvojnásobil.

Nové odletové salóniky majú nový „terasovitý“ koncept a sú rozdelené do jednotlivých zón: priestor na prácu poskytuje Obchodné centrum, miestom odpočinku a relaxu je Knižnica a Oáza pokoja, čerstvé šťavy a káva sa podávajú v Cappuccino bare, výdatné občerstvenie pre každého je v Bufete, vína z najznámejších svetových viníc sú na vinnom lístku vo vinárni „World Wine Bar“, Toalety poskytujú tiež priestor na osvieženie, prezlečenie či úpravu, o zábavu detí sa postará Detský kútik. Unikátne príletové salóniky na letisku Heathrow a Gatwick sú vybavené sprchami a šatňami, službami čistiarne, jedálňou s ponukou kontinentálnych a teplých raňajok, malou telocvičňou, kozmetickým salónikom a manažérskym

Zdajú sa vám tieto výhody príliš ideálne? Pridajte si k tomu ešte ďalšie podstatné plus. Cena letenky v cestovnej triede Club World je porovnateľná s cenou leteniek v business triedach ostatných leteckých spoločností. Záleží len na vás, či si za rovnaké peniaze doprajete maximálne pohodlie, spánok a súkromie.

Aktuálna ponuka s odletom júl - august pre všetkých, ktorí vedia, čo je to komfort vo vzduchu: New York, Washington, Boston, Chicago 72 000 Sk, Miami 76 990 Sk, Houston 78 930 Sk, Filadelfia 74 340 Sk, Los Angeles 81 680 Sk, San Francisco 82 950 Sk, Seattle 86 990 Sk, Montreal 87 300 Sk, Toronto 76 600 Sk a iné. Ceny platia pre spiatočný let a nezahŕňajú letiskové poplatky.

Bližšie informácie sú dostupné priamo v kancelárii British Airways na tel. čísle 02/5710 2030, prípadne na slovenskej webovskej stránke spoločnosti /www.britishairways.sk/.

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.