Hospodársky denník
USD48,541 Sk
EUR43,34 Sk
CHF28,093 Sk
CZK1,251 Sk
  Pondelok  7.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Športová paralela

Vlani tak Slovensko, ako aj vtedajšia Juhoslávia prepisovali svetové dejiny športu. A hoci išlo o dva rozličné športy, dva úspechy boli v mnohom podobné.

Slovenské víťazstvo na švédskych majstrovstvách sveta v hokeji definitívne rozbilo zaužívanú predstavu o „nedotknuteľnej šestke krajín“ v najrýchlejšom športe. Šatan, Pálffy, Bondra a spol. ukázali, že Slovensko je schopné víťaziť nad kýmkoľvek aj na tých najprestížnejších podujatiach.

Na druhej strane juhoslovanskí basketbalisti na MS v Indianapolise zrušili mýtus o neporaziteľnosti amerických profesionálov. Kolektív na čele s veteránom Vladem Divacom a kapitánom Dejanom Bodirogom nielenže porazil hviezdy NBA na ich vlastnej pôde, ale do Belehradu odniesol aj trofej za víťazstvo na celom turnaji. Svet teraz netrpezlivo očakáva americkú odpoveď na budúcoročnej olympiáde, rovnako ako v týchto dňoch so záujmom sleduje slovenské snahy o obhajobu vlaňajšieho primátu.

Pri oboch úspechoch nájdeme aj celý rad ďalších podobností. Najväčšia je hádam tá, že obe víťazstvá niekoľko dní oslavovala celá krajina. Odkaz je tiež jasný: Aj Slováci, Srbi, aj Čiernohorci majú na to, aby dobyli svet. A nielen v športe.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.