Hospodársky denník
USD48,541 Sk
EUR43,34 Sk
CHF28,093 Sk
CZK1,251 Sk
  Pondelok  7.Mája 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

BRITISH AIRWAYS na Námestí SNP v Bratislave

Ešte ste nesedeli v lietadle spoločnosti British Airways? V dňoch 29. - 30. apríla ste mali možnosť a dokonca v Bratislave priamo na Námestí SNP, v rámci európskeho turné kamiónu, ktorého interiér je vybavený sedadlami a doplnkami z jednotlivých cestovných tried, vyskúšať si pohodlie, ponúkané palubami lietadiel tejto leteckej spoločnosti.

Spoločnosť British Airways je najväčším leteckým prepravcom na svete a zároveň je to jedna z najdlhšie fungujúcich leteckých spoločností. Jej začiatky siahajú do roku 1919. Spoločnosť odjakživa predstavovala to najlepšie, čo trh s leteckou prepravou ponúkal.

Sieť liniek British Airways pokrýva približne 216 destinácií v 94 krajinách (vrátane franchisovych alebo dcérskych spoločností a partnerov v rámci združenia oneworld).

Domovskými prístavmi spoločnosti sú dve hlavné londýnske letiská Heathrow (najväčšie medzinárodné letisko na svete) a Gatwick.

Spoločnosť British Airways prevádzkuje 343 lietadiel, čím sa zaraďuje medzi najväčšie letecké strojové parky v Európe. Je jednou z dvoch leteckých spoločností na svete, ktoré do konca októbra 2003 prevádzkujú Concorde (celkovo sedem strojov), jediné nadzvukové dopravné lietadlo na svete. Spoločnosť British Airways je nesmierne hrdá na skutočnosť, že poskytuje najviac inovatívnych služieb zákazníkom.

V januári 2000 oznámila, že v priebehu nasledujúcich dvoch rokov investujú do zákazníckych služieb a produktov 600 miliónov GBP. Ide o najväčšiu investíciu svojho druhu v histórii leteckej prepravy. Investičný program zahŕňa zavedenie sedadla, ktoré sa rozloží na rovnú posteľ, v obchodnej triede Club World a zriadenie štvrtej prepravnej triedy World Traveller Plus pre cestujúcich, ktorí pri dlhých letoch požadujú služby na vyššej úrovni ako poskytuje turistická trieda, ale nemajú záujem platiť za letenku Club World.

British Airways sú prvou veľkou leteckou spoločnosťou, ktorá pre lety do celého sveta ponúka 4 triedy - First class, Club World, Club Europe a World Traveller Plus.

Pre najvyššiu triedu vytvorila svetoznáma dizajnérka Kelly Hoppenová tichú explóziu štýlu, ktorá v cestujúcich triedy First vyvoláva dokonalý pocit cestovného luxusu.

Kelly sa s využitím najkvalitnejších látok a materiálov podarilo dosiahnuť štýl a kvalitu letiaceho Rolls-Royce. Pri stvárňovaní interiéru siahla dizajnérka po Connollyho koži, efekte surového orechového dreva, kašmírových a chenillových modrých látkach.

Kľúčovým prvkom interiéru je skutočne rovná posteľ na oblohe s príslušnou úrovňou súkromia, dostupnosti a osobného vybavenia. Takéto riešenie si vyžadovalo nesmierne inovatívny prístup k využitiu priestoru. V Boeingu 747 je 14 individuálnych kabín a v Boeingu 777 až 17. Každé jedno sedadlo v kabíne sa dá premeniť na úplne rovnú posteľ s dĺžkou 190 cm jediným stlačením gombíka. Postele sú vybavené spacími oblekmi, prikrývkami a poduškami spolu s paplónmi na nočné a dlhé denné lety. Cestujúci tak môžu nerušene spať v dokonalom súkromí osobných kabín.

Ďalším míľnikom pohodlia a dizajnu v ponuke British Airways je „Lounge in the Sky“ (Salónik na oblohe) s rovnou posteľou pre cestujúcich v obchodnej triede Club World, ktorí počas dlhých letov potrebujú pracovať a oddychovať v súkromí.

Pohodlné kreslo s opierkami na nohy, ktoré sa po stlačení gombíka premení na 183 cm dlhú posteľ, je vybavené väčšou osobnou obrazovkou s množstvom zábavných videokanálov, zástrčkou na laptop a telefónom.

Výhody tejto cestovnej triedy zahŕňajú aj dvojnásobnú povolenú hmotnosť príručnej batožiny a flexibilnejšie podávanie občerstvenia, čo zákazníkom umožňuje oddýchnuť si, pospať alebo pracovať.

Kvalitatívnou zmenou prešlo aj podávanie pokrmov. Jedlá sa pripravujú priamo v palubnej kuchyni, pričom drobné lahôdky a rýchle občerstvenie môžete dostať kedykoľvek počas letu.

Najčastejšie je možné stretnúť sa s business triedou Club Europe, čo je business trieda na krátkych letoch, napr. do Londýna. Servis, ktorý čaká cestujúcich na týchto letoch, predstavuje prepojenie špičkovej kvality s uvoľnenou, priateľskou atmosférou. Tú dotvárajú aj jedinečné čiernobiele fotografie, na ktorých sú zachytené premenlivé momenty pulzujúcich európskych veľkomiest.

Tým, ktorí hľadajú kompromis medzi komfortom a prijateľnou cenou, je určená nová štvrtá cestovná trieda World Traveller Plus. Budete sa v nej cítiť ako pri lete business triedou, ale zaplatíte menej. Táto cestovná trieda je umiestnená v oddelenej kabíne, má širšie sedadlá vyrobené pomocou technológie nemeckej spoločnosti Recaro, ktorá vyrába sedadlá pre pretekárske autá a vznikla na základe rozsiahleho výskumu, ktorý ukázal, že za rozumný príplatok chcú zákazníci viac pohodlia a kvality, aby mohli pracovať a oddychovať.

K pohodliu prispieva väčší priestor pre nohy (vzdialenosť medzi operadlami sedadiel je 96 cm). V sedadle zabudované zásuvky a telefóny umožňujú cestujúcim počas letu pracovať a povolená hmotnosť príručnej batožiny - pri dvoch kusoch až 12 kg - predstavuje dvojnásobok hmotnosti v triede World Traveller. Vďaka 18 filmovým a televíznym kanálom, ktoré sa dajú sledovať na osobných obrazovkách, ako aj 12 audiokanálom ponúka Trieda World Traveller Plus výrazne rozšírený repertoár zábavných aktivít.

Táto trieda vznikla zlepšením cestovnej triedy World Traveller - ekonomickej triedy na dlhé trate.

Vďaka World Traveller Plus sa British Airways stali prvou veľkou leteckou spoločnosťou, ktorá na linkách po celom svete ponúka možnosť cestovať v štyroch rozličných triedach. Trieda World Traveller Plus je zároveň kľúčovým prvkom najväčšieho a najrevolučnejšieho programu skvalitňovania služieb tejto leteckej spoločnosti.

Vzhľadom na to, že World Traveler Plus predstavuje novú cestovnú triedu, pre jej potreby bolo vyškolených viac ako 10 000 členov personálu.

A na záver ešte jedna ponuka spoločnosti British Airways:

BRITISH AIRWAYS HOLIDAYS - JEDINEČNÝ VÝBER DOVOLENKY

Letecká spoločnosť British Airways v rámci programu British Airways Holidays (BAHOL) ponúka k štandardným službám na palube ďalšie zaujímavé benefity. Cestujúci spoločnosťou British Airways si môžu totiž okrem samotnej dopravy naplánovať celú dovolenku vo Veľkej Británii, v Európe, Severnej Amerike, na Ďalekom východe alebo v Austrálii.

Ďalšie aktuálne informácie nájdete na internetovej adrese www.britishairways.com, prípadne kontaktujte: 02/57 10 20 30, fax: 57 10 20 33

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.