CZK1,249 Sk
  Streda  9.Mája 2001

Dnes už o finalistoch

Los Angeles zvrátil nepriaznivý stav na 3:3

V noci z nedele na pondelok a z pondelka na utorok odohrali v hokejovej NHL dva šieste semifinálové stretnutia oboch konferencií. Los Angeles Kings s trojicou Slovákov doma proti favorizovanému Coloradu Avalanche uspelo v druhom predĺžení po výsledku 1:0, o deň neskôr si obhajca Stanley Cupu New Jersey Devils na ľade Toronta Maple Leafs podobne vybojoval rozhodujúce siedme stretnutie po víťazstve 4:2. Králi z LA sa dnes večer môžu stať na ľade Avalanche 17. tímom v histórii NHL, ktorý otočil sériu z 1:3 a postúpil. Jediný a rozhodujúci gól celého stretnutia padol až v druhom predĺžení z hokejky Murraya. V domácich dresoch sa naši bodovo nepresadili, no Stümpel aj Pálffy strávili na ľade najviac minút. Obhajca Stanley Cupu sa v šiestom zápase semifinálovej série VK prezentovali výbornou hrou, keď sa darilo najmä ich prvému útoku Sýkora - Arnott - Eliáš. New Jersey sa v rozhodujúcom siedmom zápase proti Torontu predstaví doma. V týchto tzv. „Game 7“ nie je príliš úspešné. Z doterajších ôsmich pokusov uspelo len v troch. Toronto je v tomto smere na tom oveľa lepšie a zo šestnástich pokusov postúpilo až deväťkrát.

Výsledky: LA - Colorado 1:0 p. p. (na zápasy 3:3), Toronto - New Jersey 2:4 (3:3).