Hospodársky denník
USD50,489 Sk
EUR42,837 Sk
CHF28,161 Sk
CZK1,255 Sk
  Piatok  1.Júna 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Nevoľníctvo neznesieme, kam nás zaradia?

Sme jedna z kociek, nie sme však hráči, ktorí ťahajú nitkami Európy

Za neveľkej pozornosti našich občanov sa v Európe odohráva. . .

Aby nemali len to, čo vyhádajú

Keď pomôžu podnikateľom, mali by tým pomôcť regiónu

„Som hlboko presvedčený, že spoločnosť sa musí dynamizovať zdola a nie zvrchu. Dynamizovať sa však nemôže aktiv. . .

Neutrálne nAIvná správa

Správy o Slovensku sú pravdivé, a predsa zavádzajúce

Zo 193 krajín sveta 149 štátov v roku 2000 porušovalo ľudské práva. Až 77 % národov! Tvrdí to najnovšia výročná správa. . .

Nemáme dôvod byť v kúte

V pondelok sme uverejnili niektoré názory Ladislava Sedmáka, prezidenta Tauris, a. s., Rimavská Sobota. Odzneli v rozhovore so šéfredaktorom Hd. Dnes ponúkame verejnosti ď. . .

Máme predsa na viac

Nová tvár? Podľa fotografie môžete posúdiť aká je, a po prečítaní nasledujúcich viet by ste mali vedieť viac o tridsaťpäťročnej Ing. Karin Schiffelovej, podpredsedníčke Strany p. . .

Vizitka Kinčeša

Dnes oznámi generálny riaditeľ SPP P. Kinčeš výsledok svojich aktivít, čo sa týka tzv. Duckého bianko zmeniek. Podľa našich informácií docielil takmer nemožné. V osobnom rozhovore t. . .

Hrôza na vládu

Eleonóra Bujačková

Po viacerých koaličných strastiach sa blíži nad súčasnú vládnu garnitúru ďalšia pohroma. V parlamentných kuloároch sa rozširuje ka. . .

Sedemročný odklad voľného predaja pôdy

Členské štáty Európskej únie sa včera dohodli na spoločnej rokovacej pozícii ku kapitole voľný pohyb kapitálu, ktorá priznáva Slovensku a ostatným kandidátsk. . .

Reforma banky

Napriek odporu spolkových krajín rozhodla ústredná berlínska vláda o reforme nemeckej centrálnej banky. Členmi jej vedenia už nebudú prezidenti krajinských centrálnych bánk ako dotera. . .

Ukrajinské stop

Ukrajinský prezident L. Kučma včera nariadil vláde, aby zastavila rozdeľovanie akcií a majetku elektrární a rozvodných spoločností. Rozhodnutie o dočasnom prerušení plánovanej pri. . .

Dovŕšia fúziu

Bank Austria (BA) a Creditanstalt (CA) sa v prvom polroku 2002 úplne zlúčia a vytvoria tak Bank Austria Creditanstalt AG. BA prevzala CA ešte v roku 1997, pričom už došlo k spojeniu. . .

Česká realita

Priemerná mzda v Česku vzrástla v prvom štvrťroku o 9,3 % a dosiahla 13 289 CZK. Spotrebiteľské ceny sa zvýšili za uvedené obdobie o 4,1 %, reálna mzda tak vzrástla o 5 %. Priemern. . .

. . .

Počasie

Dnes bude premenlivá oblačnosť a na väčšine územia prehánky, ojedinele aj búrky. Ochladenie. Najvyššia denná teplota 16 až 20, na severe okolo 14, na horách vo výške 1500 m 5 stupňov. Severozápadný až severný vietor 3 až 7, na juhozápade a miestami aj na východe 7 až 11, v nárazoch okolo 15 m/s, neskôr zoslabne. V sobotu bude oblačno, na juhu časom až polooblačno. Miestami prehánky alebo občasný dážď, ojedinele aj búrky. Nočná teplota 12 až 8, denná teplota 19 až 23 stupňov, na severozápade aj chladnejšie. V nedeľu bude prevažne veľká oblačnosť a početné prehánky, miestami aj búrky. Veterno. Nočná teplota 13 až 9, denná teplota 17 až 21, na severe okolo 15 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 4.57 a zapadne o 20.43 hod.

Amsterdamdážď16
Atényjasno32
Belehradoblačno25
Berlínprehánky14
Bratislavaoblačno21
Bruselprehánky16
Budapešťoblačno20
Bukurešťoblačno29
Frankfurtprehánky19
Helsinkioblačno10
Istanbulpolooblačno28
Kodaňprehánky15
Lisabonpolojasno30
Londýnprehánky16
Madridpolojasno32
Milánopolojasno30
Moskvaoblačno13
Osloprehánky14
Parížpolooblačno24
Prahaprehánky16
Rímpolojasno28
Sofiapolojasno26
Štokholmpolojasno15
Varšavaprehánky17
Viedeňoblačno19
Záhreboblačno26
Ženevaoblačno21

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.