CZK1,263 Sk
  Pondelok  11.Júna 2001

Prekvapenie nepripustili

Hráčom zápasu pivot Shaquille O´Neal

Finálová séria NBA pokračovala v Los Angeles druhým zápasom. Miestni Lakers sa po zakopnutí v prvom dueli s Philadelphiou 76ers nenechali prekvapiť a po víťazstve 98:89 vyrovnali stav série na 1:1. Zápas bol vyrovnaný iba v prvom polčase, potom však boli na palubovke v Staples Center Lakers lepším tímom a napriek pokusom Sixers o zvrat v závere duelu si už dôležité víťazstvo nedali vziať. Hráčom zápasu bol pivot obhajcov titulu Shaquille O´Neal, ktorému k trible-double chýbala jediná asistencia a navyše ôsmimi blokmi vyrovnal rekord finále play-off. V tretej štvrtine vynikol najmä pivot úradujúcich šampiónov Shaquille O´Neal, ktorého v útoku zastavovali Sixers len za cenu faulov a skvelou sériou blokov vyhnal strelcov hostí spod domáceho koša. Starostlivo bránený Iverson zaznamenal v tejto časti hry iba 2 body. LOS ANGELES LAKERS - PHILADELPHIA 76ERS 98:89(25:24, 24:23, 28:20, 21:22). Zostavy a body: O´Neal 28, Fox 0, Bryant 31, Grant 6, Fisher 14 (Shaw 4, Lue 2, Horry 8, Harper 5) - Iverson 23, Mutombo 16, McKie 14, Jones 3, Hill 2 (MacCulloch 13, Snow 12, Geiger 4, Bell 2). Najviac doskokov: O´Neal 20 - Mutombo 13. TH: 26/18 - 26/16. Os. chyby: 24:23. Trojky: 4:6 - 18 997 divákov. (Stav série 1:1.)