Hospodársky denník
USD50,652 Sk
EUR43,011 Sk
CHF28,255 Sk
CZK1,262 Sk
  Utorok  12.Júna 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Tržby zbierané po halieroch akoby neboli

Aktívny cestovný ruch, to nie je iba predaj zahraničných zájazdov

Devízový príjem štátu z cestovného ruchu v minulom roku do. . .

Proti chabým, ale mocichtivým

Peter Kasalovský

V najväčšej tichosti sa vyživujú sklony natierať si minulosť len tmavými farbami, a tie príjemnejšie nachádzať iba v dnešku a zahraničí, nech by aj . . .

Za výcvik chcú kompenzácie

Hluk, splodiny, vibrácie pri vojenských letiskách

Obec Kuchyňa na Záhorí spracovala výzvu na prijatie zákona o kompenzácii škôd spôsobených obyvateľom obcí a miest, kde. . .

Malina pre nadnárodné reťazce

Podnikateľská koncentrácia neobchádza distribúciu liekov

V súčasnosti sme v oblasti priemyslu aj obchodu svedkami výrazného prejavu procesov koncentrácie, global. . .

VW má desať

Volkswagen Slovakia včera oslávil desiate výročie svojho založenia. V bratislavskom závode za toto obdobie do mája t. r. vyrobili takmer 620-tisíc automobilov, približne dva milióny . . .

Deficit obchodu

Deficit obchodnej bilancie Maďarska za prvé tri mesiace tohto roka dosiahol úroveň 1,03 mld. EUR, pričom ku koncu apríla sa zvýšil až na hodnotu 1,4 mld. EUR. V medziročnom porovnan. . .

Výrazný obrat

Nemecká skupina Mannesmann, ktorá patrí britskému telekomunikačnému gigantu Vodafone, dosiahla minulý rok výrazné zlepšenie výsledkov. Obrat spoločnosti sa medziročne zvýšil o 30 % a . . .

Lotyšský rast

Priemyselná výroba v Lotyšsku sa v apríli 2001 zvýšila oproti rovnakému obdobiu minulého roka o 10,5 %. Na medzimesačnej báze však vykázal tento makroekonomický indikátor pokles o 12. . .

Dočkajú sa?

Zastaviť hospodársky úpadok, vytvoriť predpoklady na rast životnej úrovne a prijať programy na regionálny rozvoj najmä z hľadiska riešenia nezamestnanosti, sú hlavné požiadavky Odborové. . .

Zisky unikajú pomedzi prstami

Deformovanie legislatívy nie je dobrou cestou

Tradičné kúpele a nové výzvy, tak znel názov seminára, ktorý sa v týchto dňoch uskutočnil v rámci projektu cezhranič. . .

Úrady pred ďalšou redukciou

Pravidelné odhady vývoja daňových príjmov

Reformy daňovej správy boli záujmovým okruhom včerajšej prítomnosti ministerky financií SR Brigity Schmögnerovej na Daňovom. . .

Výrazné zníženie už dnes

Benzín lacnejší o 60 halierov na liter

Slovnaft Bratislava znižuje dnešným dňom maloobchodné ceny všetkých druhov automobilového benzínu jednotne o 60 halierov na liter. . .

Podklady OECD

Minister životného prostredia L. Miklós poskytol včera na stretnutí členom misie OECD podklady na vypracovanie komplexnej správy o stave životného prostredia na Slovensku, ktorú org. . .

EBOR k SPP

V prípade, že vláda SR odsúhlasí navrhovaný spôsob predaja 49 % akcií SPP, ktorý by sa k 1. júlu mal transformovať zo š. p. SPP, v jednom celku, Európska banka pre obnovu a rozvoj (EBO. . .

Prežije drop?

Drop fúzatý patrí medzi kriticky ohrozené chránené druhy živočíchov. V zmysle platenej legislatívy sa mu počas celého roka poskytuje ochrana. SR schválilo program starostlivosti do . . .

Novely zákonov

Návrh zákona o majetku vyšších územných celkov a novely zákonov o majetku obcí a o rozpočtových pravidlách sa po dnešnom dni dostanú na ďalšie legislatívne konanie. Zákony MF SR, k. . .

Ide o atmosféru

Výsledky referenda v Írsku môžu skomplikovať a pokaziť atmosféru rokovaní o rozširovaní EÚ, povedal včera v Bratislave minister E. Kukan. Nie je nimi prekvapený, pretože analýzy n. . .

Model armády

O príprave novej koncepcie výstavby ozbrojených síl SR model 2010 informoval včera minister obrany SR J. Stank podpredsedu Zboru náčelníkov ozbrojených síl USA generála Richarda B. . . .

V rámci PHARE

Do 2 mil. EUR je na tento rok v rámci Regionálneho environmentálneho projektu vstupu do EÚ, ktorý je financovaný z programu PHARE. Určený je na podporu samospráv, mimovládnych orga. . .

Vedie pošta

Priemerná nominálna mesačná mzda bola v apríli vo všetkých vybraných odvetviach vyššia ako v apríli 2000, s výnimkou maloobchodu. Najrýchlejšie rástla na pošte a v telekomunikáciách o. . .

Ešte 40-tisíc

Prinavracanie lesov pôvodným vlastníkom trvá už viac ako desať rokov, nevybavených zostáva ešte vyše 40-tisíc žiadostí. Výmera, ktorá sa má vrátiť vlastníkom, je viac ako 300-tisíc . . .

Stop konzervám

Tri kamióny s nákladom 40 ton českých mäsových konzerv nepustil včera v noci veterinár cez hraničný priechod Drietoma do SR. Pozastavil ďalšie štyri kamióny, prevážajúce 70 ton krm. . .

Egyed varuje

Generálny riaditeľ Železníc SR A. Egyed vyzval predsedu Odborového zväzu železničiarov J. Schmidta na okamžité pracovné stretnutie a zároveň mu oznámil, že plánovaný štrajk bude pova. . .

Deficit vlahy ohrozuje úrodu

Rastliny na ľahkých a ťažkých pôdach začali vädnúť

Podľa informácií Slovenského vodohospodárskeho podniku Banská Štiavnica, vodohospodári od začiatku závlahovej sez. . .

Oprava zrejmých omylov

Aj chybná daň sa dá napraviť

Správcovia daní sú takisto omylní. Ak daňovníkovi nesprávne vyrubia daň, zákon o správe daní a poplatkov v § 54 rieši tento problém. Rozhodnu. . .

Ticho bolo pred búrkou?

Komentuje Vladimír Turanský

Po minuloročnom kulminovaní afér okolo BSE sa na čas táto téma akoby stratila z očí a mysle, aby minulý týždeň opäť naplno prepukla po prvo. . .

Klbko z labyrintu máme v rukách

Komentuje Ladislav Kulik

O nie príliš priaznivej ekonomickej situácii poľnohospodárskych podnikov v košickom regióne hovoria prieskumy tamojšieho regionálneho od. . .

A čo tak sprchovací kút?

Mení sa tvar vaní, len teplo z nich stále rovnako uniká

Verili by ste, že na celom svete sa vyrába asi tisíc modelov rôznych kúpeľňových vaní? Tie historické z dreva v. . .

DPH robí nečakanú galibu

Naši sú dobrí len na manuálnu prácu

Firma Martech vznikla v Šali roku 1993. Zaoberá sa zdvíhacími zariadeniami, manipulátormi Mannesman Dematic. Opäť cudzie výrobky a n. . .

Diagnostika i liečba na počkanie

Keď nepomôžu zdravotníctvu, pomôžu aspoň podnikateľom

Ak by ste chceli v dnešnom zdravotníckom svete absolvovať kvalitné odborné vyšetrenie či liečbu bez streso. . .

Liečivý jed

S originálnym slovenským prípravkom, ktorý využíva enzymatické a neurotoxické vlastnosti hadieho jedu brazílskeho štrkáča, sa na Interbeauty prezentuje Peter Motus zo Senice. Jeho had. . .

Bez vrások

Nový prístroj na nechirurgickú liečbu s názvom Hemoron uviedli do činnosti v Chironaxe Medicentrum Piešťany. Táto liečba je bezbolestná a bez nutnosti hospitalizácie. Na chirurgicko-la. . .

Živia ich pracovné odevy, rôzne typy montérok

Manažér si musí poradiť so všetkým sám

Dnes 53-ročný občan USA Jozef Lukačovič, rodák z Dobrej Vody žije síce dlhé roky mimo Slovenska, ale lokálpa. . .

Všimnite si na Interbeauty

Komerčné využitie Internetu v praxi kozmetických firiem je témou workshopu, na ktorom sa počas výstavy Interbeauty predstaví prvý slovenský portál kozmetiky www.kozmeti. . .

Amatérske riadenie rezortu prináša zákonitý výsledok

Transformácia zdravotníctva áno, ale otázka znie, pre koho?

Súčasná prehlbujúca sa kríza zdravotníctva je jasným dôsledkom nekoncepčného a n. . .

Najvyššia úroveň výroby papiera a lepenky

Zväz celulózovo-papierenského priemyslu (ZCPP) Slovenskej republiky

Rok 2000 bol pre celulózovo-papierenský priemysel celosvetovo rokom, keď dosia. . .

Sadli na lep aktivistom

Čo prijatý zákon o odpadoch nedopovedal

Po niekoľkoročnej príprave, dlhom pripomienkovom konaní prijala Národná rada SR zákon o odpadoch. Samotnú prípravu zákona, najmä. . .

Uzrie svetlo sveta Millyho motor?

Sympatie k deskriptívnej geometrii a pocit uspokojenia po objavení niečoho nového bolo hnacím motorom Mirona Millyho už v školských laviciach. Hoci je diplomov. . .

Boj proti infekciám

Veľkým prísľubom v boji proti infekciám, ktoré rozširujú baktérie - číhajú na kľučkách, telefónnych slúchadlách, v dopravných prostriedkoch; sú vskutku všadeprítomné - sa jav. . .

drobničky

Kresby a hologramy Petra Lehockého je názov výstavy, ktorou sa tento slovenský výtvarník a pedagóg predstavuje v priestoroch Slovenského inštitútu vo Viedni.

Laureátkou prestížnej C. . .

Netradičné využitie

Moravský rodák výtvarník Juraj Kotouček (1928) sa radí k najvýznamnejším a najproduktívnejším slovenským karikaturistom a tvorcom klasickej novinovej karikatúry.

Po skončení. . .

Guano Apes na Slovensku

Nemecká rocková skupina Guano Apes sa predstaví 7. júla slovenským fanúšikom na hudobnom festivale Rock Pop Corgoň pri Rimavskej Sobote. Vystúpenie tejto svetoznáme. . .

Motivujú životným príbehom

Dva umelecké dokumenty z dielne Slovenskej televízie si budú môcť diváci pozrieť tento mesiac. Prvý pod názvom Úspech po slovensky stvárňuje významnú, aj v zahraničí o. . .

Snívanie s textilom

Približne päťdesiat sólových modelov moderných spoločenských šiat prezentuje textilná výtvarníčka Marta Bošelová (1955) v Galérii Ľudovíta Fullu v Ružomberku. Odevy dopĺ. . .

V Moskve bez domácich

Žiadny ruský film sa pravdepodobne nezúčastní na oficiálnom súťažnom programe 23. Moskovského medzinárodného filmového festivalu, ktorý sa bude konať v ruskej metropole. . .

Z Portugalska s cenou

Cenu za najlepší ženský herecký výkon získala na 17. ročníku Medzinárodného filmového festivalu v portugalskom meste Troie Slovenka Monika Hilmerová za hlavnú úlohu . . .

Centre Pompidou o Hitchcockovi

Meno Alfreda Hitchcocka(1899 - 1980) , mága filmového hororu a napätia, sa zvyčajne spája len s kinematografiou. Výstava s názvom Hitchcock a umenie: osudové z. . .

Príslušnosť správcu dane

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 07/6381 0413 alebo mailujte do schránky: nazory@hd-dennik.sk

Na ktorý daňový úrad patrí fyzická osoba, ktorá nemá na území Sl. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 10. 6. 2001: Bratislava 99,34 Sliač 97,34, Košice 98,34,. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Zlatko

v stredu Anton

V Českej republike

dnes Antonie

v stredu Antonín. . .

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

8.30 LUK - literatúra, umenie, kritika. Slovenskí „Austrálčania“

9.30 Nahrávky autentického folklóru

9.50 Literárna aktualita

1. . .

Utorok 12. júna

GLOBAL

*17.00*Pod africkým nebom. Seriál USA

*17.55*Lokálne vysielanie

*19.00*História jednej lásky. Brazílska telenovel. . .

TWIST utorok

6:00 Twist so Zuzanou Čižinskou

6:30 Prehľad tlače

7:00 Žurnál Rádia Twist

s Janou Zvalovou

7:15 Šport

7:33 Trendy v ekonomike

9:30. . .

. . .

Počasie

Dnes bude polooblačno až oblačno. Na severe Slovenska miestami prehánky, inde zrážky len ojedinele. Najvyššia denná teplota 17 až 22 stupňov, na Orave a na Kysuciach okolo 15 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 6 stupňov. Severozápadný až severný vietor 4 až 8 m/s, ktorý bude v priebehu dňa postupne slabnúť.V stredu bude prevažne malá oblačnosť. Nočná teplota 8 až 4 stupne. Denná teplota 19 až 24 stupňov. Vo štvrtok bude polooblačno, popoludní lokálne až oblačno a miestami prehánky alebo búrky. Nočná teplota 11 až 6 stupňov. Denná teplota 21 až 26 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 4.53 a zapadne o 20.51 hod.

Amsterdampolooblačno16
Atényjasno 34
Belehradjasno 22
Berlínprehánky13
Bratislavapolooblačno19
Bruselpolooblačno18
Budapešťjasno 21
Bukurešťdážď24
Frankfurtpolooblačno18
Helsinkidážď 9
Istanbuljasno 35
Kodaňpolooblačno16
Lisabonjasno 20
Londýnoblačno17
Madridjasno 27
Milánojasno 24
Moskvadážď15
Oslozamračené 13
Parížpolooblačno20
Prahaprehánky15
Rímoblačno28
Sofiadážď 23
Štokholmdážď13
Varšavadážď15
Viedeňpolooblačno19
Záhrebjasno 21
Ženevapolooblačno20

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.