Pondelok  18.Júna 2001

Lobing za Čínu

Austrália „taktne“ lobuje za to, aby sa OH 2008 konali v čínskom Pekingu. Hlavným lákadlom pre krajinu protinožcov je plánované budovanie priestorov na konanie OH v hodnote asi 20 miliár. . .

Krátko

FUTBAL: Trinidad a Tobago - Honduras 2:4, Jamajka - USA 0:0, Mexiko - Kostarika 1:2 v kvalifikácii na MS 2002. nn AS Rím sa po víťazstve nad AC Parma 3:1 stal majtrom Talianska. Druhý je Juve. . .

Fantastický výkon vo finále

Lakers a O´Neal v NBA obhájili prvenstvá

Vo piatom zápase finálovej série basketbalovej NBA zdolali LA Lakers domácich Philadelphia 76ers 108:96 a obhájili titul majstr. . .

Víťaz po šiestich rokoch

Na Hlase ľudu úspech cyklistov z Podbrezovej

Tradičnými Dubovskými okruhmi vyvrcholil v nedeľu 43. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Hlas ľudu - Slovakopress. S. . .

Dokazujú, že sú majstri

V SP zjazdárov naše tandemy v C2 excelujú

Vo 4. kole SP zjazdárov na divokej vode v Karlových Varoch sa po sobotňajšom úspechu v šprinte (3. kolo) znova predstavili vo vyni. . .

Aj pohár

Hádzanárky Dusla Šaľa sú víťazkami Slovenského pohára, keď vo finále zdolali Chiranu Prema Bratislava 34:22 (18:11). Zápas bol jednoznačnou záležitosťou úradujúceho majstra. Šalianky mali p. . .

Stalo sa

Na konferencii Slovenskej basketbalovej asociácii v Lučenci zvolili delegáti prezidenta SBA. Voľby vyhral I. Antal, keď zo 147 prítomných delegátov 81 mu dalo hlas. Jeho protikandidát A. Fa. . .

Nový prezident

Za nového predsedu Českomoravského futbalového zväzu zvolili delegáti mimoriadneho valného zhromaždenia Jana Obsta. Valné zhromaždenie po 10-ročnom pôsobení odvolalo doterajšieho šéfa. . .

Dvaja vedú

Juhoafrický golfista Retief Goosen je aj po treťom hracom dni na čele prestížneho turnaja US Open, hraného v Tulse (dotácia 5 miliónov USD). Avšak jeho pozíciu atakuje domáci golfista Ste. . .

Neoslnili

Slovenské moderné gymnastky obsadili na ME v Ženeve v súťaži družstiev v konkurencii 19 štátov so ziskom 48,950 b. 11. miesto. Juniorky sa v súťaži družstiev neprebojovali do osemčlennéh. . .

Naša s rekordom

Česká atletická extraliga pokračovala v sobotu ďalším podujatím v Kladne. Hviezdou podujatia sa stala 18-ročná slovenská reprezentantka Martina Danišová, ktorá dosiahla v hode klad. . .

Na konte už aj prehra

Naši vodní pólisti na ME nestačili Grékom

Po senzačnom víťazstve nad Chorvátskom 10:9, remíze s Nemeckom 9:9, v treťom stretnutí na ME vodných pólistov v Budapešti podľahl. . .

Chcú vedieť, čo je povolené

Tímoví lekári hrozia bojkotom Tour de France

Podľa správ denníka Le Mond lekári cyklistických tímov hrozia bojkotom blížiacej sa Tour de France, ak nedostanú jasné p. . .

Rozhodla jesenná remíza

Do superligy Dubnica, vypadáva aj Bardejov

Až záverečné 34. kolo druhej futbalovej ligy rozhodlo o postupujúcom do Mars superligy. V priamom súboji dvoch kandidátov sa na. . .