CZK1,263 Sk
  Pondelok  18.Júna 2001

Rozhodla jesenná remíza

Do superligy Dubnica, vypadáva aj Bardejov

Až záverečné 34. kolo druhej futbalovej ligy rozhodlo o postupujúcom do Mars superligy. V priamom súboji dvoch kandidátov sa na domácom trávniku tešili z tesného víťazstva nad vedúcou Nitrou futbalisti Dubnice a pri bodovej rovnosti si vďaka lepšej bilancii zo vzájomných zápasov (v Nitre remizovali na jeseň 0:0) vybojovali po roku opäť účasť medzi slovenskou elitou. Na šmykľavom teréne sa dostal do prvej šance v 11. min. hosťujúci Breška, ale namiesto strely zvolil prihrávku. V 16. min. udreli domáci, keď Suchého center hlavičkoval do siete Masarovič. O 4 minúty mohla Dubnica zvýšiť, keď aktívny Suchý opečiatkoval žrď. Po polhodine hry vyvolal rozruch na zaplnenom štadióne razantný policajný zásah v sektore hosťujúcich fanúšikov. V závere I. polčasu pohrozili opäť Dubničania, Strakovu hlavičku vykopol z bránkovej čiary Ondrovič. Po prestávke sa útoky striedali na oboch stranách, ale v koncovke absentovala presnosť. V hektickom závere už domáci tesný náskok udržali a oslavovali postup. Do nižších súťaží vypadlo až šesť celkov, už dávnejšie zostupujúcich - Slovenský Grob, Senicu, Prievidzu, Martin a Čaňu doplnil po poslednom kole Bardejov. Ten nedokázal uhrať potrebné body v Rimavskej Sobote, a tak sa v druhej najvyššej súťaži zachránilo na jeho úkor Humenné, ktoré získalo tri body na ihrisku ŠKP Devín.

Výsledky 34. kola: Dubnica - Nitra 1:0 (1:0), Senica - Sl. Grob 3:1 (2:0), Prievidza - D. Streda 1:3 (1:1), Ličartovce - Senec 2:1 (1:0), Martin - Čaňa 3:0 (1:0), Rim. Sobota - Bardejov 2:0 (1:0), ŠKP Devín - Humenné O:1 (0:0), B. Bystrica - Nováky 1:4 (0:2), Podbrezová - Topoľčany 2:0 (0:0).

1. Dubnica 34 19 9 6 44:18 66

2. Nitra 34 21 3 10 77:27 66

3. Podbrezová 34 16 10 8 43:28 58

4. Senec 34 17 6 11 48:34 57

5. D. Streda 34 16 7 11 43:41 55

6. R. Sobota 34 15 9 10 47:33 54

7. ŠKP Devín 34 13 14 7 58:43 53

8. Nováky 34 14 11 9 42:32 53