Hospodársky denník
USD50,264 Sk
EUR42,905 Sk
CHF28,109 Sk
CZK1,265 Sk
  Štvrtok  21.Júna 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Takmer polovica národa nie je spokojná

Ako veľmi bolí ekonomická reforma, div nie na každom kroku potvrdzuje náš život

Keď ekonomický komentátor renomovaného poľ. . .

Veštenie z krištáľovej gule

Celý život platil vysoké odvody, potrebuje pomoc, niet z čoho

Nemožno sa čudovať, že v súčasnej situácii má podnikateľská sféra k úrovni nášho zdravotníctva vážne výh. . .

O podnikateľoch a o integrácii

Niekoľko myšlienok z debaty V. Mečiara so šéfredaktorom Hd

Hd: Zmenilo sa niečo na vašom vzťahu k podnikateľskej sfére odvtedy, čo ste v opozícii?

V. Mečiar: Poď. . .

Len o NATO a EÚ

Integrácia SR do NATO a do EÚ dominovala na včerajšom stretnutí R. Schustera, J. Migaša a M. Dzurindu v Prezidentskom paláci. Dohodli sa na koordinácii krokov a vzájomnej infor. . .

Revízia rozpočtu

Poľská vláda bude musieť revidovať tohtoročný plán rozpočtu, ktorého príjmy budú nižšie, ako sa očakávalo. Ich výpadok bude krytý znížením vo výdavkoch, ako aj zvýšením deficitu. R. . .

Pomalší rast

Tempo rastu hrubého domáceho produktu Španielska sa v prvom štvrťroku 2001 spomalilo na 3,4 %, čo je najnižší medziročný prírastok od roku 1997. Hlavnými ukazovateľmi, ktoré spomalenie. . .

Ruský HDP

Hrubý domáci produkt Ruska sa v priebehu prvých piatich mesiacov tohto roka zvýšil o 4,9 %, čo predstavuje mierne zrýchlenie oproti prvému kvartálu. Priemyselná produkcia krajiny v tomto . . .

Zmenšenie výmery stavebného pozemku

Pri výkone správy dane z nehnuteľností nie je zriedkavým javom, že „poučení“ daňovníci sa rozhodnú, že oni veru daň z pozemkov za veľký stavebný pozemok plati. . .

ŽSR a zdravotníci neplatia

Pohľadávky Sociálnej poisťovne naďalej rastú

Aj keď príjmy z výberu poistného na nemocenské i na dôchodkové poistenie sa za prvých päť mesiacov roka oproti časovému r. . .

Výrub storočných

Stodvadsať mladých náletových stromom a 14 starých, ktorých priemerný vek dosahuje 100 rokov, vyrúbala 8-členná skupina tzv. brigádnikov v Národnej prírodnej rezervácii Jarabá s. . .

Nepredajú ho?

Veritelia spoločnosti Víno, a. s., Košice, na ktorú bol vlani vyhlásený konkurz, doteraz neschválili plán speňaženia majetku, preto sa nemôže predávať nehnuteľný majetok spoločn. . .

Bez trestu smrti

Predseda NR SR J. Migaš pripojil včera za prítomnosti francúzskeho veľvyslanca G. Vaugiera podpis k výzve predsedu Národného zhromaždenia Francúzskej republiky R. Formiho z. . .

O vyrovnaní

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora vyčíslila predpokladané škody, ktoré utrpia chovatelia hovädzieho dobytka v súvislosti s výskytom BSE, asi na 420 mil. Sk. Podľa. . .

Máj: Menej nezamestnaných

Chýbajú miesta pre absolventov škôl

Počet nezamestnaných evidovaných na úradoch práce klesol ku koncu mája po šiestich mesiacoch opäť pod hranicu pol milióna osôb na . . .

O energetike a zdravotníctve

Posun privatizácie s majetkom 5,153 mld. Sk

Správu o privatizácii š. p. Západoslovenské energetické závody, podľa ktorej sa podnik rozdelí na a. s. Západosl. . .

3x vľavo

Kódex pracovných vzťahov

Minister P. Magvaši odôvodnil návrh nového ZP

Návrh nového Zákonníka práce (ZP) predstavuje druhú etapu reformy pracovného práva na Slovensku, ktorá. . .

Vrátia cenu?

Občianske združenie SOSNA je pripravené vrátiť cenu Ministra životného prostredia pokiaľ ministerstvo neprehodnotí svoj postoj k ochrane Slovenského krasu zapísaného do svetového. . .

Ocenený Palatín

Najvyšší titul v kategórii špeciálne tmavé pivo získalo na súťaži o titul Pivo ČR, ktorú usporiadalo Výstavisko České Budějovice, a. s., 16-stupňové exkluzívne tmavé pivo Pal. . .

Podrývanie pôdy

Práce na čistení drenážnych systémov a podrývaní pôdy v rámci slovensko-holandského projektu na Východoslovenskej nížine pokračujú. Z plochy 562 ha pôdy je podrytých asi 300 a v. . .

Výskum s Čínou

Na vzájomnú výmenu vedeckých pracovníkov je zameraný vykonávací protokol k dohode o medziakademickej spolupráci medzi SAV a Čínskou akadémiou vied, ktorý včera podpísali v Br. . .

Až po zásadných zásahoch

Stále malý podiel domácich touroperátorov

Úspešná zájazdová činnosť touroperátorov je predpokladom rozvoja turistiky v masovom meradle. Vyplýva to zo štandardizácie ic. . .

Do štátneho rozpočtu 70 miliárd korún

Daňové i nedaňové príjmy za päť mesiacov na 102 %

Do štátnej pokladnice vybrali ku koncu mája daňové a colné úrady v SR podľa informácií Daňového riaditeľ. . .

Chce korumpovať?

Glosuje Ľudmila Koníková

Aj zásluhou našej legislatívy u nás nie je jasné, kde sa končí pri presadzovaní určitých liekov na trhu marketing a začína sa korupcia. Objavujú sa i. . .

Princípy sa aj obchádzajú

Komentuje Vladimír Turanský

Potraviny patria v Európskej únii medzi najcitlivejšie oblasti. O tom sa napokon presviedčame každodenne aj my na Slovensku. Ako objekt vo. . .

Najprv treba splniť úlohy

Komentuje Robert Róm

Elektrotechnický priemysel prešiel zložitou cestou vývoja, aby si obnovil postavenie v štruktúre slovenského priemyslu. Rovnako ako pre celý priem. . .

Aj poplatky

Ekonomická situácia a finančné možnosti ovplyvňujú i podávanie prihlášok na vysoké školy. Tento rok ich je menej takmer o 25-tisíc. Podľa ministra školstva M. Ftáčnika to neznamená . . .

Nové aplikácie zo Softipu

Každý piaty ekonomicky činný obyvateľ

Nové aplikácie komplexného informačného systému Prometeus/W, ktorý je založený na technológii klient/server, uvádza v týchto dňo. . .

Bez zhodnotenia sa to nedá

Záujem o výstavu závodu na výrobu dýh

Rezortné ocenenie za dlhoročnú úspešnú spoluprácu koncernu IKEA a Swedwood pri rozvoji lesného hospodárstva na Slovensku a využí. . .

Najprv dohoda, potom bodka

Vyrovnanie sa bolo najschodnejšou cestou

Aktivity VSŽ, ktoré obchodovali so spoločnosťou Barkos International Trading Limited ešte pred kúpou ich oceliarenskej časti . . .

Vstup do spoločnosti lídrov

Prašnosť už nepresahuje povolený limit

Pokles spotreby cementu následkom krízy slovenského stavebníctva klesol v posledných rokoch z viac ako štyroch miliónov ton . . .

Tlak legislatívy núti konať

Rekonštrukcia čistiarne, keď budú peniaze

Monitorovací systém na kontrolu kvality odpadových a chladiacich vôd v areáli firmy v Biotike vybudovali vlani v rámci inve. . .

Nadčasové riešenie dizajnu

Sú svetovou jednotkou nízkou hlučnosťou

Tovar za vyše 500 mil. Sk chce vyrobiť v tomto roku Way Industry Krupina. Bude to o 250 mil. Sk viac ako v roku 1999, keď spo. . .

Aj do bytov

Mestský podnik cestovného ruchu v Komárne už piaty rok využíva na výrobu energie termálnu vodu. Cez kogeneračnú jednotku vyrábajú z plynu obsiahnutého v termálnej vode elektrickú ener. . .

Cez holding

Výrobca mliečnych produktov Milsy Bánovce nad Bebravou dosiahol vlani zisk pre zdanením 21,846 mil. Sk, čo predstavuje medziročný nárast o 5,909 mil. Sk. Na dosiahnutom hospodárskom v. . .

Čo z toho bude?

Výrobcovi bielej techniky Nový Calex Zlaté Moravce hrozí konkurz. V apríli vrcholili rokovania medzi majiteľom firmy Slovenskou konsolidačnou (SKo) a zástupcami nemenovaného amer. . .

Budú naši krajania v maďarskom parlamente?

Na okraj zákona o Maďaroch žijúcich v zahraničí a k Charte menšinových jazykov

Poslanci maďarského parlamentu v utorok schválili návrh zákona o Ma. . .

Čas na vytváranie dôvery

Problémom Slovenskej republiky je, že nemá dosť autorít

Svet je dnes otvorený a globalizuje sa. Hovoriť, že úspešná politika sa robí len doma, to by bolo nedocenením . . .

Osobité spomienky

„Pravda Salingerovej dcéry o otcovi nie je o nič menej fascinujúca ako otcova fikcia.“ Takto charakterizoval spísané pocity dcéry voči svojmu otcovi renomovaný denník New York T. . .

Vadí, nevadí

Nie je len hra, ale aj názov druhého slovenského filmu režisérky a zároveň scenáristky Evy Borušovičovej, ktorý začal svoju „púť“ za divákom. „Je to mierne akčná komédia o mladých ľ. . .

Originálne pátranie

Keď v roku 1983 ukradli z Galérie krásnych umení v Budapešti sedem obrazov, maďarská pošta vydala poštový hárček, na ktorom boli diela Tiepola, Rafaella, Batistu, Tintoretta . . .

Dehydrované bunky ožili

Americkým vedcom sa podarilo viac ako týždeň dehydrované ľudské bunky prebudiť opäť k životu. Využili pritom trik jednej baktérie, ktorá dokáže žiť bez vody celé stá. . .

Odpočet DPH, predaj podniku

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 07/6381 0413 alebo mailujte do schránky: nazory@hd-dennik.sk

Ako uplatňovať odpočet DPH na kúpu osobného motorového vozidl. . .

Twist - štvrtok

6:00 Twist so Zuzanou Čižinskou

6:30 Prehľad tlače

7:00 Žurnál Rádia Twist

s Janom Mečiarom

7:15 Šport

7:33 Trendy v ekonomike

. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Alojz

v piatok Paulína

V Českej republike

dnes Alois

v piatok Pavla. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 19. 6. 2001: Bratislava 100,00 Sliač 97,54, Košice 98,43. . .

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

8.30 Pozvete nás ďalej? Rodinný magazín

9.30 Folklór trochu inak

10.00 Minižurnál

10.30 Marína Čeretková-Gállová: L. . .

. . .

Počasie

Dnes bude na východe prevažne veľká oblačnosť a prehánky. Na ostatnom území oblačno a spočiatku miestami prehánky. Na západe neskôr zmenšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota 20 až 24, na severe a východe miestami okolo 18 stupňov. Severozápadný až severný vietor 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 10 stupňov. V piatok bude oblačno, na juhu časom až polooblačno. Miestami prehánky. Nočná teplota 13 až 8, denná teplota 19 až 23, na severe okolo 16 stupňov. V sobotu bude polooblačno, na severe a východe až oblačno a ešte miestami prehánky. Nočná teplota 11 až 7, v údoliach okolo 4, denná teplota 17 až 21, na severe miestami okolo 15 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 4.54 a zapadne o 20.54 hod.

Amsterdampolojasno19
Atényjasno28
Belehraddážď19
Berlíndážď17
Bratislavaoblačno20
Bruseloblačno18
Budapešťpolooblačno21
Bukurešťpolooblačno23
Frankfurtdážď16
Helsinkizamračené15
Istanbulprehánky23
Kodaňprehánky18
Kyjev prehánky21
Lisabonjasno34
Londýnpolojasno21
Madridjasno33
Moskvapolooblačno25
Oslooblačno18
Parížpolooblačno22
Prahadážď17
Rímjasno28
Sofiadážď18
Štokholmdážď14
Varšavaoblačno21
Viedeňoblačno20
Záhreboblačno22
Ženevajasno27

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.