CZK1,259 Sk
  Pondelok  25.Júna 2001

Dve víťazstvá na naše konto

Slovenky po prvom dni 2.ligy EP druhé

Slovenské atlétky figurovali po úvodnom dni bojov v 2. lige Európskeho pohára v Nikózii na postupovom druhom mieste so ziskom 56 bodov. Družstvo mužov bolo po prvom dni bojov v B-skupine I. ligy EP v Budapešti na 6. mieste so ziskom 42 bodov. Slovenky zaznamenali v prvý deň podujatia dve víťazstvá: Hrdličková triumfovala na 400 m cez prekážky (57,91), v trojskoku Velďáková (13,54 m). Druhé miesto vybojovali: Klocová v behu na 800 m (2:04,01) a diskárka Charfreitagová (44,60 m). V Budapešti najvážnejší súperi Slovenska v boji o záchranu v I.lige Juhoslávia a Bulharsko boli po prvom dni na siedmom, resp. ôsmom mieste. O jediné víťazstvo pre naše farby sa postaral v behu na 400 m Lopuchovský (46,02), čo je najlepší tohtoročný výkon na Slovensku. Lopuchovský navyše pridal druhé miesto na trati 400 m prekážky (50,58). Tretie miesto vybojoval guliar Milan Haborák (19,64 m). Na tretej pozícii skončil aj kladivár Charfreitag výkonom 72,76 m.