Hospodársky denník
USD48,917 Sk
EUR42,281 Sk
CHF27,754 Sk
CZK1,248 Sk
  Štvrtok  28.Júna 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Niektorí ľudia si myslia, že iba drahé je dobré

Slovenská kvalita sa už začína presadzovať aj bez TV-reklamy

„Slovenské produkty sú mimoriadne kvalitné, len o tom mus. . .

Slovo lídra

Štefan Chudoba, riaditeľ pre predaj spoločnosti Škoda Auto Slovensko, vlaňajší Prominent ekonomiky, odpovedá ako tretí z päťdesiatich oslovených hospodárskych lídrov na otázky šéfredakt. . .

Východiskom byty a diaľnica

Verejná súťaž o Stavbu roka: Polus City Center Bratislava

Napriek zložitej situácii v stavebníctve, ktorú spôsobil katastrofálny vývoj tohto odvetvia, zišli sa včera . . .

Položili základy novej kvality

Ekonomický vývoj Slovenskej republiky v rokoch 1999 - 2000 (1)

Roky 1999 a 2000 boli pre slovenskú ekonomiku obdobím nevyhnutnej stabilizácie. Po niekoľkoročnom vys. . .

Znížili sadzby

Poľská národná banka znížila všetky oficiálne úrokové sadzby o 1,5 %, čo je v poradí už tretia tohtoročná redukcia sadzieb v krajine. Ich úprava vyplýva z pokračujúceho oslabovania h. . .

Odlev investícií

Bilancia bežného účtu Európskej hospodárskej a menovej únie (EMÚ) skončila v apríli tohto roku s deficitom 3,3 mld. EUR, ktorý v medziročnom porovnaní klesol o 3,7 mld. EUR. Negatí. . .

Rozširuje aktivity

Nemecká poisťovacia skupina Allianz oznámila, že prevezme 45-percentný podiel tretej najväčšej ruskej poisťovne ROSNO. Spoločnosti sa zároveň dohodli na možnosti získania zvyšnéh. . .

Rastúci trend

Maloobchodné tržby v Taliansku zaznamenali v apríli medziročné spomalenie rastu na 2,2 % v porovnaní s marcovým výsledkom na úrovni 2,6 %. Rekordné hodnoty spotrebiteľskej dôvery v Ta. . .

Spoločná divízia

Predstavitelia Commerzbank AG potvrdili, že rokujú s Dresdner Bank AG o spolupráci v oblasti hypotekárneho bankovníctva. Bilancia spoločnej divízie by sa mala pohybovať okolo 250 m. . .

Vláda schválila predaj VÚB

IntesaBCI zaplatí za akcie 550 mil. EUR

Vládny kabinet včera schválil predaj majoritného podielu Všeobecnej úverovej banky (VÚB), a. s., Bratislava v prospech talians. . .

Aby nápad neživoril

Heuréka má takmer 200 projektov

V súťaži Heuréka 2001, ktorá je určená pre všetkých vynálezcov, zlepšovateľov a ľudí, ktorí majú dobrý nápad, ale chýbajú im prostriedky na. . .

Koľko spotrebovala vláda

Na čo všetko prispieval občan...

Správa zariadení Úradu vlády Slovenskej republiky (SZ ÚV SR) spravuje budovy, v ktorých sídlia jednotlivé útvary Úradu vlády SR (ÚV SR). . .

Ceny plynu vyššie

Zvyšovanie regulovaných cien plynu pre domácnosti považuje Ministerstvo hospodárstva (MH) SR a Slovenská energetická agentúra (SEA) za významný prvok pri zvýšení efektívn. . .

Daňovo uznateľné výdavky

Od 1. júla vyšší príspevok na stravovanie

Ako sme už informovali, od 1. júla 2001 sa zvýšia sadzby stravného poskytované zamestnancom pri tuzemských pracovných cestách.. . .

Nezabúdajú na humanitu

Trojnásobným laureátom ceny Dar roka 2000

Už po tretí raz Severoslovenské celulózky a papierne (SCP), a. s. v Ružomberku, získali v kategórii právnických osôb titul . . .

Na prilepšenie dôchodcom

Mierne zlepšenie pre sociálne odkázaných

Vzhľadom na zmenu súm životného minima sa od 1. júla 2001 zvyšujú dôchodky, ktoré sú jediným zdrojom príjmu dôchodcu ale. . .

Chcú Zákonník

Prezídium Konfederácie odborových zväzov SR žiada poslancov NR SR, aby prerokovali a schválili Zákonník práce a zákony o verejnej a štátnej službe v podobe, ktorú schválili sociálni. . .

Pre záchranárov

Na Výstavisku TMM v Trenčíne včera otvorili výstavu požiarnickej a záchranárskej techniky Fireco a výstavu ochranných pracovných prostriedkov Uniprotech. Návštevníci si do piatka . . .

Opäť o rozsudku

Ďalšie kolo rokovaní o realizácii rozsudku Medzinárodného súdneho dvora v Haagu vo veci Sústavy vodných diel Gabčíkovo-Nagymaros sa rozbehne v piatok v Budapešti medzi vládnymi de. . .

Povolia výstavbu

Stavebné povolenie na výstavbu automobilového priemyselného parku Záhorie by mal realizátor stavby, bratislavská spoločnosť Zipp, s. r. o., dostať ešte v priebehu tohto týždňa. U. . .

strany a hnutia

SMK - Za nešťastnú považuje podpredsedníčka Strany maďarskej koalície E. Bauerová skutočnosť, že balík návrhov pracovnoprávnych predpisov - Zákonník práce, zákon o verejnej službe. . .

Spokojní respondenti

Podniky vnútorného obchodu v júnovom konjunkturálnom prieskume Štatistického úradu SR hodnotili ekonomickú situáciu priaznivejšie než pred mesiacom. Prevaha spokojných respon. . .

Optimizmus klesá

Novozaložená Slovenská ratingová agentúra (ESO) prvýkrát zverejnila svoje indikátory ekonomickej sily občana a predpokladaný objem produkcie. ESO, vyjadrujúca pocity obyvateľa v . . .

Speňažia majetok

Skupina veriteľov schválila na prieskumnom pojednávaní v konkurznej veci úpadcu Slovenských lodeníc, a. s., Komárno na Krajskom súde v Bratislave plán speňažovania majetku. Účto. . .

Lacnejšie byty

Približne 30 až 40 bytov a domov ponúkajú ich vlastníci prostredníctvom realitných kancelárií alebo inzerátov v regióne dolného Liptova. Ich ceny za posledné dva roky klesli asi o . . .

Produkcia klesla

Podľa údajov Štatistického úradu objem stavebnej produkcie v SR v júni po sezónnom očistení medzimesačne klesol o 15 percentuálnych bodov. K výraznému poklesu došlo najmä v podni. . .

Podporujú priechod

Podporu otvoreniu nového dvojstranného maďarsko-slovenského hraničného priechodu Buzica - Büttos v okrese Košice - okolie vyjadril včera na stretnutí so starostami obcí a štátn. . .

Zachraňujú fabriku, aj prácu

Po páde Nového Calexu v regióne až 40-percentná nezamestnanosť

Zamestnanci Nového Calexu okupačným štrajkom chceli upozorniť na dlhodobé neriešenie problémov firmy,. . .

Dane tentoraz trochu inak

Komentuje Eleonóra Bujačková

V poslednom období v súvislosti s pripravovanou zmenou daňového systému sa čoraz častejšie objavujú stanoviská analytikov. V slovenskej e. . .

Pozorne čítajte

V Trnavskom kraji, do ktorého patria okresy Piešťany, Hlohovec a Trnava, stiahli z predaja kontroly okresných hygienických staníc za posledné dni 941 českých výrobkov z reštaurá. . .

Priority R. Kováča

Glosa Ľ. Koníkovej

Zdravotníci si svoje zvýšenie platov takto určite nepredstavovali. Predseda Lekárskeho odborového združenia M. Kollár uviedol, že zavádzanie na takom st. . .

Neexistuje vzorový štandard

Komentuje Ján Rehák

Príležitosťou pre dôstojný život, aj po odchode do dôchodku, okrem iného ponúka aj systém doplnkového dôchodkového poistenia. U nás zatiaľ nemož. . .

Rezerva na opravu

To isté, a predsa rôzny pohľad

V Hospodárskom denníku dňa 11. 6. 2001 na str. 12 v rubrike Poradca bol uverejnený príspevok Rezerva na opravu, v ktorom sa okrem iného odpov. . .

Bude konečne viac bytov?

Dlh presunuli, norma však bola vyššia

V minulom roku z celkového objemu dotácií určených na výstavbu, rekonštrukcie, dostavbu a prestavbu nájomných bytov vo výške ta. . .

Zrušili nám vízovú povinnosť

Chystáte sa na dovolenku na Seychelské ostrovy?

Ak sa chystáte na dovolenku do Seychelskej republiky, tak je dobre, aby ste vedeli, že bola zrušená vízová povinnosť. . .

Demokraticky totalitne

Na okraj predlohy zákona z dielne ministerstva financií

Na Slovensku je to tak, vždy keď vzniká nejaký významný ekonomický predpis, vzbudí medzi odbornou verejnosťou znač. . .

Rozhoduje miera slobody podnikania

Prvá časť diskusie na 121. podujatí Hospodárskeho klubu najmä o zodpovednosti

Hosťom 121. podujatia Hospodárskeho klubu bol v pondelok večer predseda najsiln. . .

Záujem Čechov o 3G

Tretia generácia mobilnej komunikácie ponúkne viac voľného času a pocit istoty

Prieskum agentúry GfK, ktorý si objednala spoločnosť Nokia, ukazuje, ako je česká verejnosť pri. . .

Kto najviac používa pirátsky softvér

V desiatich krajinách strednej a východnej Európy, medzi ktorými je aj Slovensko, firmy využívajú neoprávnene 43 % softvérových programov. Vyplýva to z najnov. . .

mySAP.com v Siemense

Spoločnosti Siemens Business Services (SBS) a SAP uzavreli dohodu, na základe ktorej budú môcť používatelia riešení SAP R/3 zo skupiny spoločností Siemens využívať funkcie pl. . .

Úsporné procesory pre ultraľahké počítače

Nové procesory špecificky navrhnuté pre najmenšie a najľahšie mobilné PC s nízkou spotrebou a vysokým výkonom pre segment ultraľahkých mobilných PC uvied. . .

Mobilný telefón s Javou

Na výstave CommunicAsia v Singapure predstavil Siemens elegantný a výkonný mobilný telefón SL45i s integrovanou technológiou Wireless Java. Vďaka Jave si tento telefón môž. . .

Filmový polčas

Deviaty ročník Art Filmu sa ocitol v polovici. Ešte je pred nami množstvo filmov, ktoré si treba pozrieť, zopár sprievodných akcií, ktoré lákajú nielen filmových fanúšikov. Z . . .

Grand Prix Radio

V nezmenenej zostave pripravili tri rozhlasové stanice - Rock FM, Fun Radio a Rádio Twist súťaž o najlepšieho slovenského interpreta, speváčku a hudobnú skupinu - Grand Pr. . .

Aj umelecké diela treba občas liečiť

Mikrobiológ Werner Lubitz z viedenskej univerzity sa vydal po stopách unikátnych milovníkov umenia: na základe genetickej analýzy sa mu podarilo dokáz. . .

Vedci vyvinuli umelé pľúca

Americkí vedci vyvinuli umelé pľúca, ktoré budú už v dohľadnom čase zachraňovať životy ľuďom s poškodenými dýchacími orgánmi. O novej alternatívnej dýchacej metó. . .

Keď nastanú dôvody hmotnej núdze

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 07/6381 0413 alebo mailujte do schránky: nazory@hd-dennik.sk

Študujem vysokú školu formou diaľkového štúdia. Školu na. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 26. 6. 2001: Bratislava 100,28, Sliač 98,11, Košice 99,0. . .

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

8.30 Pozvete nás ďalej? Rodinný magazín

9.30 Pieseň, hudba a my. Folklórne aktuality

10.00 Minižurnál

10.15 Impulzy. Súťažná re. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Beáta

v piatok Peter a Pavol, Petra

V Českej republike

dnes Lubomír

v piatok Petr a Pavel. . .

Štvrtok 28. júna

GLOBAL

*17.05*Pod africkým nebom. Seriál USA

*17.55*Lokálne vysielanie

*19.00*História jednej lásky. Brazílska telenove. . .

TWIST - štvrtok

6:00 Twist so Zuzanou Čižinskou

6:30 Prehľad tlače

7:00 Žurnál Rádia Twist

s Janom Mečiarom

7:15 Šport

7:33 Trendy v ekonomike

9. . .

. . .

Počasie

Dnes bude jasno až polojasno a teplo, pri zväčšenej oblačnosti ojedinele búrky. Na západe neskôr oblačno a v tejto časti územia sa k večeru miestami vyskytnú prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 27 až 31 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 18 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 5 m/s, večer sa na krajnom západe zmení na severozápadný a zosilnie.V piatok bude veľká, miestami zmenšená oblačnosť a početné prehánky alebo búrky. Nočná teplota 18 až 13 stupňov. Denná teplota 24 až 28, na severozápade okolo 22 stupňov. V sobotu bude premenlivá, časom zmenšená oblačnosť a miestami prehánky. Ojedinele aj búrky. Nočná teplota 15 až 10 stupňov. Denná teplota 23 až 27, na severe okolo 21 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 4.56 a zapadne o 20.54 hod.

Amsterdamoblačno23
Atényjasno33
Belehradslnečno28
Berlínprehánky23
Bratislavapolooblačno30
Bruseloblačno22
Budapešťslnečno30
Bukurešťslnečno29
Frankfurtbúrky26
Helsinkipolooblačno21
Istanbulpolooblačno29
Kodaňoblačno21
Kyjevslnečno27
Lisabonpolojasno27
Londýnprehánky24
Madridjasno34
Moskvaoblačno21
Osloprehánky20
Parížpolooblačno27
Prahaprehánky24
Rímpolooblačno31
Sofiaslnečno29
Štokholmprehánky19
Varšavapolooblačno27
Viedeňoblačno29
Záhrebjasno31
Ženevabúrky25

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.