CZK1,261 Sk
  Pondelok  4.Júna 2001

Diabli sa nevzdali

Finále NHLstále vyrovnané

Vo štvrtom zápase finálovej série play-off NHL o Stanleyho pohár vyhrali v New Jersey domáci Devils nad Coloradom Avalanche 3:2 a vyrovnali stav série na 2:2. Diabli z New Jersey neskladali zbrane ani za nepriaznivého stavu a po množstve smoliarskych situácií ich iniciatíva (35:12 na strely!) slávila úspech. Už úvodné minúty naznačili, že pôjde o veľmi útočný duel. Domáci vyrukovali s totálnou ofenzívou a počas 8 minút pustili súpera iba k jedinej strele. Pravda, tá bola gólová (vo 4. minúte obranca Blake). Hostitelia boli naďalej aktívnejší, ale s nasadením to preháňali a často sadali na trestnú lavicu. Oba celky mali niekoľko gólových šancí. New Jersey opticky pôsobil takmer celých 20 minút aktívnejšie, sústredené rady prepracovaného systému súpera mu dovolili len náznaky nebezpečenstva. Colorado nabral plné obrátky a diabli vďaka českej dvojice Sýkora - Eliáš vyrovnali. To už superduo hralo bez centra Arnotta, ktorý na začiatku zápasu dostal prudký puk do tváre. Diabli tlačili, vytvárali účinný tlak už v strednom pásme, ale stiahnutá coloradská defenzíva čistila pred bránkou toto úsilie. Domáce nadšenie dostalo krutý úder, keď počas striedania oboch tímov využil O´Donnellove zaváhanie na modrej čiare Drury, prekorčuľoval ho a zasunul puk popri ležiacom brankárovi. V 10. minúte III. tretiny vyrobil skúsený brankár pri rozohrávke za bránkou hrúbku, puk mu zobral Pandolfo, poslal ho späť a Gomez pohodlne do opustenej siete vsietil. Domáci tréner nahustil kvalitu do dvoch útokov a jeho zverenci roztočili ofenzívnu symfóniu. Dlho neprichádzalo jej gólové vyvrcholenie, až v 58. minúte Sýkora posunul Eliášovu prihrávku do brány. Piaty duel sa hrá zajtra.

New Jersey - Colorado 3:2 (0:1, 1:1, 2:0), stav série: 2:2. Góly: 24. Eliáš, 49. Gomez, 58. Sýkora - 4. Blake, 34. Drury. Vylúčení: 6:3 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0.