CZK1,261 Sk
  Pondelok  4.Júna 2001

Do odvety s prehrou

V kvalifikácii hádzanári nestačili na Nemcov

V prvom stretnutí II. fázy kvalifikácie na ME 2001 prehrali slovenskí hádzanári v Michalovciach s Nemeckom 20:25. O postupujúcom na európsky šampionát sa rozhodne v odvete 9. júna v Dortmunde. Úvodné minúty dôležitého stretnutia so silným a skúsenejším celkom Nemecka vyšiel Slovákom podľa predstáv a v 5. minúte vyhrávali 3:1. Súper však zakrátko našiel recept, ako prekonať výborného Štochla, vďaka ktorému nebol v 10. minúte hrozivejší stav ako 3:5. Slovákom sa cez kvalitnú obranu súpera presadzovalo iba veľmi ťažko, a tak sa pokúšali prekonať brankára Fritza často z unáhlených a nepripravených streleckých pozícií. Nemci nepresnosť na rukách slovenských strelcov trestali presnejšie a cez nekompaktnú a nižšiu obranu domácich zvýšili náskok po prvom polčase až na päť gólov (8:13). Druhú tridsaťminútovku nezačali naši očakávaným náporom, naopak, za pár minút prehrávali 10:16. Narastajúci náskok sa podarilo Slovákom skorigovať pri dvojnásobnom vylúčení súpera a znížili na prijateľných 14:17. To bolo však z technicky slabšie pripravených a menej skúsených Slovákov všetko a na väčší odpor sa už do konca stretnutia nezmohli. Nemci pôsobili kompaktnejším, vyzretejším a technickejším dojmom, ktorému sa v slovenskom drese vyrovnal azda iba tradične kvalitným výkonom brankár Štochl. V odvete v dortmundskej Westfalenhalle sa bude slovenským hádzanárom sťahovať päťgólový náskok súpera iba veľmi ťažko.

Slovensko - Nemecko 20:25 (8:13)

SR: Štochl, Hačko - M. Valo 5, Kandráč 4, Demovič 4, Antl 4, Hlavtúr 1, D. Valo 1, Schmiedt 1, Čapka. Nemecko Fritz - Baur 8/5, Kretzschmar 5, Behren 4, Rose 4, Kehrmann 2, Hens 1, Weber 1, Schwarzer.

Vylúčení: 2:7, 7 m hody 3/2 - 6/5, rozhodcovia Imbronjev, Grkovič (obaja Juh.).