CZK1,261 Sk
  Pondelok  4.Júna 2001

Postup napriek problémom

Turnajové jednotky vo štvrťfinále, naše ženy nie

Turnajová jednotka dvojhry na French Open Gustavo Kuerten postúpil včera do štvrťfinále s veľkými problémami. Brazílskeho tenistu potrápil v úvodnom zápase štvrtého kola v piatich setoch neznámy Američan Michael Russell. Kuerten sa mohol z postupu radovať až po takmer triapolhodinovej bitke. Dvadsaťtriročný Russell, ktorý pri svojej parížskej premiére postúpil do hlavnej súťaže z kvalifikácie nevyužil v 3. sete mečbol a skúsený Kuerten zápas otočil. Do štvrťfinále sa prebojovala i 14. nasadená Belgičanka Justine Heninová, ktorá vyradila Rakúšanku Schettovú. Jej súperkou v boji o semifinále bude Ruska Krasnorucká, na ktorú nestačila Farinaová-Elianová z Talianska. Z bojov v Roland Garros vypadla aj naša Husárová, ktorú v 3. kole zdolala 16. nasadená Američanka Shaughnessyová za 1:49 hod. v dvoch setoch 5:7 a 4:6. Nedarilo sa ani Nagyovej, ktorá súťaž v Paríži opustila po 4. kole. V ňom bola nad jej sily Belgičanka a 12. nasadená hráčka Clijstersová, ktorá ju zdolala 2:1 na sety. Ženská svetová jednotka a aj turnajová, Švajčiarka Hingisová sa do štvrťfinále prebojovala cez domácu tenistku Testudovú. Po prvý raz však na antuke v Roland Garros stratila set. Hingisová bravúrne zvládla úvodnú sadu a súperke dovolila uhrať iba jediný game. V 2. sete sa však situácia otočila. Testudová, poháňaná nadšeným domácim publikom, turnajovú jednotku jasne prehrala a vyrovnala stav na 1:1 na sety. Posledný set však už bol opäť v réžii Hingisovej, ktorá po 93 minútach hry postúpila medzi osmičku najlepších.

Výsledky - 3. kolo: Arthurs (Austr.) - Coutelot (Fr.) 7:6, 6:7, 7:6, 7:6, Federer (Švaj.) - Sanchez (Šp.) 6:4, 6:3, 1:6, 6:3. 4. kolo: Kuerten (1-Braz.) - Russell (USA) 3:6, 4:6, 7:6, 6:3, 6, Kafelnikov (7-Rus.) - Robredo (Šp.) 6:3, 6:4, 1:6, 6:4, Hingisová (1-Švaj.) - Testudová (17-Fr.) 6:1, 2:6, 6:2, Clijstersová (12-Belg.) - Nagyová (SR) 6:4, 4:6, 6:3, Heninová (14-Belg.) - Schettová (Rak.) 6:3, 6:4, Krasnorucká (Rus.) - Farinaová-Elianová (Tal.) 6:2, 6:4, Schiavoneová (Tal.) - Blacková (Zim.) 7:6, 6:1, Capriatiová (4-USA) - Shaughnessyová (USA) 7:5, 6:1.