Hospodársky denník
USD50,799 Sk
EUR42,882 Sk
CHF28,319 Sk
CZK1,262 Sk
  Streda  6.Júna 2001
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Hnedé priemyselné parky majú čo ponúknuť

Pridaná hodnota v strojárstve stále zostáva nedostatočná

„Strojársky priemysel sa dnes nachádza na čelnej pozícii v objeme vývo. . .

O devätnásť dní s Vladimírom Mečiarom

Hospodársky klub (NEF) bol za svojich osem rokov činnosti vždy otvorený nielen koaličnej garnitúre, ale aj opozícii. Od vlaňajšieho júla sa však z opozície (mi. . .

Do únie cez „stranícke tričká“?

Agrokomplex čaká tvrdý boj o presadenie záujmov

Onedlho otvoríme v rámci prístupového procesu do EÚ pravdepodobne najzložitejšiu kapitolu, ktorou je poľnohospodá. . .

Samospráva bude kvalifikovaná

Úspech reformy verejnej správy závisí od ľudí

Nakoľko je samospráva pripravená zvládnuť nové kompetencie, ktoré jej prinesie reforma verejnej správy? Sú ľudia dostat. . .

Nevzdám sa tohto projektu

Takmer všetko o Slovenských aerolíniách...

Menuje sa síce Viliam, ale skôr by mu pasovalo Peter ako skala. Vytrvalo bojuje o to, aby Slovensko malo svoje aerolínie, či sk. . .

Kúpa Transgasu

Ruský plynárenský gigant Gazprom, v ktorom drží necelých 40 % akcií štát, sa bude usilovať o kúpu českých plynárenských podnikov. Zatiaľ nie je jasné, či sa spoločnosť zúčastní na pri. . .

Harach v núdzi ?

Minister hospodárstva SR Ľ. Harach včera poslal prezidentovi Prezídia FNM SR J. Kojdovi návrh na vymenovanie riadiacich orgánov novovytváranej a. s. SPP. Viaceré mená v ministrovom. . .

O vodnom diele

Dohovor o vytvorení odborných skupín, ktoré majú pre vlády SR a Maďarska pripraviť návrhy pre uzatvorenie konečnej dohody o spôsobe vykonania rozsudku Medzinárodného súdneho dvora v . . .

Produktivita USA

Produktivita práce v USA v prvom štvrťroku tohto roka podľa revidovaných a sezónne prepočítaných údajov klesla o 1,2 percenta, zatiaľ čo odhady analytikov boli 0,1 percenta. V predc. . .

Jamal II asi od V. Kapušian

Verzia trasy akceptuje aj požiadavku Poľska

Ruským Gazpromom nedávno schválená verzia trasy plynovodu Jamal II je v súlade so strategickými zámermi SR a š. p. SPP. G. . .

AZZZ o šiestich prioritách

Zamestnávatelia už nechcú ďalej čakať

Šesť priorít na rokovanie s vládou a odbormi vytypovala Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR. Podrobne sa ni. . .

Spomenuli si na prevenciu?

Od mája hodnotenie rizikových prác po novom

Kritériom na vyhlásenie rizikovej práce v kategórii psychická pracovná záťaž je intenzita tohto druhu zaťaženia objektiv. . .

Odkladá sa

Rozhodnutie o tom, či projekt priemyselného parku v Rožňave získa podporu EÚ, sa odsúva na júl. Primátor Rožňavy F. Kardoš uviedol, že podľa ich informácií jednou z príčin je nedávna k. . .

Až v septembri

Poslanecký klub KDH doručil včera do parlamentu návrh novely zákona o organizácii ministerstiev a ostatných orgánov štátnej správy SR. Poslanecká novela by mala byť prerokovaná až. . .

Pre nelegálne

MŽP SR pripravilo návrh zákona, ktorý sprísňuje zaobchádzanie s ohrozenými druhmi rastlín a živočíchov, ktorého účinnosť predpokladá od roku 2002. V tomto roku sa vyčlenilo zo štátn. . .

Jubilejná má 69

Päťdesiata schôdza NR SR, ktorú zvolal jej predseda J. Migaš so začiatkom 12. júna, má zatiaľ v programe 69 bodov. Je medzi nimi 19 návrhov zákonov v prvom a 26 návrhov zákonov . . .

Bez práce

Miera nezamestnanosti na Slovensku klesla podľa predbežných údajov Národného úradu práce v máji medzimesačne o 0,8 percenta, na 18,4 %. Počet evidovaných nezamestnaných dosiahol koncom. . .

Víťazi z ČR

Verejnú súťaž na dodávku medzimestských a prímestských autobusov pre podniky Slovenskej autobusovej dopravy vyhrali českí výrobcovia Karosa Vysoké Mýto a SOR Libchavy. Dodávku 60 mal. . .

prezident

Prezident SR R. Schuster podpísal 4. júna zákon o odpadoch, ktorý poslanci NR SR schválili 15. mája tohto roka. S návrhom na zmenu zákona sa na neho obrátil minulý týždeň Zväz výrobcov,. . .

VÚB v júni

Slovenská vláda by mala dokončiť proces privatizácie Všeobecnej úverovej banky v stanovenom termíne, ktorý je určený na koniec júna tohto roka. Včera to uviedla ministerka financií. . .

Strany a hnutia

SDĽ - Väčšina z priorít SDĽ, ktoré predložila koaličným partnerom, je po nedeľňajšom mimoriadnom rokovaní vlády ekonomicky pokrytá, uviedol včera predseda ministerského klubu SDĽ . . .

„Môj“ pekár

Glosa Z. Mešťanovej

Z vrecúška, do ktorého mi zabalili chlebík, som sa dozvedela, že „môj“ pekár ho pre mňa miesi a pečie už ráno o 4,30 a neobsahuje žiadne prídavky, je vyrobený na . . .

Nemuseli by sme tu byť prví

Najvyššia nezamestnanosť z kandidátskych krajín

Podľa vyjadrení analytikov si zrejme do roku 2003 udržíme prvú priečku v miere nezamestnanosti medzi krajinami kandidu. . .

Kupujte slovenské výrobky

Malí podnikatelia podujatie privítali

Približne 50 výrobcov, z nich viac ako polovica stabilných, sa doteraz prihlásilo na prezentačno-predajné podujatie Kupujte slove. . .

Priemysel dáva prácu

Komentuje Robert Róm

Odvetvia strojárskeho, elektrotechnického a chemického priemyslu produkujú široký sortiment výrobkov. Sú užitočné nielen pre obyvateľov, ale hlavne sa p. . .

Ako sponzor

Postreh Vladimíra Turanského

Výkonná riaditeľka Svetového potravinového programu (WFP) Catherine Bertiniová je v týchto dňoch na návšteve Slovenska. Hlavným poslaním Svetového potra. . .

Trafili sme do čierneho?

Komentuje Ľudmila Koníková

Nie raz sme v Hospodárskom denníku písali o podmienkach, pri ktorých u nás nie je jasné (nielen zásluhou legislatívnej sféry), kde sa končí m. . .

Okolo zemegule 106-krát

Nové technológie zefektívnili prevádzku

Históriu výroby ocele si v piatok pripomenú východoslovenskí oceliari. V tento deň uplynie 35 rokov od výroby prvej ocele v k. . .

Práca po zákazke Molexu

Francúzska firma objavila našich projektantov

Priaznivo hodnotili plnenie plánu v Hutnom projekte Košice za rok 2000 na valnom zhromaždení. Generálny riaditeľ Štefan Šule. . .

Spracovanie dreva spolu s potravinami láka najviac

Spoločné podniky potvrdzujú správny kurz

V uplynulých dňoch zástupcovia Združenia kresťanských podnikateľov Slovenska z textilného, drevosprac. . .

Rovnaké výsledky, tretinové náklady

Nemocnica s poliklinikou v Trenčíne začala už v roku 1993 racionalizačné opatrenia, a tak dnešnú kolapsovú situáciu, ktorou je poznačené slovenské zdravotníctvo. . .

Chcú Imunu

Slovensko-americká spoločnosť Interaqua sa chce opätovne uchádzať o privatizáciu štátneho podniku Imuna Šarišské Michaľany a prihlásila sa do druhého kola výberového konania. Konečný te. . .

Na vlastnej koži

So zaujímavou ponukou pre klientov prišli v Prírodných liečebných kúpeľoch Smrdáky. „Krátkodobé štvordňové pobyty sú určené na relaxáciu, uvoľnenie, liečebné procedúry a získan. . .

Nový dizajn s novou značkou

Slovenskí producenti papiera majú čo ponúknuť

Z plejády veľtrhových podujatí Brna sme si tentoraz vybrali 21. medzinárodný veľtrh tlačiarenského, papierenského a oba. . .

Inovačné programy a finančná podpora

Slovenská republika sa v roku 1998 zapojila do 5. rámcového programu výskumu a vývoja EÚ. Tento program je okrem iného zameraný na podporu inovácie výrobných . . .

Tantiémy a honoráre

Podiel vedenia spoločnosti na zisku

V súčasnosti sú aktuálne otázky týkajúce sa spôsobu zdanenia tantiém. Máme na mysli tantiémy podľa Obchodného zákonníka, ktoré predstavuj. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 4. 6. 2001: Bratislava 109,09, Sliač 97,56, Košice 98,37,. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Norbert

vo štvrtok Róbert

V Českej republike

dnes Norbert

vo štvrtok Iveta. . .

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

8.30 Sonáta pre dva hlasy. Pásmo o F. Chopinovi a G. Sandovej

9.15 Hudobný medailón

9.30 Králikovci. Seriál

10.00 Minižurnál

1. . .

Twist - streda

 6:00  Twist s Andym Krausom

 6:30  Prehľad tlače

 7:00  Žurnál Rádia Twist

       s Janom Mečiarom

 7:15  Šport

 7:33  Trendy v ekonomike

 9:30  Čierna skrinka . . .

Počasie

Dnes bude spočiatku polojasno, od západu postupne oblačno. Na niektorých miestach sa vyskytnú prehánky, najmä na severe. Najvyššia denná teplota 18 až 22, na severe miestami okolo 16 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 7 stupňov. Slabý vietor. Vo štvrtok bude polooblačno, časom až oblačno, ojedinele slabé zrážky. Nočná teplota 10 až 6 stupňov. Denná teplota 10 až 22, na severe okolo 16 stupňov. V piatok bude polooblačno až oblačno a miestami prehánky, ojedinele aj búrky. Nočná teplota 12 až 7 stupňov. Denná teplota 21 až 26 stupňov, na severe miestami chladnejšie. Slnko vyjde zajtra o 4.54 a zapadne o 20.48 hod.

Amsterdamprehánky15
Atényjasno30
Belehradoblačno19
Berlínprehánky16
Bratislavaoblačno19
Bruselprehánky15
Budapešťoblačno19
Bukurešťjasno 23
Frankfurtprehánky17
Helsinkipolojasno16
Istanbulpolooblačno25
Kodaňoblačno15
Lisabonjasno25
Londýndážď15
Madridzamračené29
Milánodážď19
Moskvadážď17
Oslozamračené16
Paríždážď19
Prahaoblačno17
Rímoblačno24
Sofiapolooblačno19
Štokholmzamračené16
Varšavaprehánky17
Viedeňoblačno18
Záhrebprehánky21
Ženevapolooblačno17

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.