CZK1,262 Sk
  Streda  6.Júna 2001

Favoriti postupujú ďalej

V semifinále sa stretnú Hingisová - Capriatiová

Na antukových dvorcoch Rolanda Garrosa v Paríži (9,6 milióna dolárov) pokračoval v utorok grandslamový turnaj ďalšími stretnutiami. Nasadení hráči číslo 1 v obidvoch kategóriách Kuerten i Hingisová postúpili s jedným zaváhaním zhodnými víťazstvami na sety 3:1, hoci Brazílčan mal v Kafeľnikovovi podstatne ťažšieho súpera než ženská jednotka. Zaujímavý súboj sa odvíjal v stretnutí dvoch amerických tenistiek Capriatiovej so Serenou Williamsovou. Prvý set zvládla prekvapujúco hladko Capriatiová 6:2 a až v závere druhého dejstva našla Serena správny recept na istú hru protivníčky, hoci so šťastím odvrátila mečbol Capriatiovej (dvojchyba), vyrovnala na 5:5, aby napokon v druhom sete zvíťazila 7:5. V treťom sete Williamsová nepokračovala v bravúrnej hre záveru druhého setu a hoci jej partnerka premenila až štvrtý mečbal, semifinálovou súperkou Hingisovej bude Capriatiová. Výsledky - muži - 4. kolo: Federer (Švajč.) - Arthurs (Austr.) 3:6, 6:3, 6:4, 6:2, Kuerten (1-Braz.) - Jevgenij Kafeľnikov (7-Rus.) 6:1, 3:6, 7:6 (3), 6:4, ženy - štvrťfinále: Heninová (14-Bel.) - Krasnorucká (Rus.) 6:1, 6:2, Hingisová (1-Švajč.) - Schiavoneová (Tal.) 6:1, 6:4, Capriatiová (4-USA) - Williamsová (6-USA) 6:2, 5:7, 6:2 Clijstersová (12-Belg.) - Mandulová (Maď.) 6:1, 6:2.