CZK1,269 Sk
  Piatok  27.Júla 2001

Mexiko prvým finalistom

Majstrovstvá Južnej Ameriky čakajú na druhého do partie

Futbalisti Mexika sa stali prvým finalistom tohtoročného turnaja Copa America, keď v kolumbijskej Pereire zdolali Uruguaj 2:1. O ich súperovi sa rozhodovalo včera v noci medzi domácou Kolumbiou a Hondurasom. Už v úvode sa pred 20 000 divákmi ujali vedenia Mexičania gólom v 13. minúte z kopačky útočníka Jareda Borgettiho. Do polčasu však Uruguaj vyrovnal, keď sa po priamom kope v 32. minúte presadil Richard Morales. Tím z krajiny dvojnásobných majstrov sveta však oslabil jeho menovec Carlos, ktorého argentínsky rozhodca Angel Sanchez vylúčil pred koncom prvého dejstva. Po zmene strán mali predovšetkým Mexičania niekoľko vyložených šancí, súpera však podržal brankár Munua. Kapituloval až v 67. minúte po strele Alberta Garciu Aspeho z pokutového kopu. Zápas mal veľmi nervózny záver, na čo doplatil vylúčením v 87. minúte práve strelec víťazného gólu a v nadstavenom čase i jeho spoluhráč Manuel Vidrio spolu s Uruguajčanom Richardom Moralesom.

Copa America - semifinále: Mexiko - Uruguaj 2:1 (1:1). Góly: 14. Borgetti, 67. Aspe (11 m) - 32. R. Morales, 20 000 divákov.