CZK1,246 Sk
  Streda  4.Júla 2001

Mladšia sestra má stopku

Briti majú vo štvrťfinále svojho zástupcu

Majstrovstvá Anglicka v tenise vo Wimbledone síce v kuloároch patrili dozvukom senzačnej prehry Pete Samprasa s ambicióznym Švajčiarom Federerom, na dvorcoch však už zaujali štvrťfinálové súboje žien. V prvom zápase programu 19-ročná Belgičanka Justine Heninová vyhrala nad 29-ročnou Španielkou Martinezovou, šampiónkou Wimbledonu v roku 1994, v dvoch setoch 6:1, 6:0. Hladkým víťazstvom tak po prvý raz v kariére postúpila do semifinále Wimbledonu. V semifinále se Heninová stretne s Jennifer Capriatiovou, ktorá lepšie zvládla rozhodujúci tretí set stretnutia s krajankou Serenou Williamsovou. Capriatiová zvíťazila v troch setoch 2:1 a splnila tak svoje predsavzatie neskončiť Wimbledon pred semifinále. Tretíkrát tohto roku sa stretla táto dvojica. Po betóne v Miami a antuke na Roland Garros v Paríži aj wimbledonská tráva priniesla úspech Jennifer, ktorá už v roku 1992 ako šesťnásťročná ohúrila tenisový svet víťazstvom vo finále OH v Barcelone nad Steffi Grafovou. Mladá Američanka potom neuniesla lesk slávy, z veľkej životnej kolízie sa však dostala a v tomto roku prichádzajú opäť veľké úspechy. Na jej ceste ju nezastavila ani 19-ročná mladšia zo sestier Williamsových Serena, hoci práve ona mala ako prvá výhodu mečbolu v druhom sete. Napokon psychicky nezvládla - zrejme aj zdravotne, pretože sa už v úvode zápasu sťažovala na bolesti v brušnej oblasti - ani úvod rozhodujúceho setu, v ktorom prehrávala 0:5. Jennifer Capriatiová si postupom do semifinále udržala šancu na zisk Grand Slamu, v tejto sezóne vyhrala totiž Australian i French Open. V treťom zápase minuloročná víťazka Wimbledonu Venus Williamsová síce potrebovala na postup iba dva sety, avšak zápas si dosť skomplikovala. V prvom sete mala za stavu 5:1 päť setbolov, v ďalšej hre opäť dva, no zvíťazila až výsledkom 7:5. V druhom sete už bola vládkyňou na dvorci a zmietla deviatu nasadenú Francúzku Tauziatovú 6:1 a celkovo 2:0 na sety. Venus Williamsovú čaká víťazka duelu medzi treťou nasadenou Lindsay Davenportovou a sedmičkou Kim Clijstersovou.

Výsledky - štvrťfinále - ženy: Heninová (8-Belg.) - Martinezová (19-Šp.) 6:1, 6:0, Venus Williamsová (2-USA) - Tauziatová (9-Fr.) 7:5, 6:1, Capriatiová (4-USA) - Serena Williamsová (5-USA) 6-7 (4), 7:5, 6:3, juniorky - 2. kolo: NOCIAROVÁ (SR) - Baltachová (6-V. Brit.) 3:6, 4:6, muži - dohrávka osemfinále: Martin (23-USA) - Henman (6-V. Brit.) 7:6, 6:7, 6:4, 3:6, 2:6.

(tv-msl)

Počasie

Dnes bude oblačno až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď. Najvyššia denná teplota 17 až 21, na juhozápade okolo 23 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 10 stupňov. Slabý vietor.Vo štvrtok bude polooblačno až oblačno a miestami prehánky, ojedinele aj búrky. Nočná teplota 13 až 9 stupňov. Denná teplota 18 až 22, na juhozápade a juhu stredného Slovenska okolo 25 stupňov. V piatok bude prevažne polojasno a ojedinele slabé zrážky v horských oblastiach. Nočná teplota 13 až 9 stupňov. Denná teplota 24 až 28, na severe okolo 22 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 5.00 a zapadne o 20.52 hod.