Hospodársky denník
USD47,746 Sk
EUR42,592 Sk
CHF28,773 Sk
CZK1,321 Sk
  Pondelok  14.Januára 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

PRVÁ KLONOVANÁ FIRMA?

K dispozícii máme kópie dodatkov k zmluvám o dielo medzi Slovenskou správou ciest a zhotoviteľom na základe zákona č. 263/1999 Z. z. o verejnom ob. . .

„Strategické víťazstvo Maďarov“

Peter Kasalovský

Vyhlásenia či priam výzvy viacerých domácich politikov, aby sme vyvolali rokovanie s Maďarskom o jeho tzv. preferenčnom zákone, je ďalším z dôkazo. . .

Trvalá sloboda: životy 4000 obetí?

Americké bombardovanie Afganistanu v rámci protiteroristickej operácie Trvalá sloboda si vyžiadalo takmer 4000 civilných obetí. Vyplýva to z prvého nezávislého vy. . .

SPaP: fámy a realita

Pracovníci spoločnosti Slovenská plavba a prístavy (SPaP) aj nás upozornili na údajné rozpredávanie majetku firmy, na útlm podniku s cieľom jeho pomalého zániku, a tým aj lik. . .

Rokovania stroskotali či nie?

Strategický investor nie je existenčnou podmienkou

„Kompetentné orgány spoločnosti dosiaľ nevydali stanovisko k výsledkom tendra. Preto je otázka, prečo stroskotali . . .

Vedome proti investorom

Deficit zahraničného obchodu SR za jedenásť mesiacov 2001 osciloval na okolo 80 mld. Sk. Vzhľadom na vysokú energetickú náročnosť ekonomiky (a teda zvýšený dovoz najmä uhl. . .

Rezervy devíz

Devízové rezervy bankového okruhu SR stúpli k strede minulého týždňa o 99 mil. USD na 6,5942 mld. USD. NBS vykázala prírastok 141,1 mil. USD na 4,9416 mld. USD. Devízové rezervy kome. . .

Viac ropy

Nafta Gbely vyťažila vlani 32 428 ton ropy, čo je medziročný rast o 62 %. Jej prevádzkový zisk by mal dosiahnuť asi 1,365 mld. Sk. Dôvodom nárastu ťažby je najmä zlúčenie Nafty Gbely s Na. . .

Stále vysoko

Ročná miera inflácie v Rumunsku sa vlani v decembri znížila na 30,3 %. V rovnakom období roku 2000 dosahovala až 40,7 %. K zníženiu došlo aj na medzimesačnej báze. V novembri bola infl. . .

Znižuje stavy

Holandská telekomunikačná spoločnosť KPN Telecom, ktorá je strategickým partnerom Českého Telecomu, prepustí v tomto roku až 5200 namiesto pôvodne plánovaných 4800 pracovníkov. KPN . . .

Pre slepých

Približne 800 kusov písacích strojov pre nevidiacich vyrobí ročne firma Švec a spol., s. r. o., Vráble. Vlani z nich zostalo na slovenskom trhu päťdesiatjeden a zvyšok sa dostal do 23. . .

Asi horšie ako vyzeralo

Nedokážeme odštartovať prvú etapu

Do roku 2005 sa očakáva, že stavebná produkcia na Slovensku vzrastie iba o 11 mld. Sk. Podľa predpokladov nebude dostatok zdrojov na in. . .

Cieľom je znížiť výkony

Regulácia bude tým správnym liekom?

Schválený štátny rozpočet zdravotníctvu veľkú radosť neurobil. Napríklad príjmy VšZP v roku 2002 rozpočtované na rozdelenie do fondo. . .

Storočný les za sekundy

Zvolenská univerzita v projekte EÚ

Implementácia stromových rastových modelov ako lesníckeho manažérskeho nástroja je názov v lesníctve zatiaľ jediného medzinárodného pr. . .

Priaznivé hodnotenie OECD

Agentúra jadrovej energie o energetiku SR

Situáciu v slovenskej jadrovej energetike hodnotí Agentúra pre jadrovú energiu Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvo. . .

Mať aj spoločné podniky

Certifikačné a legislatívne prekážky

Slovenskí podnikatelia z regiónov Liptova, Oravy, Považia, Turca a Kysúc si už našli cestu do Koordinačného centra SOPK pre cezhrani. . .

Reforma verejnej správy

Minulý rok sa stal rokom prelomovým

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) okrem reformy verejnej správy spolupracovalo aj na príprave ďalších zákonov. Činnosť ZMOS v r. . .

Koľko vtáctva?

V Európe sa konalo víkendové sčítavanie zimujúceho vodného vtáctva a do podujatia sa zapojilo aj Slovensko. Sčítavanie sa robí na tokoch, nádržiach a iných vodných plochách, vlhkýc. . .

strany

PSNS - Vypovedanie Základnej zmluvy o dobrom susedstve a priateľskej spolupráci medzi SR a Maďarskom budú iniciovať na najbližšom zasadaní NR SR poslanci PSNS. Po rokovaní v Žiline to uvie. . .

Viac zo SR

Medzinárodné veľtrhy pre cestovanie, šport a voľný čas GO a Regiontour, ktoré sa včera skončili na brnianskom výstavisku, navštívilo za štyri dni takmer 35-tisíc návštevníkov. Z toho . . .

Pre lyžiarov

Skúšobnú prevádzku v novovybudovanom lyžiarskom stredisku Snowlend vo Valčianskej doline pri Martine začali tento víkend. Pre lyžiarov v prvé dni boli bezplatne k dispozícii vleky. K. . .

Tyčinka Merci

Výrobca čokoládových tyčiniek značky Merci, nemecká firma Storck, nevylučuje, že sa niektoré z výrobkov, pri ktorých je podozrenie z kontaminácie salmonelou, sa v ojedinelých prípad. . .

Nový kalendár

Spoločný kalendár, prezentujúci dominantné historické pamiatky Bardejova, Levoče, Kežmarku a Starej Ľubovne, vyšiel pod názvom Slovenské kráľovské mestá - renesancia. Je súčasťou ro. . .

Olej v Hornáde

Krátkodobé znečistenie bez následných škôd zaznamenali na rieke Hornád v Košiciach. Požiarnikov o olejovej škvrne informoval občan z mobilného telefónu. Znečistenie malo malý rozsa. . .

Menej síry

Slovnaft Bratislava vybuduje odsírovacie zariadenie, ktoré mu umožní splniť normy EÚ na rok 2005 limitujúce obsah síry v motorovej nafte. Licenčný kontrakt na technológiu novej výrobne. . .

Aj v noci

Nočnú plavbu cez prívodný kanál Vodného diela Gabčíkovo (VDG) obnovili v týchto dňoch. Vodnú hladinu prívodného kanála očistili od ľadových krýh takzvanou haťovou prevádzkou plavebnej k. . .

Ubúda domácich pacientov

Solventná zahraničná klientela otvára nové možnosti

Pred tridsiatimi rokmi v Slovenských liečebných kúpeľoch v Piešťanoch otvorili moderné balneoterapeutické centrum . . .

Dať priestor odborníkom

Komentuje Vladimír Turanský

Krajská samospráva sa začína politizovať. Bolo by nešťastím, ak by po nezdravo spolitizovanom parlamente, hašterení sa koaličných strán, . . .

Aké exekúcie?

Postreh Ľudmily Koníkovej

Klopanie exekútora na dvere vždy sprevádzajú problémy. Aj v takom zariadení, akým je Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP). Jej zástupcovia začali totiž . . .

Vinníci sa vyzujú, vina asi padne na nevinných?

Komentuje Tibor Bucha

Slávny fyzik Isaac Newton, keď mu na hlavu spadlo jablko zo stromu, prišiel na gravitačný zákon. Podľa toho, ako náš vládn. . .

Materiál pre materiál?

Hore majú všetci čas, a tí dole tŕpnu

V prepočte 988 mil. Sk na štátnu propagáciu Maďarska, oproti 36 mil. SR, to je dôkaz o tom, kto aký význam prisudzuje cestovnému ru. . .

Inteligentný dom už nie je sci-fi

Aj v strednej Európe si ho už možno zadovážiť. Funguje cez internet, je však celkom ozajstný, nie virtuálny

Dom číslo 92 v parku Modrá Lagúna blízko viedenskéh. . .

Neodolateľná chuť čokolády

Dokáže zlomiť aj najsilnejšie charaktery. Prečo tomu tak je, dodnes nikto presne nevie. Zatiaľ čo vedci skúmajú chemické substancie a ich pôsobenie na zmyslové recepto. . .

Ľadové obavy

Geológovia zaznamenali pomocou európskych družíc na troch najväčších ľadovcoch v Antarktíde v ostatných desiatich rokoch úbytok ľadu, ktorý vzbudzuje obavy. Za uvedené obdobie. . .

Super keramika

Keramiku bežne nevnímame ako materiál, ktorý sa dá naťahovať. Skúste natiahnuť čajník a určite skončí zle. Ale jeden druh keramiky tzv. superplastová keramika vykazuje pozoruhodn. . .

Abstraktné umenie

Abstraktné maľby, sochy, plastiky, reliéfy a koláže šestice popredných predstaviteľov českej a slovenskej alternatívnej výtvarnej scény predstavuje výstava s názvom Šiesti . . .

drobničky

Obytný voz kočovných Rómov s rôznymi predmetmi každodenného života dominuje na výstave venovanej spôsobu bývania rómskej menšiny na juhu stredného Slovenska, ktorú sprístupnili v Gemer. . .

Slepá spravodlivosť

Do skupiny svetových bestsellerov sa zaradila aj kniha Roberta Goddarda V záblesku svetla (vydavateľstvo Columbus). Právom, pretože príbeh fotografa Iana Jarretta je plný nap. . .

Hra o stratených nádejach

Premiéru hry francúzskeho dramatika Bernarda-Marie Koltésa Boj černocha so psami pripravuje na 11. januára košické Štátne divadlo (ŠD). Predstavenie vzniklo vďaka . . .

Kontroverzná osobnosť

Môžeme si myslieť o Andym Warholovi, čo chceme, jedno je ale nevyvrátiteľné: tento chlapík s neodmysliteľnou striebornou parochňou, ktorého rusínski rodičia priplávali na lo. . .

Za obrazy miliardy

Okolo 19-tisíc najcennejších umeleckých diel z celého sveta zmenilo od leta 2000 do leta 2001 svojich majiteľov, a to na aukciách v Európe i v Amerike. Ich presuny zaznamenáv. . .

Tlak majetkového priznania

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 02/6381 0413

alebo mailujte do schránky: nazory@hd-dennik.sk

V majetkovom priznaní sa vykazujú len tie nehnuteľnosti, k. . .

Počasie

Dnes bude oblačno až zamračené a hmlisto. Ojedinele mrznúce mrholenie alebo občasné sneženie. Na horách a ojedinele i v nižších polohách polojasno až oblačno. Najvyššia teplota -4 až 0 s. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 10. 1. 2002: Bratislava 102,18. . .

Počasie v európskych mestách dnes a teplota v ° C

Amsterdam*oblačno*2

Atény*oblačno*11

Belehrad*oblačno*0

Berlín*jasno*-2

Bratislava* veľká oblačnosť*-1

Brusel*zamračené*2

Budapešť*ob. . .

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

7.00 Rádiožurnál

8.30 Štefan Šmihla: I - EM. Hra o následkoch infarktu

9.30 Pop brífing. Týždenník o populárnej hudbe

10.00 Min. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Radovan

v utorok Dobroslav

V Českej republike

dnes Radovan

v utorok Alice. . .

Pondelok 14. januára

GLOBAL

*17.00*Čo dokáže láska. Brazílska telenovela

*17.55*Lokálne vysielanie

*19.00*Na ľudovú nôtu. Hudobno-zábavn. . .

Twist - pondelok

6:00 Twist so Zuzanou Čižinskou

6:30 Prehľad tlače

7:00 Žurnál Rádia Twist

s Miroslavom Škrhom

7:15 Šport

7:35 Trendy v ekonomike

<. . .

. . .

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.