Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Suverénne Nórky

Triumf manželov Poiréeovcov

Sériu víťazstiev vo Svetovom pohári biatlonistiek si víťazka včerajších pretekov v stíhačke Nórka Poiréeová predĺžila na číslo štyri, a to aj napriek tomu, že musela v nedeľu absolvovať štyrikrát trestné kolo. Nórky vôbec slávili úspech, za Poiréeovou prišla do cieľa Andreassenová a tretia bola ďalšia ich krajanka Tjörhomová. V talianskej Anterselve oslnil manželský pár Poiréeovcov, v pretekoch mužov na 12,5 km dobehol ako prvý do cieľa francúzsky biatlonista Poirée. Keďže obaja zvíťazili aj v konečnom hodnotení Biatlonovej trofeje, zloženej z deviatich pretekov, získali hlavnú cenu a do rodiny pribudli dve autá značky Volkswagen Golf. Poslednú previerku v individuálnych pretekoch v biatlone reprezentanti Slovenska už neabsolvovali, dnes ich na bratislavskom Hrade čaká olympijský sľub. Našim dievčatám pred štartom na ZOH ostanú v pamäti piatkové preteky štafiet, v ktorých spôsobom, pripomínajúcim Nagano, dosiahli skvelé 3. miesto. Absolutórium si zaslúžia hlavne bezchybnou streľbou a výborným bežeckým výkonom Jašicová a Murínová, ktorá nepatrný náskok pred druhými Nórkami ešte zvýraznila. Výsledky - stíhacie preteky - ženy (10 km): 1. Poiréeová 35:08,7 (4 tr. okr.), 2. Andreassenová +1:57,3 (5), 3. Tjörhomová (všetky Nór.) +2:14,7 (3). SP (14 ): 1. Forsbergová (Švéd.) 519, 2. Zubrilovová (Ukr.) 447, 3. Pylevová (Rus.) 433, ... 26. Murínová 95, 30. Jašicová 91, 44. Mihoková 44, 58. Kutlíková 15, 60. Pavkovčeková (všetky SR) 10, muži (12,5 km): 1. Poirée (Fr.) 36:03,6 (1), 2. Björndalen (Nór.) +12,9 (5), 3. Mesotitsch (Rak.) +1:19,6 (2). SP (14): 1. Poirée 430, 2. Rostovcev (Rus.) 425, 3. Luck (Nem.) 376,... 47. Matiaško (SR) 49.