Hospodársky denník
USD42,493 Sk
EUR41,437 Sk
CHF28,174 Sk
CZK1,356 Sk
  Streda  23.Októbra 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

PRIVATIZÁCIA SE

Elektráreň Gabčíkovo je najväčšou vodnou elektrárňou na Slovensku. Vyrába približne toľko elektrickej energie ako ostatné vodné elektrárne dovedna. K. . .

Od Adama k Adamovi?

Peter Kasalovský

Decembrové komunálne voľby budú pre súčasnú vládnu koalíciu „skúškou

správnosti“. Bez ohľadu na to, že jej strany nedospeli k dohode o spoločnom postupe,

Môžu rozhodnúť centimetre

Prioritou zachraňovania je koncentrácia obyvateľstva

„Náš odštepný závod Povodie Dunaja Bratislava monitoruje a vyhodnocuje prietokovú kapacitu koryta a robí opatreni. . .

Podstatné: odbúranie bariér

V ankete Hospodárskeho klubu (NEF) a Hd, ktorej cieľom je takpovediac preveriť očakávania podnikateľskej sféry od novej vládnej garnitúry, od seba samej a od svojich z. . .

Plány záchrany

Taliansky koncern Fiat a jeho americký partner General Motors (GM) nevylučujú v rámci plánov na záchranu automobilovej divízie ani navýšenie kapitálu, na ktorom by sa mali podieľať . . .

Mzdy rástli

Reálne mzdy v Maďarsku v období január až august medziročne vzrástli o 11,6 %, čo je výsledok 17,7-percentného rastu čistých miezd a 5,5-percentnej inflácie. Priemerná hrubá mzda za pr. . .

Sú pripravení

Nová švédska vláda Görana Perssona je svojím zložením výrazne naklonená vstupu krajiny do EMÚ a na prijatie spoločnej meny - eura. Švédsko je z ekonomickej stránky na vstup pripraven. . .

Terorista J. M.?

Podnikateľa Jozefa M., ktorého v pondelok zadržala polícia, vyšetrovateľ obvinil ho z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej a teroristickej skupiny v súb. . .

Čitateľský Prominent ekonomiky 2002

Od 16. 10. do 22. 10. došlo 1694 a celkovo od 15. februára určuje poradie v tejto ankete tridsaťdvatisícosemdesiatsedem hlasovacích lístkov (32 087).

Dodnes . . .

Spolu to má logiku

„Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) zásadne nesúhlasí so zámerom odčleniť potravinárstvo z riadiacej kompetencie Ministerstva pôdohospodárstva SR do pô. . .

Krčmárom berte...

Mnohí označovali Brigitu Schmögnerovú ako ľavicovú ministerku financií. Podľa všetkého bola len slabým odvarom ľavicovosti, bola pravicovejšia ako tzv. pravica pri moci. Prvé . . .

Kúpele lesk nestrácajú

Obnovený kontakt s českými klientmi

Mesiace september a október sú pre Slovenské liečebné kúpele v Piešťanoch najsilnejšie. Do záveru augusta ich navštívilo 36 595 pacie. . .

Za plyn najmenej z V4

Ceny plynu v SR sú stále deformované

Ceny zemného plynu v slovenských domácnostiach sú spomedzi krajín Vyšehradskej štvorky najnižšie. Náklady na nákup plynu sú pritom v . . .

Letné stáže sa osvedčili

Návrat k spojeniu školy s praxou

Aj tento rok pripravuje spoločnosť U. S. Steel Košice letné platené stáže pre študentov vysokých škôl. Už po druhý raz budú mať . . .

Sústredene proti terorizmu

Sedem priority Ministerstva obrany SR

Zapájanie sa Slovenska do boja proti medzinárodnému terorizmu je jednou z priorít nového ministra obrany SR Ivana Šimka. B. . .

Efektívne využitie fondov

Lepšia informovanosť o únii

Zlepšenie využívania predvstupových fondov Európskej únie (EÚ), posilnenie stavu administratívnych kapacít, ako aj úspešné zvládnutie. . .

Potraviny si chce nechať

Je za koordináciu s ministerstvom životného prostredia

Medzi priority nového ministra pôdohospodárstva SR Zsolta Simona patrí úspešné zvládnutie prístupového pro. . .

Novela ZP

Novelu Zákonníka práce (ZP) chce minister Ľudovít Kaník predložiť ešte v tomto roku. Podľa neho došlo k zhode so zamestnávateľskými zväzmi o potrebe zmeny ZP, ktorý v súčasnej p. . .

Pýtajte sa

Ministerstvo pôdohospodárstva SR ponúka verejnosti na svojej internetovej stránke novú rubriku, ktorou môžu záujemcovia adresovať novému šéfovi rezortu Zsoltovi Simonovi svoje otázky,. . .

Kamery bdejú

Ešte vlani v apríli investovali Piešťany do kamerového systému 3,2 mil. Sk. Prvé štyri kamery sú už v skúšobnej prevádzke. Kúpeľné mesto sa stalo prvým na Slovensku, ktoré využ. . .

Kráľ „éčko“

V SR sa za deväť mesiacov predalo 1184 osobných a malých úžitkových vozidiel značky Mercedes-Benz. Oproti vlaňajšku je to nárast o 53,4 %. Podľa štatistiky Združenia automobilové. . .

Školia ich

Európa pre nové regióny je názov série seminárov, ktoré usporiada Dom Európy Bratislava v spolupráci s Európskym informačným centrom v SR a nadáciou vzdelávania samosprávy SR. Jednou. . .

Bez výnimiek

Otázky spolupráce obchodných komôr krajín Vyšehradskej štvorky (V4) pri príprave na vstup do Európskej únie (EÚ) boli témou dvojdňového pracovného stretnutia v Brezovici na Or. . .

Norma NATO

Koordinovať úroveň jazykového vzdelávania a testovania v rezortoch obrany podľa jazykovej normy NATO STANAG 6001 je cieľom seminára BILC 2002, ktorý sa začal v Bratislave. Organ. . .

O doprave

Spolu 39 vystavovateľov zo SR a dvaja z ČR z oblasti dopravného plánovania, výstavby, opravy a údržby diaľničnej a cestnej siete sa zúčastňuje na 7. ročníku medzinárodnej kontraktačno-. . .

Nespokojnosť

Zásadný nesúhlas so snahou vlády odložiť účinnosť tarifnej tabuľky pre pedagogických a vedecko-umeleckých pracovníkov vysokých škôl vyjadrili včera predstavitelia Odborového zv. . .

Prví adepti

Do dnešného dňa sa zaregistrovalo 64 mimovládnych neziskových organizácií, ktoré sa budú v budúcom roku uchádzať o jedno percento z daní fyzických osôb. Vlani využilo túto možn. . .

Pozor na líšky

S orálnou vakcináciou líšok začali včera pracovníci Regionálnej a potravinovej správy v Prievidzi na území hornonitrianskych okresov Prievidza a Partizánske. Ručne a tiež let. . .

Zatiaľ necelých šesťsto osôb

Žiaľ, rekonštrukcie majetku sa do zákona nedostali

Podľa § 110a ods. 6 zákona č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov sa majetkové priznania podľa stavu maj. . .

D.V.P. - Družstvo Vzájomnej Pomoci

so sídlom v Nitre, Wilsonovo nábrežie 64, 949 01, IČO: 34 149 821 (zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu v Nitre, oddiel Dr, vložka číslo 212/N), zverej. . .

D.V.P. - Družstvo Vzájomnej Pomoci

so sídlom v Nitre, Wilsonovo nábrežie 64, 949 01, IČO: 34 149 821 (zapísané v Obchodnom registri Okresného súdu v Nitre, Oddiel: Dr, Vložka číslo: 212/N), v sú. . .

Keď komora nesedí v kúte

Komentuje Tibor Bucha

S prichádzajúcou pestrofarebnou jeseňou sa aj zahranično-obchodná bilancia SR začala ukazovať v príjemných veselších kontúrach. Obchodovanie so . . .

Byt predsa nie je luxus

Komentuje Jozef Kunik

Stavebné sporenie sa na Slovensku za uplynulých desať rokov presadilo ako najžiadanejší produkt na podporu bývania. Mimoriadny záujem o stavebné s. . .

Cieľom nech je vyšší štandard

Hotely a cestovky sa už dohodli na rámcovej zmluve

Jednou z ústredných tém posledných dní v oblasti podnikania v cestovnom ruchu je uzatvorená rámcová zmluva o s. . .

Nižšia nezamestnanosť

Menej ako 450-tisíc, len aby trend vydržal

Aj napriek tomu, že sa v septembri zaregistrovalo na úradoch práce takmer 41-tisíc nových nezamestnaných, miera nezamestnanost. . .

Veda zostáva stále na chvoste

Finančná spoluúčasť na projektoch pomôže ekonomike

Transformácia slovenskej vedy akoby nedovidela do cieľa. Záujem podnikov sa podľa Ing. Ladislava Komoru, pred. . .

Môj „pudilár“

Glosuje Andrej Pokojný

Včera som chcel nakupovať vo svojom obchode. Pomaranče mi núkali po 18,90 Sk, vraj dobrá cena. Nekúpil som, neboli pekné. Potom som navštívil svojho pr. . .

Lietate často? Riskujete!

Poruchy pamäti a malá schopnosť sústredenia, to je podľa vedcov dôsledok častej zmeny časových pásem. Dlhé medzikontinentálne lety môžu mať veľmi nepriaznivý vplyv na . . .

Mikróby a kovy

Vedci z východoindického štátu Západné Bengálsko objavili mikroorganizmy, ktoré by mohli byť využité na čistenie vody od toxického priemyselného odpadu. Podľa správy dva kmene m. . .

Zaujímavý objav

Nápis na schránke na kosti mŕtvych, ktoré vedci nedávno našli v Izraeli, je pravdepodobne najstarším dochovaným dôkazom fyzickej existencie Ježiša Krista. Objav oznámil v od. . .

Máme len jeden svet

„Festival Jeden svet nám naliehavo pripomína, že je to skutočne jeden a ten istý svet, ktorý spoločne obývame, že sme všetci obyvateľmi tejto planéty a že naše jednotlivé osu. . .

Ruský piktorializmus

Európsku premiéru malo v Slovenskej národnej galérii (SNG) v Bratislave sprístupnenie unikátnej výstavy Ruský piktorializmus, zachytávajúcu tvorbu jeho 16 predstaviteľov . . .

Nevyčísliteľné straty

Povodne, ktoré v lete sužovali časť Európy, poškodili v Nemecku okolo 4500 vzácnych objektov zapísaných v zoznamoch kultúrneho dedičstva. „Súhrnné škody na stavebných . . .

Hitparáda rádia Interhit

od 21. 10. do 27. 9. 2002

www.radiointerhit.cz

DANCE

1. Las Ketchup - Assereje

2. TATU - Robot

3. Scooter - Nessaja

4. Eminem - Without me

5. Groove C. . .

Vzrušenie z nakupovania

Ach, áno. Keby existoval nejaký spôsob, ako by som mohla získať všetko toto nádherné oblečenie bez toho, aby som musela robiť túto strašnú robotu. Automaticky zablúdim p. . .

Trienále plagátu 2003

Grafickí dizajnéri a návrhári propagačných plagátov môžu od dnešného dňa svoje diela prihlásiť do piateho ročníka medzinárodnej súťažnej prehliadky Trienále plagátu 2003, . . .

Drobničky

Držiteľ Oscara taliansky komik Roberto Benigni (49) priviedol na filmové plátna príbeh Pinocchia a okamžite nadchol. V prvých dňoch po uvedení v Taliansku zarobil 7,9 milióna dolárov, . . .

Trnavskí divadelníci Semaforu

Benefičný koncert venovaný povodňami skúšanému pražskému divadlu Semafor pripravujú na sobotu herci trnavského Divadla Jána Palárika. Spolu s hudobnou skupinou Fun. . .

Inšpirácia pre každého

Kto si chce inovovať zariadenie svojho bytu či domu, prípadne sa rozhodne obohatiť svoju zbierku obrazov či sôch z rúk nových autorov, má šancu na uspokojenie svojich s. . .

Supermarket nápadov

Konfrontácia toho najlepšieho, čo sa vo sfére bývania deje, je aj výstava MODDOM. A nepochybne je aj dobrou inšpiráciou pre stavebníkov, ale aj pre tých, ktorí o výstavbe n. . .

Our world-wide product ranges

COMFORT

Our comfort split system range is ideal for any location that requires a quality internal environment. Choice of high wall, low wall and cassette systems . . .

TIBBETT & BRITTEN Slovakia, s.r.o.

M. Rázusa 32, 955 01 Topoľčany

Zahraničná spoločnosť podnikajúca v oblasti dopravy, skladovania a distribúcie so sídlom v Topoľčanoch a prevádzkami v západne. . .

Firma prijme

2 šikovných stolárov s praxou do výroby atypického nábytku pre dielňu v Holíči.

Kontakt: 0903 379 153. . .

OZETA, odevné závody, a. s.,

Trenčín vypisuje výberové konanie na obsadenie funkcie

finančný riaditeľ

Požiadavky:

- VŠE, resp. iná VŠ s ekonomickým zameraním

- ovládanie problematiky zo. . .

Úspešní ľudia o svojich receptoch

Včera sa skončil štvrtý modul cyklu interaktívnych stretnutí projektu Lídri lídrom

S podtitulom Európske perspektívy v manažovaní slovenských firiem sa v máj. . .

S firmou musia rásť aj jej ľudia (IV)

Prudký rozvoj si vyžaduje zmenu v myslení a organizácii ľudských zdrojov

V seriáli na tému S firmou musia rásť aj jej ľudia sme sa už trikrát venovali pro. . .

Novinka: súhrnný účtovný záznam

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 02/6381 0413 alebo mailujte do schránky: nazory@hd-dennik.sk

Sme spoločnosť so zahraničnou majetkovou účasťou a podni. . .

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

7.00 Rádiožurnál

8.30 Oko za oko. Pásmo o odsune maďarského obyvateľstva z ČSR v r. 1945 - 1947

9.15 Hudobný medailón Marián Var. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Alojzia

vo štvrtok Kvetoslava

V Českej republike

dnes Teodor

vo štvrtok Nina. . .

Twist

6:00 Twist s Vladom Voštinárom

6:30 Prehľad tlače

7:00 Žurnál Rádia TWIST

7:15 Šport

7:35 Trendy v ekonomike

9:30 Čierna skrinka

10:00 Twist s Ja. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 21. 10. 2002: Bratislava 99,78. . .

Streda 23. októbra

JOJ

*17.25*Práve teraz. Regionálne spravodajstvo

*17.40*Riskuj! Vedomostná súťaž

*18.10*M.A.S.H. Seriál USA

*18.35. . .

. . .

Počasie

Dnes bude veľká, miestami prechodne zmenšená oblačnosť. Lokálne slabé zrážky. Najvyššia denná teplota 12 až 17, vo výške 1500 m sa zvýši na 9 stupňov. Slabý južný vietor.Vo štvrtok bude premenlivá veľká, na západe cez deň zmenšená oblačnosť a početné prehánky. Veterno. Nočná teplota 7 až 3 stupne, v údoliach slabo nad nulou. Denná teplota 9 až 13, na severe okolo 6 stupňov. V piatok bude polooblačno, zrána hmlisto, cez deň od západu ďalšie pribúdanie oblačnosti, neskôr s občasným dažďom. Nočná teplota 5 až 1 stupeň, v horských dolinách miestami slabý mráz. Denná teplota 10 až 14, na severe okolo 7 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 7.27 a zapadne o 17.45 hod.

Amsterdamoblačno14
Atényjasno26
Belehradoblačno14
Berlínoblačno12
Bratislavaoblačno14
Bruselprehánky16
Budapešťoblačno16
Bukurešť oblačno15
Frankfurtprehánky15
Helsinkipolooblačno5
Istanbuljasno17
Kodaňdážď7
Kyjevoblačno8
Lisabonoblačno23
Londýndážď13
Madridpolooblačno26
Moskvaprehánky3
Oslodážď5
Parížprehánky18
Prahadážď11
Rímzamračené22
Sofiapolojasno17
Štokholmoblačno6
Varšavazamračené7
Viedeňdážď14
Záhrebdážď13
Ženevadážď14

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.