Hospodársky denník
USD42,493 Sk
EUR41,437 Sk
CHF28,174 Sk
CZK1,356 Sk
  Streda  23.Októbra 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Vzrušenie z nakupovania

Ach, áno. Keby existoval nejaký spôsob, ako by som mohla získať všetko toto nádherné oblečenie bez toho, aby som musela robiť túto strašnú robotu. Automaticky zablúdim pohľadom do výkladu a letmo míňam vystavené šatstvo - a naraz stuhnem. To je vari Božie znamenie... Hrdinka knihy Sophie Kinsellovej s príznačným názvom Báječný svět shopaholiků (Metafora) je obeťou nakupovania. V podstate aj bánk, v ktorých má otvorený účet. Tie jej totiž ponúkli možnosť prekročenia peňažného limitu na účte. Kolotoč snahy o obmedzenie výdavkov však naráža na paradox - Rebecca Bloomwoodová je redaktorkou síce nie veľmi kvalitných ekonomických novín, no píše o spôsobe šetrenia a správneho investovania peňazí.

Autorka zábavne sprístupňuje čitateľovi nákupné orgie a „vzrušenie, ktoré zvyčajne cítim, keď sa chystám kúpiť si niečo pre radosť“. Čo, samozrejme, končí účtom za niekoľko stoviek libier denne. Príbeh s ľahkosťou dopĺňa upozorneniami z banky a najrôznejšími výhovorkami hrdinky, jej otrockým súpisom výdavkov daného dňa, ktorý sa končí konštatovaním, „to som predsa nemohla minúť“. Spisovateľka pripravuje pokračovanie a na svoju obhajobu dodáva, že jej povolanie redaktorky ekonomických novín je jedinou podobnosťou s hrdinkou.

(vk)

Počasie

Dnes bude veľká, miestami prechodne zmenšená oblačnosť. Lokálne slabé zrážky. Najvyššia denná teplota 12 až 17, vo výške 1500 m sa zvýši na 9 stupňov. Slabý južný vietor.Vo štvrtok bude premenlivá veľká, na západe cez deň zmenšená oblačnosť a početné prehánky. Veterno. Nočná teplota 7 až 3 stupne, v údoliach slabo nad nulou. Denná teplota 9 až 13, na severe okolo 6 stupňov. V piatok bude polooblačno, zrána hmlisto, cez deň od západu ďalšie pribúdanie oblačnosti, neskôr s občasným dažďom. Nočná teplota 5 až 1 stupeň, v horských dolinách miestami slabý mráz. Denná teplota 10 až 14, na severe okolo 7 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 7.27 a zapadne o 17.45 hod.

Amsterdamoblačno14
Atényjasno26
Belehradoblačno14
Berlínoblačno12
Bratislavaoblačno14
Bruselprehánky16
Budapešťoblačno16
Bukurešť oblačno15
Frankfurtprehánky15
Helsinkipolooblačno5
Istanbuljasno17
Kodaňdážď7
Kyjevoblačno8
Lisabonoblačno23
Londýndážď13
Madridpolooblačno26
Moskvaprehánky3
Oslodážď5
Parížprehánky18
Prahadážď11
Rímzamračené22
Sofiapolojasno17
Štokholmoblačno6
Varšavazamračené7
Viedeňdážď14
Záhrebdážď13
Ženevadážď14

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.