Hospodársky denník
USD42,493 Sk
EUR41,437 Sk
CHF28,174 Sk
CZK1,356 Sk
  Streda  23.Októbra 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Drobničky

Držiteľ Oscara taliansky komik Roberto Benigni (49) priviedol na filmové plátna príbeh Pinocchia a okamžite nadchol. V prvých dňoch po uvedení v Taliansku zarobil 7,9 milióna dolárov, čím prekonal aj Pána prsteňov.

V priestoroch Národopisného múzea v Budapešti otvorili výstavu ocenených fotografií zo súťaže svetovej žurnalistickej fotografie World Press Photo 2001. Podujatie je súčasťou Budapeštianskeho jesenného festivalu.

Výstavu diel 15 súčasných maďarských sochárov sprístupní dnes Galéria mesta Bratislavy v Pálffyho paláci v spolupráci s Kultúrnym inštitútom Maďarskej republiky (KIMR).

V evanjelickom Kostole Ducha svätého v Nitre prebieha XX. ročník medzinárodného festivalu klasickej gitarovej hudby Cithara Aediculae 2002. V gitarových recitáloch a koncertoch sa predstaví približne dvadsať interpretov a skladateľov z ČR, Poľska, Rakúska, Španielska a Slovenska.

Prvý ročník divadelného festivalu To najlepšie z humoru na slovenskej scéne potrvá v pražskom divadle ABC do 25. októbra.

Víťazmi VIII. ročníka recitačnej súťaže v rámci Dní Dávida Baróti Szabóa v Radvani nad Dunajom sa stala R. Kotierová z Chotína, T. Bohonyová, K. Gotz z Komáromu (MR), M. Répás z Komárna, V. Henczová z Chotína a L. Gál z Komáromu (MR).

Výstavu olejomalieb a ilustrácií akademického maliara Júliusa Bartu pri príležitosti blížiacich sa 80. narodenín umelca sprístupnili v miestnom kultúrnom stredisku v Radvani nad Dunajom v Komárňanskom okrese.

Slovenská skupina Salco sa po dlhšej odmlke opäť vracia na hudobnú scénu v poradí už siedmym albumom, ktorý nesie názov Salcoman.

(bj)

Počasie

Dnes bude veľká, miestami prechodne zmenšená oblačnosť. Lokálne slabé zrážky. Najvyššia denná teplota 12 až 17, vo výške 1500 m sa zvýši na 9 stupňov. Slabý južný vietor.Vo štvrtok bude premenlivá veľká, na západe cez deň zmenšená oblačnosť a početné prehánky. Veterno. Nočná teplota 7 až 3 stupne, v údoliach slabo nad nulou. Denná teplota 9 až 13, na severe okolo 6 stupňov. V piatok bude polooblačno, zrána hmlisto, cez deň od západu ďalšie pribúdanie oblačnosti, neskôr s občasným dažďom. Nočná teplota 5 až 1 stupeň, v horských dolinách miestami slabý mráz. Denná teplota 10 až 14, na severe okolo 7 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 7.27 a zapadne o 17.45 hod.

Amsterdamoblačno14
Atényjasno26
Belehradoblačno14
Berlínoblačno12
Bratislavaoblačno14
Bruselprehánky16
Budapešťoblačno16
Bukurešť oblačno15
Frankfurtprehánky15
Helsinkipolooblačno5
Istanbuljasno17
Kodaňdážď7
Kyjevoblačno8
Lisabonoblačno23
Londýndážď13
Madridpolooblačno26
Moskvaprehánky3
Oslodážď5
Parížprehánky18
Prahadážď11
Rímzamračené22
Sofiapolojasno17
Štokholmoblačno6
Varšavazamračené7
Viedeňdážď14
Záhrebdážď13
Ženevadážď14

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.