Hospodársky denník
USD42,493 Sk
EUR41,437 Sk
CHF28,174 Sk
CZK1,356 Sk
  Streda  23.Októbra 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Inšpirácia pre každého

Kto si chce inovovať zariadenie svojho bytu či domu, prípadne sa rozhodne obohatiť svoju zbierku obrazov či sôch z rúk nových autorov, má šancu na uspokojenie svojich snov, ak navštívi oddnes do nedele 27. októbra bratislavské Výstavné a kongresové centrum Incheba. Na výstavnej ploche 10 000 štvorcových metrov budú k dispozícii výstavné exponáty vyše 250 vystavovateľov, ktorí sa prihlásili na 7. medzinárodnú výstavu nábytku MODDOM 2002 a päť špecializovaných výstav. Návštevníci výstav sa môžu oboznámiť s kompletným vybavením interiéru domu, bytu, chát, kancelárií a občianskych zariadení. Čistiaca technika a prípravky budú v ponuke na výstave CLEANTECH. Vzorka domácich elektrospotrebičov bude na výstave TECHDOM a svietidlá a keramika na výstave LUXDOM.

V znamení jubilejného 10. ročníka bude výstava technických zariadení budov (TZB). Odborným garantom a spoluorganizátorom TZB je Slovenská spoločnosť pre techniku prostredia. Podľa jej predsedu Dušana Petráša počas troch dní odborná i laická verejnosť dostane v cykle prednášok prehľad o celkovej prevádzke technických zariadení budov, vrátane nových trendov, a to vo vykurovaní a informačných i riadiacich systémoch. Návštevníkov určite zaujme aj prvý ročník výstavy výtvarného umenia, počas ktorej si budú môcť prezrieť nielen prezentácie profesionálnych a amatérskych výtvarníkov, ale je to aj jedinečná možnosť na konfrontáciu tvorcov z rôznych odvetví súčasného umenia. Na výstave sa prezentuje voľné umenie - socha, maľba, grafika a užité umenie - keramika, textil, sklo a malá užitá grafika.

Vystavovatelia budú už tradične súťažiť o cenu MODDOM 2002, ktorú vyhlasuje Incheba, spolu s odbornými garantmi výstavy. Hodnotiaca komisia udelí cenu za najlepší domáci produkt, najlepší zahraničný produkt a najkrajšiu expozíciu. Udelená cena je prestížnym ocenením firmy, respektíve výrobku nadštandardnej kvality a dizajnu a výrobcovi alebo dovozcovi umožňuje získať dobré postavenie na trhu.

V troch výstavných halách (A1, B a D) návštevníci môžu nájsť ponuku exponátov nielen z firiem zo Slovenska, ale aj z Českej republiky a aj zo zastúpení zahraničných firiem, alebo priamych dovozcov z Talianska, Poľska, Nemecka, Maďarska, Francúzska, škandinávskych štátov, ale aj Mexika a ďalších krajín. Zaujímavým podujatím najmä pre odbornú verejnosť budú aj sprievodné odborné programy. Z výstavného centra Incheby si návštevníci môžu odniesť nielen príjemný zážitok z pohľadu na interiér našich bytov, ale aj inšpiráciu a chuť realizovať svoje predstavy a sny o vlastnom bývaní. To všetko ponúka výstava MODDOM 2002, ktorá sa v posledný októbrový týždeň stala v Bratislave už sympatickou tradíciou.

J. Kunik

Počasie

Dnes bude veľká, miestami prechodne zmenšená oblačnosť. Lokálne slabé zrážky. Najvyššia denná teplota 12 až 17, vo výške 1500 m sa zvýši na 9 stupňov. Slabý južný vietor.Vo štvrtok bude premenlivá veľká, na západe cez deň zmenšená oblačnosť a početné prehánky. Veterno. Nočná teplota 7 až 3 stupne, v údoliach slabo nad nulou. Denná teplota 9 až 13, na severe okolo 6 stupňov. V piatok bude polooblačno, zrána hmlisto, cez deň od západu ďalšie pribúdanie oblačnosti, neskôr s občasným dažďom. Nočná teplota 5 až 1 stupeň, v horských dolinách miestami slabý mráz. Denná teplota 10 až 14, na severe okolo 7 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 7.27 a zapadne o 17.45 hod.

Amsterdamoblačno14
Atényjasno26
Belehradoblačno14
Berlínoblačno12
Bratislavaoblačno14
Bruselprehánky16
Budapešťoblačno16
Bukurešť oblačno15
Frankfurtprehánky15
Helsinkipolooblačno5
Istanbuljasno17
Kodaňdážď7
Kyjevoblačno8
Lisabonoblačno23
Londýndážď13
Madridpolooblačno26
Moskvaprehánky3
Oslodážď5
Parížprehánky18
Prahadážď11
Rímzamračené22
Sofiapolojasno17
Štokholmoblačno6
Varšavazamračené7
Viedeňdážď14
Záhrebdážď13
Ženevadážď14

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.