CZK1,343 Sk
  Utorok  29.Októbra 2002

Vyšli naprázdno

„Žigo“ vynechal už piaty zápas

Zámorská hokejová NHL pokračovala v noci na pondelok tromi stretnutiami, v ktorých sa predstavili štyria Slováci, ale do kanadského bodovania sa nezapísali. Dve sezóny za sebou sa scenár októbrovej návštevy LA Kings v Columbuse opakoval - prileteli do mesta, domácim uštedrili príučku 7:1 a spokojne s dvoma bodmi odcestovali. Tentoraz však bol proti Tyler Wright, ktorý necelú polminútu pred koncom zavŕšil počas presilovky modrokabátnikov hetrik a jednoznačné víťazstvo 5:1. „Hetrik teší, no väčšiu cenu pre nás má dôležité víťazstvo,“ povedal Wright. V priebehu ôsmich odohraných minút sa slovenský útočník Blue Jackets Nedorost prezentoval iba dvoma neúspešnými strelami, jeho krajan v drese hostí obranca hostí Višňovský skončil s jednou mínuskou. Najlepší strelec kráľov v uplynulej sezóne Pálffy vynechal pre zranenie slabín už piaty z posledných šiestich duelov. Krídelník Wild Gáborík, ktorý deň pred zápasom v Colorade „rozdrvil“ Phoenix, nenašiel recept na Roya, o čo sa pokúšal iba jednou strelou. Navyše zaznamenal tri mínusové body, ale jeho tím neodišiel ani z Denveru naprázdno, keď v závere stretnutia dokázali Dupuis a Laaksonen vyrovnať na konečných 3:3. Výsledky: Columbus - Los Angeles 5:1 (1:0, 1:0, 3:1). Góly: 2. Sanderson, 37. Wright, 50. Hyvönen, 56. Wright, 60. Wright - 49. Deadmarsh. Chicago - San José 3:2 (2:0, 1:1, 0:1), 3. Berezin, 13. Berezin, 39. Arnason - 24. Ricci, 44. Damphousse. Colorado - Minnesota 3:3 po predĺžení (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0), 22. Shantz, 34. Messier, 43. Messier - 17. Veilleux, 52. Dupuis, 55. Laaksonen.