CZK1,346 Sk
  Streda  30.Októbra 2002

Najprv stehy, potom gól

B. Radivojevič s premiérovým bodom v sezóne

Zámorská hokejová NHL mala v noci na utorok na programe päť zápasov, v ktorých nastúpilo sedem Slovákov. Bodovo sa však presadili len dvaja, Peter Bondra strelil do siete Pittsburghu svoj štvrtý gól v sezóne, prvý bod za asistenciu zaznamenal útočník Phoenixu Branko Radivojevič. Návrat dvoch pittsburských „odrodilcov“ v dresoch Capitals Čechov Jágra a Langa na ľad tučniakov skončil prehrou Washingtonu, ktorý v posledných šiestich zápasoch zvíťazil len raz. Peter Bondra znížil v úvode druhej tretiny na 1:2 svojím štvrtým gólom v ročníku, keď strelou zápästím spoza brániaceho Morana prekonal Hedberga. Po zápase však švédskemu gólmanovi musel slovenský kanonier zložiť poklonu. „Zaslúžili sme si z tohto zápasu odviezť aspoň bod, Hedberg bol však neuveriteľný a vychytal aj zdanlivo nemožné,“ povedal Bondra. Bývalý spoluhráč Jágra a podľa Čechových slov jeho „učiteľ“ domáci Mario Lemieux strelil víťazný gól tučniakov len pár minút po tom, čo mu ranu od puku nad hornou perou zašili 25 stehmi. V zápase NY Rangers - Phoenix (3:2) svoj prvý bod v sezóne zaknihoval slovenský krídelník Radivojevič, keď v brejku dvoch proti jednému pripravil gól Doanovi. Ďalší slovenskí hráči Coyotes Suchý a Nagy podobne ako domáci Petrovický sa bodovo nepresadili. Maple Leafs ukončili štvorzápasovú šnúru bez dvojbodového úspechu, no z desiatich zápasov majú na svojom konte iba tri triumfy. Slovenský obranca domácich Róbert Švehla odohral vyše 22 minút, no do štatistík sa bodovo nezapísal. Tampa Bay dokázala z posledných 12 vzájomných zápasov zvíťaziť až osemkrát. Jediný slovenský hokejista v zápase obranca Floridy Majeský odohral 12 minút. Výsledky: Pittsburgh - Washington 3:2 (2:0, 1:2, 0:0), 6. Donovan, 14. Hrdina, 33. M. Lemieux - 23. BONDRA (Miller, Klee), 40. Halpern. Toronto - Anaheim 5:2 (1:1, 3:0, 1:1), 2. McCauley, 27. Antropov, 31. Mogiľnyj, 56. Reiche - 5. Cullen, 45. Rucchin. Florida - Tampa Bay 1:6 (1:2, 0:0, 0:4), 3. Nilson - 5. Andreychuk, 14. Prospal, 56. Fedotenko, 57. Clymer, 58. Lecavalier, 59. Modin. NY Rangers - Phoenix 3:2 po predĺžení (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0), 29. Bure, 39. Bure, 63. Nedvěd - 23. Doan (RADIVOJEVIČ, C. Lemieux), 28. Savage. Edmonton - Dallas 3:4 po predĺžení (0:2, 1:1, 2:0 - 0:1), 28. Smith), 43. Niinimää, 53. Moreau - 14. Hatcher, 20. Modano, 38. Guerin, 61. Modano.