CZK1,359 Sk
  Štvrtok  14.Novembra 2002

Veľký deň nášho obra

Chára s dvoma gólmi a asistenciou

V desiatich zápasoch hokejovej NHL v noci na stredu sa predstavilo 13 našich hráčov s bilanciou 3 góly a 8 asistencií. Svoj deň mal predovšetkým najvyšší hráč NHL, obranca Z. Chára, ktorý za Ottawu vsietil 2 góly a pri jednom asistoval. Napriek vydarenému vstupu do sezóny hráči Wild nenašli spôsob, ako zdolať Edmonton. V obrane hostí z Nashvillu citeľne chýbal fínsky obranca Timonen, čo žičilo aj domácemu Shanahanovi, ktorý ukončil deväťzápasový pôst bez jediného gólu. Strelec víťazného gólu Toronta v predĺžení Sundin sa zaradil k trojici najúspešnejších strelcov v NHL. Jedenásťkrát v predĺžení okrem Švéda v predĺženiach rozhodol iba Fiodorov, Thomas a Jágr. Hostia z LA síce do konca III. tretiny aj vďaka dvom Pálffyho asistenciám vymazali 3-gólový náskok domácich, v predĺžení však Maple Leafs trochu upokojili rozmrzených fanúšikov. Ani návrat Šatana do zostavy Sabres nepomohol tímu k víťazstvu. Už v 9 zápasoch šable nezvíťazili a prepadli sa na druhú najhoršiu priečku v tabuľke NHL. Stümpel k 1000. triumfu Bostonu na súperovom štadióne prispel asistenciou. V zostave Coyotes chýbal už v druhom zápase Nagy, s ktorým museli pred zápasom s Hurricanes dokonca pre zápalové ochorenie navštíviť aj nemocnicu.

Výsledky: Detroit - Nashville 4:1 (0:1, 2:0, 2:0), góly: 24., 54. Shanahan, 37. Fiodorov, 44. McCarty - 20. Erat (Országh, Archipov). Minnesota - Edmonton 2:3 (1:2, 0:1, 1:0), 8. Brunette, 43. Dupuis - 2., 23. Comrie, 20. Smith. Vancouver - St. Louis 6:3 (1:2, 3:1, 2:0), 19. Bertuzzi, 21. Čubarov, 26. Warriner, 35. Morrison, 52. Letowski, 57. Linden - 6. Podein, 29. Stillman, 38. Mellanby (Demitra, Chavanov). Toronto - Los Angeles 4:3 p. p. (3:0, 0:0, 0:3 - 1:0), 4., 64. Sundin, 12. Höglund, 19. Kaberle - 43. Modrý, 48. Deadmarsh (Schneider, Pálffy), 55. Deadmarsh (Modrý, Pálffy). Montreal - Dallas 2:4 (0:3, 1:0, 1:1), 23. Petrov, 48. Zedník - 2. Zubov, 7. Malhotra, 11. Arnott, 60. Lehtinen. Buffalo - Boston 3:4 (1:1, 0:3, 2:0), 14. Dumont, 58., 60. Gratton - 1. Thornton, 24. McInnis (Stümpel), 28. Thornton, 29. Axelsson. Islanders - Ottawa 3:5 (0:2, 1:1, 2:2), 31. Aucoin, 47. Asham, 49. Manlow - 6. Chára (Hossa, White), 9. White (Alfredsson, Chára), 22. Schaefer, 46. Van Allen (Hossa, Schaefer), 60. Chára. Carolina - Phoenix 3:2 (1:1, 1:0, 1:1), 8. Francis, 33. Hlaváč, 55. Hedican - 9. Buchberger, 58. Doan. New Jersey - Anaheim 3:2 p. p. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0), 48., 64. Langenbrunner, 49. Gomez. Colorado - Columbus 5:4 (1:1, 2:1, 2:2), 20., 35. Hejduk, 26. Vrbata, 45. Forsberg, 52. Reinprecht - 14. Sillinger, 26., 44. Sanderson, 55. Špaček.

Počasie

Dnes bude prevažne oblačno, ojedinele ešte slabý občasný dážď, na juhozápade zmenšená oblačnosť. Najvyššia teplota 8 až 13, na juhozápade 14 až 18 stupňov. Južný až juhozápadný vietor 3 až 6 m/s, na juhozápade 7 až 10, na horách a v nárazoch aj na juhozápade 15 až 20 m/s. Teplota vo výške 1500 m okolo 6 stupňov.V piatok bude v noci oblačno až polooblačno, zrána miestami hmla. Cez deň prevažne malá oblačnosť. Nočná teplota 9 až 4, denná teplota 13 až 18, na severe a pri dlhšie trvajúcej hmle okolo 8 stupňov. V sobotu bude prevažne malá oblačnosť, ráno a predpoludním početné hmly alebo nízka oblačnosť, ktorá sa ojedinele udrží po celý deň. Nočná teplota 9 až 4, denná 13 až 18, pri dlhšie trvajúcej hmle okolo 9 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.52 a zapadne o 16.42.