CZK1,359 Sk
  Pondelok  18.Novembra 2002

Postup do osemfinále PVP

Malý úspech slovenskej hádzanej potešil

Hádzanári slovenského klubu Farmakol Tatran Prešov zdolali v sobotu pred skvelým vypredaným hľadiskom v odvete 3. kola Pohára víťazov pohárov nórsky celok Drammen HK 28:17 (19:10) a napriek prehre v prvom zápase 25:28 postúpili do osemfinále súťaže. O ďalšom súperovi Prešovčanov rozhodne utorňajší žreb v sídle Európskej hádzanárskej federácie vo Viedni. Domáci Tatran po desiatich minútach hry už vyhrával 5:2 a v priebehu ďalších štyroch minút Prešovčania zvýšili svoj náskok na 6 gólov a na lavičku poslali nórskeho reprezentačného brankára Olausona. Jeho náhradníkovi Halvorsenovi sa síce po oddychovom čase hostí pár minút darilo a Drammen znížil na rozdiel troch gólov, no Tatran po chvíľkovej kríze opäť nadobudol hernú istotu a do prestávky už vyhrával o 9 gólov. V druhom dejstve zverenci trénera Martina Liptáka udržiavali značný dištanc od svojho súpera a nebyť niekoľkých skvelých zákrokov nórskeho gólmana mohol prešovský súper odcestovať na sever Európy s poriadnou nádielkou. Martin Lipták, tréner Prešova: „Slovenská hádzaná nemá v poslednom období príliš veľa úspechov a aj keď je náš postup zdanlivo maličkým, netreba ho podceňovať a treba sa z neho tešiť. Chlapcom musím poďakovať za to, že do bodky splnili všetko, čo sme si pred zápasom naordinovali.“

Farmakol Tatran Prešov - Drammen HK 28:17 (19:10). Zostava a góly Prešova: Bakša - Olejár, Polanský, Mazár, Spuchlák 1, Pekár 6, Zaťko 8/1, Dobrovič 4, Kravčák 1, Gruca 6, Tumidalský 2. Najviac gólov Drammenu: Erlandsen 4, Oustorp 4/2. Vylúčení: 4:4, 7m hody: 1/3 - 2/3, rozhodcovia: Kamišelski a Nikolovski (obaja Mac.), 2000 divákov.