CZK1,355 Sk
  Štvrtok  21.Novembra 2002

Lacný gól vzal cenný úspech

Na pravom brehu Dunaja šťastnejší mladíci M. Komanického

Slovenská futbalová reprezentácia nastúpila včera na štadióne Antona Malatinského v Trnave na svoje posledné tohtoročné medzištátne stretnutie proti tímu Ukrajiny. Po bezgólovom polčase naše mužstvo napokon s vážnym súperom, ktorý má v Európe dobrú pozíciu, uhralo iba remízu 1:1. Po hre, ktorá sa spočiatku pohybovala medzi šestnástkami, sme sa už v závere prvého dejstva mohli ujať vedenia. Karhan v 42. minúte nevyužil samostatný nájazd na Šutkova, lopta z jeho kopačky minula opustenú bránu Ukrajiny. Po ňom nám mal šancu urobiť radosť Benčík, aj pre neho bola však brána hostí zamknutá. Po prestávke oživil našu hru Kožlej, práve po faule na tohto hráča v 61. min. kopali naši pokutový kop a po strele Karhana sme viedli 1:0. O päť minút neskoršie Kožlej priťukol loptu do vyloženej šance Mintálovi, skóre sa však nemenilo. Drahokam v tíme trénera Burjaka, futbalista AC Miláno Ševčenko, sa nedostal do vážnejšej gólovej akcie, no v 84. min. práve po jeho priamom kope Buček neudržal loptu a nestrážený Melaščenko ju poslal do našej siete. Bol to lacný gól, renomovaný súper vyrovnal po chybe v našej obrane.

Slovensko - Ukrajina 1:1 (0:0). Gól: 61. Karhan z pok. kopu - 84. Melaščenko. Pred 2859 divákmi rozhodoval Marczyk (Poľ.). Slovensko: Buček - Klimpl, Dzúrik, Hlinka - Pinte (46. Hodúr), Karhan (69. M. Mintál), Petráš, Michalík (86. Kisel), Leitner (63. Čišovský) - Benčík (74. Fabuš), Reiter (46. Kožlej).

Ukrajina: Šutkov (46. Reva) - Timoščuk (77. Lisickij), Dmitrulin, Fiodorov, Radčenko (46. Nesmačnyj) - Zubov, Kormiľcev (46. Starosťak), Husin (46.Levčenko), Voronin (70. Kaliničenko) - Vorobej (60. Melaščenko), Ševčenko.

Ešte pred stretnutím A-tímov slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov zvíťazila na petržalskom štadióne Artmedie v Bratislave vo svojej tohtoročnej derniére nad ukrajinskými rovesníkmi gólom Kišku zo 43. minúty 1:0. Zverenci trénera Mikuláša Komanického tak zvíťazili po prvý raz od 31. júla tohto roka, keď nad výberom Hongkongu vyhrali 6:0 a bolo to víťazstvo dosť šťastné. V závere prvého dejstva zahrávali naši futbalisti priamy kop z 18 metrov, futbalista Dubnice Kiška vystrelil peknú rotovanú loptu cez hradbu tiel brániacich hráčov a keďže brankár hostí Bažan zaváhal, lopta skončila za jeho chrbtom. Mladí futbalisti Ukrajiny boli po väčšinu zápasu aktívnejší, nedokázali však svoju hernú prevahu korunovať gólom.

Slovensko 21 - Ukrajina 21 1:0 (1:0). Gól: 43. Kiška. Rozhodovali: Kassay (Maď.) - Medveď, Jančovič (obaja SR), ŽK: Paulík - Gaj, Smalko, 500 divákov. Slovensko 21: Poštrk - Hricko, Barmoš, Doležaj, Svrček - Obžera (46. Jež), Paulík (68. Gottwald), Peter Vavrík (74. Suchý), M. Ďurica (66. Ďuriš) - Kiška, Šesták (62. Adam).

(msl)

Počasie

Dnes bude polojasno až oblačno. V nižších polohách zrána miestami hmla alebo nízka oblačnosť, ktorá sa ojedinele udrží po celý deň. Ojedinele mrholenie alebo slabý dážď. Najvyššia teplota 5 až 10, v nížinách miestami, najmä na juhozápade, okolo 13, vo výške 1500 m 6 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 7 m/s, na horách juhozápadný 10 až 15 m/s.V piatok bude polojasno až oblačno, v nižších polohách hmlisto alebo zatiahnuté nízkou oblačnosťou. Popoludní od západu ďalšie pribúdanie oblačnosti a v západnej polovici územia neskôr dážď. Nočná teplota 5 až 0, na juhozápade okolo 7, denná 8 až 13, na miestach s celodennou hmlou okolo 5 stupňov. V sobotu bude zamračené a dážď, v priebehu dňa od západu ubúdanie oblačnosti a zrážok. Nočná teplota 7 až 3, denná 7 až 11 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 7.12 a zapadne o 16.04.