Hospodársky denník
USD42,188 Sk
EUR41,855 Sk
CHF28,371 Sk
CZK1,352 Sk
  Štvrtok  28.Novembra 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Zlatá slučka po novom

Bratislavský Park kultúry a oddychu sa stal v pondelok 25. novembra miestom, kde bolo hádam najviac slovenských hereckých osobností na meter štvorcový. Združenie Zlatá slučka totiž udeľovalo ocenenia a finančné odmeny v oblasti dabingu.

A hoci to bol oficiálny piaty (ak nerátame nultý) ročník, priniesol niekoľko noviniek. Predovšetkým ho po prvý raz organizovalo nové združenie Zlatá slučka v spolupráci s vyhlasovateľom súťaže Hereckou obcou Slovenska, Litfondom a Ochranným zväzom interpretov Slovenska. Cieľ oceňovania je jednoduchý - podpora ďalšieho vývoja kvality slovenského dabingu. Tohto roku sa do súťaže prihlásil aj najväčší počet dabingových štúdií - až 11- , ktoré sa počas roka podieľali na vytvorení slovenských jazykových verzií k zahraničným audiovizuálnym dielam. Odborná porota pod vedením herca Františka Kovára mala teda z čoho vyberať, aby určila víťazov ôsmich kategórií. Slávnostný večer moderovali Peter Marcin a Andy Kraus a oceneným určite príjemne znela aj džezová hudba Traditional Jazz Bandu. Zlaté slučky za herecké dabingové výkony si odniesli Jozef Vajda a Ivan Romančík za postavy policajných dôstojníkov Riggsa a Murteaugha vo filme Smrtonosná zbraň 3, v ženskej kategórii ju získala Szidi Tobias za postavu Pamely v snímke Život ako večierok a najlepším detským výkonom zaujal Tomáš Hallon za postavu Bobyho v Červenej vážke. Cenu za najlepšie nadabovaný film prevzal režisér Štefan Mandžár za film Na ostrie noža (dabing vyrobilo štúdio Lenox 1). V kategórii najlepšie nadabovaných seriálov dostali rovnaký počet bodov - dva - Providence (štúdio Roko) a Krehké vzťahy (štúdio Artefakt). Najlepšie nadabovaným animovaným dielom sa môže pochváliť štúdio Dimas za film Rudolf. Štúdiá okrem ceny a finančnej odmeny dostali aj ponuku televízie Markíza na dabovanie ďalších filmových a seriálových diel.

Najlepším zvukovým majstrom sa stal Miroslav Mlynka (film Bedári, štúdio Maya) a najlepším tvorcom slovenských dialógov je Milan Balogh za film Východ - Západ (štúdiá STV). Na Zlatej slučke 2002 udelila Herecká obec Slovenska aj zvláštnu cenu, In memoriam, Soni Kodajovej za celoživotný prínos k rozvoju slovenských dialógov.

Slávnostný večer sa neniesol len vo vážnom duchu - dôkazom je aj udelenie ničím nedotovanej ceny za najlepšie slovenské titulky k „zahraničnej telenovele“ v českom znení, ktorú získala televízia JOJ od ilegálnej Dabingovej organizácie zboristov...

Alena Gašparovičová

Počasie

Dnes bude polooblačno až oblačno. Najvyššia teplota 10 až 14 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 6 stupňov. Slabý vietor.V piatok bude polooblačno až oblačno, zrána hmlisto. Cez deň od západu postupne až zamračené a neskôr občasný dážď. Nočná teplota 7 až 3, denná 7 až 12 stupňov. V sobotu bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď. Hmlisto. Nočná teplota 7 až 3, denná 6 až 10 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 7.21 a zapadne o 15.58 hod.

Počasie v európskych mestách dnes a teplota v ° C

Amsterdamdážď10
Aténypolooblačno18
Belehradoblačno16
Berlínzamračené7
Bratislavaoblačno13
Bruseloblačno8
Budapešťoblačno14
Bukurešťoblačno13
Frankfurtjasno11
Helsinkisneženie-3
Istanbuloblačno15
Kodaňoblačno8
Kyjevoblačno5
Lisabonprehánky17
Londýnprehánky13
Madridprehánky10
Moskvadážď5
Oslooblačno3
Parížoblačno10
Prahadážď6
Rímoblačno20
Sofiapolooblačno13
Štokholmzamračené3
Varšavaoblačno9
Viedeňoblačno13
Záhreboblačno17
Ženevaoblačno11

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.