Hospodársky denník
USD42,188 Sk
EUR41,855 Sk
CHF28,371 Sk
CZK1,352 Sk
  Štvrtok  28.Novembra 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Priestor pre nižšie sadzby

Viceprezident Európskej centrálnej banky Lucas Papademos v stredu naznačil možnosť zníženia kľúčových úrokových sadzieb v eurozóne, čím opäť oživil nádeje svetových odbor. . .

Spokojná NBS

Guvernér Národnej banky Slovenska (NBS) Marián Jusko je z krátkodobého hľadiska spokojný s úrovňou slovenskej koruny. „Keďže náš krátkodobý cieľ - zastaviť posilňovanie koruny - sa . . .

Zavádzali klientov

Pokutám až do výšky 500 miliónov USD čelia spoločnosti obchodujúce na Wall Street v záujme urovnania vyšetrovania konfliktu záujmov. Vyplýva to zo stretnutia predstaviteľov am. . .

Stopli predaj

Privatizácia Českého Telecomu (ČT) stroskotala. Privatizačný poradca J. P. Morgan v utorok pre komplikácie vylúčil, že sa predaj firmy podarí úspešne dokončiť. „Možno to považovať . . .

Viac inteligencie

Prezident Európskej komisie (EK) Romano Prodi na margo včera zverejneného návrhu na zmenu rozpočtových pravidiel Európskej únie uviedol, že vnáša viac inteligencie, flexibilit. . .

Zásob ropy príliš málo

Ani pravidelné zverejnenie zásob amerických ropných agentúr nespôsobilo včera zmenu na trhu s čiernym zlatom. Ropa už niekoľko dní pokračuje v rastúcom trende, keď reaguje. . .

Investičné odporúčania

Európske akciové trhy vymazali počas včerajšej seansy svoje začiatočné straty a obchodovali sa v pozitívnom teritóriu. Trhy podporil rast telekomunikačných a technologický. . .

Staronový majiteľ

Desatinový podiel akcií VSŽ, ktorý pred 4 rokmi ovládla Slovenská sporiteľňa (SLSP), sa utorkovým priamym burzovým prevodom vracia späť do portfólia firmy Eurotrade. Eurotrade. . .

Proti zdražovaniu

U. S. Steel Košice (USSK), Železiarne Podbrezová (ŽP) a Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR oslovia všetkých výrobcov a veľkých spotrebiteľov elektrickej e. . .

New York ťahá trhy vyššie

Trh cenných papierov v Tokiu zaznamenal v stredajšom obchodovaní mierny rast hlavných burzových ukazovateľov, keď správy o nákupoch verejných penzijných fondov limito. . .

Predávajú VSŽ so ziskom

Priame obchody s akciami VSŽ na Burze cenných papierov v Bratislave (BCPB) pokračovali aj v stredu, keď majiteľa okrem iného znova zmenil aj v utorok realizovaný 10-per. . .

Po raste prišiel pokles

Zatiaľ čo v utorok cena vládnych dlhopisov stúpala pod tlakom ustupujúceho optimizmu, čo sa týka oživenia americkej ekonomiky, v stredu sa situácia otočila o 180 stupňo. . .

Česká koruna padá hlbšie

V priebehu stredajšej seansy sa dolár posilnil oproti japonskej mene, keď v priebehu ázijského obchodovania otestoval týždenné minimum. Nepatrne sa posilnil aj k euru,. . .

. . .

Počasie

Dnes bude polooblačno až oblačno. Najvyššia teplota 10 až 14 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 6 stupňov. Slabý vietor.V piatok bude polooblačno až oblačno, zrána hmlisto. Cez deň od západu postupne až zamračené a neskôr občasný dážď. Nočná teplota 7 až 3, denná 7 až 12 stupňov. V sobotu bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď. Hmlisto. Nočná teplota 7 až 3, denná 6 až 10 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 7.21 a zapadne o 15.58 hod.

Počasie v európskych mestách dnes a teplota v ° C

Amsterdamdážď10
Aténypolooblačno18
Belehradoblačno16
Berlínzamračené7
Bratislavaoblačno13
Bruseloblačno8
Budapešťoblačno14
Bukurešťoblačno13
Frankfurtjasno11
Helsinkisneženie-3
Istanbuloblačno15
Kodaňoblačno8
Kyjevoblačno5
Lisabonprehánky17
Londýnprehánky13
Madridprehánky10
Moskvadážď5
Oslooblačno3
Parížoblačno10
Prahadážď6
Rímoblačno20
Sofiapolooblačno13
Štokholmzamračené3
Varšavaoblačno9
Viedeňoblačno13
Záhreboblačno17
Ženevaoblačno11

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.