Hospodársky denník
USD41,359 Sk
EUR41,775 Sk
CHF28,343 Sk
CZK1,343 Sk
  Utorok  10.Decembra 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

SRBSKÁ THATCHEROVÁ?

„Srbsko sa podobá na kurín, na ktorý spadla veľká tehla: mnoho peria, mnoho kvákania, ale nikde sa nedejú skutočné zmeny. Preto teraz budeme m. . .

Je to stredoeurópsky líder

Rating umožňuje firme, okrem iného, získať lepšie podmienky

Akciová spoločnosť Tauris vznikla privatizáciou štátneho podniku Mäsový priemysel v roku 1992 a dnes je fir. . .

Nebezpečné rozmary vládcov

Podľa odbornej literatúry musí byť na spustenie zdravotníckej reformy dôvod a ako príčiny sa všeobecne uznávajú nasledujúce - nedostupná a nerovnomerná starostlivosť, d. . .

Korupcia ako životný štýl

Nezávidím našim politikom. Sú reprezentantmi spoločnosti, ktorú okolitý svet považuje za skorumpovanú a dáva nám to aj patrične najavo. Niet príhovoru z EÚ, v ktorom by . . .

Lacné riešenie

Ekonomike Slovenska a samotným podnikateľským subjektom v nej škodia stále prítomné protekcionistické tendencie zo strany štátu. Umožňujú našim výrobcom unikať pred konkurenciou. . . .

Cez desať?

Miera nezamestnanosti v Česku sa v novembri udržala na októbrových 9,3 %. Situácia na trhu práce sa však zhoršuje a pád 10-percentnej hranice očakávajú v januári. Počet nezamestnaných,. . .

To tu bolo

Poslanec NR SR za KSS H. Arvay hlasoval včera v NR SR za zákon o sociálnej pomoci, ktorý prezident vrátil do parlamentu. Bol schválený len vďaka jeho opozičnému hlasu, keďže za bolo 7. . .

Slovenská bodka

Slovensko včera na prístupových rokovaniach s EÚ v podstate uzavrelo všetky bilaterálne otázky. Finančné záležitosti spoločné pre všetkých kandidátov však definitívne uzavrie . . .

O úspechu a korupcii

Dnes sa koná 142. míting Hospodárskeho klubu (NEF), ktorého diskusnými témami sú: Ako zredukovať korupciu - Podnikateľská česť a Nevyhnutnosť celoeurópskej integrácie. Hovori. . .

Nezvládli dlhy

Letecká spoločnosť United Airlines včera vyhlásila bankrot a stala sa tak najväčšou leteckou spoločnosťou, aká kedy na svete zbankrotovala. Dôvodom je enormné zvýšenie dlhu a str. . .

Sekli sa

Priemyselná výroba v Nemecku dosiahla v októbri najnižšiu úroveň za posledných 19 mesiacov, keď medzimesačne klesla o 2,1 %, zatiaľ čo analytici odhadovali rast o 0,1 %. V septembri po. . .

Európske právo

Odo dňa nášho vstupu do EÚ v prípade nesúladu domácej právnej normy s legislatívou Európskych spoločenstiev (ES) musí sudca predovšetkým vykladať vnútroštátnu právnu normu v súl. . .

. . .

Počasie

Na našom území prevládajú priaznivé účinky počasia, najmä na telesnú a duševnú výkonnosť a koncentráciu. Zvýšené podráždenie chladom, najmä v ranných hodinách, však môže zvýšiť zdravotné ťažkosti u ľudí s ochoreniami srdcovo-cievneho a dýchacieho systému, výraznejšie na miestach so zhoršenými podmienkami na rozptyl znečisťujúcich látok v ovzduší. Je sklon k vyššej pulzovej frekvencii. Vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať bolesťami hlavy zväčša migrenózneho pôvodu, prípadne miernym pocitom závratu. Vo vyšších polohách sú priaznivé účinky počasia na meteosenzitívnych ľudí.Zajtra očakávame pretrvávanie priaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí.(zč)

n Dnes bude prevažne jasno a veľmi chladno. Najvyššia teplota -7 až -2, na severe miestami okolo -9 stupňov. Slabý vietor. Teplota na horách vo výške 1500 m -7 stupňov.n V stredu bude prevažne jasno a veľmi chladno. Nočná teplota -10 až -15, v horských dolinách miestami okolo -18, denná -6 až -2, na severe miestami okolo -8 stupňov. V štvrtok bude takmer jasno a naďalej veľmi chladno. Nočná teplota -10 až -15, v dolinách miestami okolo -17, denná -6 až -2, na severe miestami okolo -8 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 7.34 a zapadne o 15.57.

Amsterdamjasno-2
Aténypolooblačno13
Belehradpolooblačno2
Berlínjasno-5
Bratislavajasno-2
Bruselpolojasno1
Budapešťjasno1
Bukurešťpolooblačno-6
Frankfurtjasno-2
Helsinkislnečno-11
Istanbulpolojasno2
Kodaňpolooblačno0
Kyjevjasno-11
Lisabonoblačno15
Londýnpolojasno3
Madridoblačno10
Moskvajasno-10
Oslopolojasno-7
Parížzamračené1
Prahajasno-3
Rímdážď11
Sofiapolooblačno-5
Štokholmpolojasno-5
Varšavajasno-9
Viedeňslnečno-2
Záhrebpolooblačno-1
Ženevapolooblačno2

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.