Hospodársky denník
USD41,375 Sk
EUR41,747 Sk
CHF28,32 Sk
CZK1,343 Sk
  Štvrtok  12.Decembra 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

K NEPRIATEĽOVI BEZ

Spojené štáty sú pripravené reagovať na útok zbraňami hromadného ničenia všetkými dostupnými prostriedkami vrátane jadrových zbraní. Táto filoz. . .

Lobing áno, ale kontrolovaný

Slovenská republika má prvenstvo v ovládnutí štátu firmami

Rozporuplnosť legislatívneho, regulačného a kontrolného systému um. . .

Boj o peniaze až do konca

Rokuje sa o každé euro

Dánsku metropolu Kodaň čaká dnes a zajtra historický summit EÚ, ktorý otvorí cestu pre prijatie desiatich nových krajín vrátane SR. Význam tejto. . .

Dnes o tarifách na rok 2003

Plyn pre veľkoodberateľov bude takmer o polovicu drahší

Šesťčlenná rada Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) dnes rozhodne o určení cenových taríf na rok 20. . .

Rozpočet ÚFT

Rozpočet Úradu pre finančný trh (ÚFT) na rok 2003 má byť vyrovnaný v sume 96,124 mil. Sk. Až 76,3 % príjmov ÚFT budú tvoriť príspevky dohliadaných subjektov (73,366 mil. Sk). Najväčš. . .

Bariéry rastu

Popredný nemecký ekonomický inštitút IfW obvinil vládu, že svojou politikou bráni rýchlejšiemu hospodárskemu rastu. Inštitút zároveň oznámil, že znižuje odhad rastu HDP na budúci r. . .

Zlé časy

Americká investičná banka Merrill Lynch & Co. prepustí približne sto zamestnancov v divízii investičného bankovníctva. Toto číslo predstavuje asi 10 % všetkých pracovných síl divízie. Ba. . .

Bude úspešné?

Európska banka pre obnovu a rozvoj je presvedčená, že rozšírenie EÚ bude úspešné. Jej hlavný ekonóm W. Buiter uviedol, že noví členovia únie zo strednej a z východnej Európy pôjdu z. . .

Na Slovensko

Český výrobca obuvi Botas presunie v budúcom roku časť výroby na Slovensko. Podľa riaditeľa Petra Lajžnera o presunutí časti výroby kvôli rastu nákladov uvažovali už skôr. Zvýšenie m. . .

Desať NAJ

Od 5. februára do 11. decembra došlo 7297 hlasovacích lístkov, pričom za posledných sedem dní došlo deväťdesiatdeväť hlasovacích lístkov.

Najvýraznejšia osobnosť slovenskej politiky. . .

Stravovacie služby a postoj k zákonu

Liberalizácia podmienok na trhu priniesla so sebou zmeny aj v podmienkach hospodárenia reštaurácií. Novelizáciou vyhlášky MH SR č. 419/2001 Z. z., ktorou s. . .

Hazard sa nevypláca

Vysoké školy sú kapitálom

Prípadov, keď ľudia z vysokých škôl odchádzajú do súkromnej sféry, nie je u nás zatiaľ kriticky veľa. Oveľa viac je tých, ktorí nachádzajú uplatn. . .

. . .

Počasie

Na našom území prevládajú priaznivé účinky počasia najmä na telesnú a duševnú výkonnosť a koncentráciu. Zvýšené podráždenie chladom najmä v ranných hodinách však môže zvýšiť zdravotné ťažkosti u ľudí s ochoreniami srdcovo-cievneho a dýchacieho systému, výraznejšie na miestach so zhoršenými podmienkami pre rozptyl znečisťujúcich látok v ovzduší. Je sklon k vyššej pulzovej frekvencii. Vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať bolesťami hlavy zväčša migrenózneho pôvodu, prípadne miernym pocitom závratu.Zajtra očakávame pretrvávanie priaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí.(zč)

n Dnes bude jasno až polojasno, na juhu miestami oblačno. Najvyššia denná teplota -5 až -1, na horách vo výške 1500 m -5 stupňov. Slabý, neskôr na juhozápade juhovýchodný vietor 4 až 8 m/s.n V piatok bude jasno až polojasno. Nočná teplota -8 až -13, v horských dolinách miestami okolo -15, denná teplota -5 až -1, na severe okolo -7 stupňov. V sobotu bude jasno až polojasno, na krajnom juhozápade časom až oblačno. Nočná teplota -8 až -13, v údoliach miestami okolo -15, denná teplota -7 až -2 stupne. n Slnko vyjde zajtra o 7.37 a zapadne o 15.55 hod.

Počasie v európskych mestách dnes a teplota v ° C

Amsterdamoblačno-2
Atényoblačno6
Belehradjasno-1
Berlínjasno-4
Bratislavapolojasno-3
Bruseloblačno-2
Budapešťjasno-4
Bukurešťjasno-4
Frankfurtzamračené-2
Helsinkizamračené-4
Istanbuldážď2
Kodaňzamračené0
Kyjevsneženie-5
Lisabonpolooblačno14
Londýndážď4
Madridpolojasno10
Moskvaoblačno-6
Oslopolooblačno-4
Parížjasno5
Prahajasno-4
Rímdážď10
Sofiajasno-2
Štokholmoblačno0
Varšavajasno-5
Viedeňjasno-4
Záhrebpolooblačno-4
Ženevadážď4

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.