Hospodársky denník
USD41,185 Sk
EUR41,776 Sk
CHF28,302 Sk
CZK1,34 Sk
  Piatok  13.Decembra 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

STREDOEURÓPSKY TIGER?

Slovenská ekonomika rástla v treťom štvrťroku tohto roka tempom 4,3 %, čo je o niečo viac, ako očakávali analytici. Zároveň so zverejnením l. . .

Obchodnícka žatva už vrcholí

Jednota má najvyšší obrat, no i tak je Tesco na prvom mieste

Pokles záujmu o nákupy v susedných štátoch je už druhý rok charakte. . .

Plány: investície i podmienky

Vzhľadom na stav slovenskej ekonomiky je pochopiteľné, že vláda chce rast hospodárstva krajiny dosiahnuť hlavne zvyšovaním produktivity práce, prílevom zahraničných . . .

Trať nás pripája na Európu

Európsky rozmer železničného hraničného priechodu

Na Slovensku máme 3661,7 kilometra železničnej dopravnej cesty, z čoho je 1536,2. . .

Korupcia, čo s ňou?

Je pre mňa cťou, že ste ma pozvali na rokovanie Neformálneho ekonomického fóra - Hospodárskeho klubu, ktorý už desať rokov, aj vďaka excelentným osobnostiam európskeho a sveto. . .

Ultramoderný

Financial Times zverejnili včera vlastnú prílohu o SR. Slovnaft v nej charakterizujú ako ultramodernú rafinériu, schopnú vyrábať ľahké motorové palivo z ťažkých frakcií ropy. Za 1. . .

Tretí najľudnatejší

Pribudne 75 miliónov ľudí

Pracovnou večerou sa včera v dánskej metropole Kodaň začal historický summit Európskej únie. Na rokovaní EÚ má prístupové rokovania uzavrieť desať . . .

Best Bank 2002

III. ročník ankety Hd

Čiastkové výsledky k 12. 12. 2002

Od 6. decembra do 12. decembra prišlo do redakcie 136 a celkove 1031 hlasovacích lístkov. Poradie preferovaných domác. . .

Proti rotácii

Centrum pre európske politické štúdie kritizovalo navrhnutý model riadenia ECB, ktorý by sa mal uplatňovať po rozšírení menovej únie. Rotačný model, podľa ktorého by niektorí členov. . .

V podozrení

Pred schvaľovacím konaním v Senáte USA, ktorý má potvrdiť vymenovanie Johna Snowa do funkcie ministra financií, sa v americkej tlači objavili články o kandidátovej minulosti. Údajne. . .

Veľký otras

Irak vypovedal kontrakt s ruskou ropnou spoločnosťou LukOil na prieskum obrovského ropného poľa West Qurna. Kontrakt vypovedali k 9. decembru a tento krok sa považuje za veľký otras. . .

To pocítili

Priame zahraničné investície Veľkej Británie v roku 2001 klesli o 70 % oproti rekordnému roku 2000, oznámil britský Národný štatistický úrad. V roku 2001 Británia investovala v zahr. . .

. . .

Počasie

Na našom území prevláda mrazivé zimné počasie s relatívne priaznivými účinkami na meteosenzitívnych ľudí. Zvýšené podráždenie chladom však môže zaťažovať pacientov s ochoreniami srdcovo-cievneho aj dýchacieho systému a celkovo osoby citlivé na chlad (častejší výskyt anginóznych ťažkostí, dýchavičnosti a pod.), preto je potrebné dodržiavať lekárske pokyny a chrániť sa primeraným oblečením. U kardiovaskulárnych pacientov sa neodporúčajú prudké prechody z vyhriateho prostredia do vonkajšieho priestoru. Počasie pozitívne vplýva najmä na telesnú a duševnú výkonnosť, schopnosť sústredenia a pohotových reakcií.Zajtra neočakávame zmenu v pôsobení počasia na meteosenzitívnych ľudí.(zč)

n Dnes bude polojasno, na západe a juhu stredného Slovenska oblačno. V nižších polohách miestami zamračené nízkou oblačnosťou. Ojedinele slabé sneženie. Najvyššia teplota -4 až 1 stupeň. Slabý vietor. Teplota vo výške 1500 m 0 stupňov. n V sobotu bude jasno až polojasno. Ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Nočná teplota -6 až -10, v horských dolinách miestami okolo -13, denná teplota -5 až -1 stupeň. V nedeľu bude jasno až polojasno, v nižších polohách miestami zamračené nízkou oblačnosťou a hmlisto. Nočná teplota -6 až -10, v údoliach miestami okolo -12, denná teplota -6 až -2 stupne. n Slnko vyjde zajtra o 7.38 a zapadne o 15.53 hod.

Počasie v európskych mestách dnes a teplota v ° C

Amsterdamoblačno-1
Atényoblačno6
Belehradjasno-4
Berlínjasno-6
Bratislavajasno-5
Bruseldážď0
Budapešťjasno-6
Bukurešťjasno-4
Frankfurtzamračené-2
Helsinkizamračené-4
Istanbuldážď2
Kodaňzamračené0
Kyjevsneženie-6
Lisabonpolooblačno12
Londýnoblačno3
Madridpolojasno10
Moskvaoblačno-6
Oslopolooblačno-4
Parížjasno3
Prahajasno-4
Rímzamračené10
Sofiajasno-2
Štokholmoblačno0
Varšavajasno-5
Viedeňjasno-4
Záhrebpolojasno-6
Ženevadážď6

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.