Hospodársky denník
USD40,752 Sk
EUR41,714 Sk
CHF28,234 Sk
CZK1,336 Sk
  Pondelok  16.Decembra 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Zodpovedný za krach

„Súčasný zákon je postavený tak, že slovenská ekonomika môže padnúť na rozhodnutiach šiestich ľudí, ktorí tvoria Regulačnú radu. Bez toho, žeb. . .

Dávame prácu pre zahraničie

Terapia šokom - koniec mýtu o podmienkach na podnikanie

Potravinársky priemysel na Slovensku bude musieť v nasledujúcom roku vyn. . .

Zdravotníctvo je o peniazoch

Všetky zložky rezortu sa topia v starých i nových dlhoch

Medzi najfrekventovanejšie slová v našom zdravotníctve patria v poslednom období peniaze a po nich legislat. . .

Zmysluplný rámec členstva

Prístupový proces sa končí a vstup Slovenskej republiky do Európskej únie sa stáva realitou. Manažéri v subjektoch previazaných so zahraničím nemajú dôvod sa vzrušovať.. . .

Nový šéf ODS

Senátor Mirek Topolánek (46) sa včera stal novým predsedom ODS. Na jej XIII. kongrese v druhom kole voľby porazil o jedenásť hlasov favorizovaného podpredsedu Petra Nečasa. Po tak. . .

Utajení Slováci

V Budapešti sa síce k slovenskej národnosti prihlásilo pri poslednom sčítaní obyvateľstva iba 2570 osôb podobne ako v juhomaďarskej Békéšskej Čabe, ale slovenským menšinovým kandi. . .

Vďaka občanom

Občania si podľa premiéra M. Dzurindu nemohli dať krajší darček k 10. výročiu vzniku SR ako získanie pozvánok do Európskej únie a NATO. Záverečnú dohodu SR s EÚ dosiahnutú na summit. . .

Prestupovať

Podpredseda HZDS V. Tkáč sa zaoberá úvahami o vytvorení novej politickej strany. Svoju mieru únosnosti k súčasným pomerom v HZDS už totiž považuje za konečnú. Pravdepodobne však zaboj. . .

Vycestoval

Kubánska vláda povolila disidentovi Oswaldovi Payá Sardiňasovi (50) vycestovať do Francúzska, kde v Štrasburgu v utorok prevezme výročnú Sacharovovu cenu udeľovanú Európskym parlamento. . .

Zbytočné vytĺkanie

Peter Kasalovský

Cenová deregulácia a úsporné rozpočtové opatrenia zabezpečia v roku 2003 rast HDP o štyri percentá. Povedal to v Sobotňajších dialógoch SRo minister financ. . .

Naplnenie vízie o jednotnej Európe

Od Baltského mora cez maďarský Balaton až po dva ostrovy v Stredozemnom mori strieľalo v piatok večer šampanské. Desať kandidátskych krajín na summite v Kodan. . .

Rast rezerv

Devízové rezervy SR dosiahli k 11. decembru úroveň 10,2038 mld. USD, čo oproti predošlému týždňu znamená nárast o 67,6 mil. USD. Rezervy NBS sa zvýšili o 56 mil. na 8,9117 mld. USD . . .

Prezidentská osobnosť

Od 9. do 13. decembra prišlo do našej ankety 128 hlasovacích lístkov a celkovo od jej vyhlásenia 782. Ponúkame vám šiesty čiastkový výsledok ankety desiatich možných kand. . .

. . .

Počasie

Na našom území očakávame vyššiu záťaž dýchacieho systému, čo podmieni častejší výskyt dýchacích ťažkostí (pri prieduškovej astme, chronickom zápale priedušiek, chronickej nádche). Častejšie sa môžu vyskytovať bolesti hlavy, najmä u ľudí s nízkym tlakom krvi a pri ochoreniach krčnej chrbtice, ako aj ťažkosti u osôb s poruchami krvného obehu. Nižšia môže byť telesná a duševná výkonnosť a schopnosť koncentrácie. Je sklon k mrzutosti, únave, prípadne k depresívnym stavom. Pozor na úrazy a nehody!Zajtra očakávame pretrvávanie uvedeného pôsobenia počasia na meteosenzitívnych ľudí, prípadne zvýšenie nepriaznivých vplyvov počasia.(zč)

n Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené. Na viacerých miestach sneženie. Na juhozápade miestami mrznúci dážď, pri ktorom sa bude vytvárať poľadovica. Najvyššia teplota -5 až -2, na juhozápade okolo 0 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 7, na hrebeňoch Tatier okolo 10 m/s. Teplota vo výške 1500 m okolo -5 stupňov.n V utorok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasné sneženie, na juhozápade miestami mrznúci dážď. Nočná teplota -2 až -6, denná -4 až 1 stupeň. V stredu bude veľká oblačnosť až zamračené a na väčšine územia občasné sneženie. Nočná teplota -3 až -7, denná -4 až 1 stupeň.n Slnko vyjde zajtra o 7.39 a zapadne o 15.57 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.