Občania si podľa premiéra M. Dzurindu nemohli dať krajší darček k 10. výročiu vzniku SR ako získanie pozvánok do Európskej únie a NATO. Záverečnú dohodu SR s EÚ dosiahnutú na summite v Kodani označil M. Dzurinda na tlačovej konferencii po návrate z Kodane za dobrý výsledok pre obe strany. Zablahoželal občanom k veľkému úspechu a poďakoval im, že mali dostatok pochopenia pre potrebné reformy a umožnili Slovensku pokračovať po ceste nastúpenej v roku 1998. Vyzdvihol tiež, že v integračných otázkach sa podarilo dosiahnuť širokú politickú zhodu všetkých strán zastúpených v parlamente. Nesmierne si vážim, že slovenská opozícia podporuje smerovanie Slovenska do euroatlantických bezpečnostných a ekonomických štruktúr, povedal M. Dzurinda. Referendum o vstupe SR do EÚ by sa podľa premiéra mohlo uskutočniť začiatkom júna 2004. Premiér už teraz vyzval občanov, aby na hlasovanie prišli a podporili vstup do únie. Zároveň ich požiadal o podporu na ceste aj bolestivých, aj neľahkých reforiem, ktoré sú dôležité, aby bola SR konkurencieschopným štátom v európskom spoločenstve. Aby sme boli štátom, ktorý bude nielen ťažiť a užívať, ale ktorý bude EÚ aj prínosný, podotkol premiér.
Na našom území očakávame vyššiu záťaž dýchacieho systému, čo podmieni častejší výskyt dýchacích ťažkostí (pri prieduškovej astme, chronickom zápale priedušiek, chronickej nádche). Častejšie sa môžu vyskytovať bolesti hlavy, najmä u ľudí s nízkym tlakom krvi a pri ochoreniach krčnej chrbtice, ako aj ťažkosti u osôb s poruchami krvného obehu. Nižšia môže byť telesná a duševná výkonnosť a schopnosť koncentrácie. Je sklon k mrzutosti, únave, prípadne k depresívnym stavom. Pozor na úrazy a nehody!Zajtra očakávame pretrvávanie uvedeného pôsobenia počasia na meteosenzitívnych ľudí, prípadne zvýšenie nepriaznivých vplyvov počasia.(zč)
n Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené. Na viacerých miestach sneženie. Na juhozápade miestami mrznúci dážď, pri ktorom sa bude vytvárať poľadovica. Najvyššia teplota -5 až -2, na juhozápade okolo 0 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 7, na hrebeňoch Tatier okolo 10 m/s. Teplota vo výške 1500 m okolo -5 stupňov.n V utorok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasné sneženie, na juhozápade miestami mrznúci dážď. Nočná teplota -2 až -6, denná -4 až 1 stupeň. V stredu bude veľká oblačnosť až zamračené a na väčšine územia občasné sneženie. Nočná teplota -3 až -7, denná -4 až 1 stupeň.n Slnko vyjde zajtra o 7.39 a zapadne o 15.57 hod.