Hospodársky denník
USD40,704 Sk
EUR41,618 Sk
CHF28,182 Sk
CZK1,334 Sk
  Utorok  17.Decembra 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Americká mena strácala silu

Počas minulotýždňovej pondelkovej seansy dolár klesol na ázijskom trhu pre správy, že predseda predstavenstva firmy CSX John Snow sa stane americkým ministrom financií. . . .

NBS znižuje povinné minimálne rezervy

Zníženie povinných minimálnych rezerv od začiatku budúceho roka, zverejnenie podmienok novej emisie štátnych dlhopisov, celotýždňový prebytok likvidity . . .

Trpké vytriezvenie

Nadšenie z liberalizácie trhu s elektrickou energiou v západnej Európe vystriedalo trpké sklamanie. Ceny elektriny najskôr výrazne klesli, no v súčasnosti sa postupne dvíhajú . . .

Priestor na nižšie sadzby

Európska centrálna banka na svojom poslednom zasadaní začiatkom decembra znížila kľúčové úrokové sadzby, až keď sa hlasy, volajúce po tomto kroku, ozývali čoraz hlasnej. . .

Investori zostávajú v regióne

Podľa štúdie spoločnosti Pricewaterhouse Coopers (PWC) boli vlani slovenskí podnikatelia „najvášnivejšími“ investormi v rámci strednej a východnej Európy. Ich záuje. . .

Dlh prudko rastie

Štátny dlh Českej republiky vzrástol v 3. štvrťroku tohto roka na 406,3 mld. CZK z 390,8 mld. na konci 2. štvrťroka. Vlaňajší dlh predstavoval v tomto štvrťroku 295,7 mld. CZK.. . .

Investičné odporúčania

Európske burzové parkety sa v pondelok po zmiešanom začiatku ocitli v pozitívnom teritóriu, čím sa vzdialili od dvojmesačných miním. Darilo sa hlavne technologickým spoloč. . .

Stabilita a dôvera

Spoločnosť AMSLICO AIG Life dosiahla na konci tretieho štvrťroka celkové predpísané poistné vo výške 2,116 mld. Sk, čím si potvrdila dlhoročnú pozíciu najväčšej zahraničnej ži. . .

Štrajk pokračuje už tretí týždeň

Futuritné kontrakty ropy otvorili nový týždeň ďalším nárastom ceny. Generálny štrajk vo Venezuele stále trvá, pričom vstúpil už do tretieho týždňa. Vyhliadky na . . .

V Prahe vyberali zisky

Akcie na všetkých troch východoeurópskych burzách v pondelok ťažili z pozitívnych výsledkov kodanského summitu EÚ. Ukončenie prístupových rokovaní vydláždilo cestu vedúc. . .

Šokujúca séria strát v Tokiu

Trh cenných papierov v Tokiu vstúpil do nového týždňa ďalším poklesom hlavných burzových ukazovateľov, v dôsledku čoho rozšíril sériu stratových obchodovaní na naj. . .

Pod tlakom silných akcií

Americké pokladničné poukážky otvorili prvý obchodovací deň tohto týždňa miernym poklesom kontraktov, keď sa dostali pod tlak priaznivého vývoja cien akcií na kapitálo. . .

Trojročné minimum dolára

Počas pondelkového obchodovania sa americká mena pohybovala blízko trojročného minima oproti euru, keď ho ťažila neistota o ďalšom vývoji v Iraku a pretrvávajúce pochy. . .

. . .

Počasie

Na našom území očakávame prevládanie nepriaznivého vplyvu počasia miernej intenzity. Častejší je pocit nespokojnosti, nervozity, malátnosti až depresie, môže dôjsť k narušeniu koncentrácie. Pri telesnej a duševnej námahe nastáva rýchlejšie únava. Vyššia môže byť záťaž srdcovo-cievneho systému, predpokladáme intenzívnejšie reumatické ťažkosti, bolesti hlavy, starších poranení a výskyt fantómových bolestí. Zhoršený môže byť priebeh ochorení dýchacieho, prípadne zažívacieho systému.Zajtra možnosť ústupu zdravotných ťažkostí podmienených počasím.(zč)

Dnes bude zamračené a na väčšine územia sneženie. Najvyššia teplota -3 až 1, na horách vo výške 1500 m okolo -4 stupne. Slabý juhovýchodný až južný vietor.V streda bude premenlivá veľká oblačnosť a na mnohých miestach snehové prehánky, na severe aj trvalejšie sneženie. Nočná teplota -2 až -6, v údoliach okolo -8, denná -5 až -1 stupeň. Vo štvrtok bude polojasno, ojedinele snehové prehánky. Nočná teplota -4 až -9, v údoliach -10 až -16, denná teplota -6 až -2 stupne.Slnko vyjde zajtra o 7.40 a zapadne o 15.58.

Amsterdamobčasný dážď4
Atényobčasný dážď13
Belehraddážď4
Berlíndážď so snehom0
Bratislavasneženie-1
Bruseloblačno3
Budapešťsneženie0
Bukurešťzamračené0
Frankfurtobčasný dážď3
Helsinkipolojasno-2
Istanbulobčasný dážď7
Kodaňzamračené0
Kyjevjasno-8
Lisabondážď11
Londýnoblačno4
Madridoblačno10
Moskvapolojasno-8
Oslopolooblačno-3
Paríždážď7
Prahadážď so snehom2
Rímoblačno13
Sofiazamračené1
Štokholmoblačno3
Varšavasneženie-2
Viedeňsneženie0
Záhrebzamračené2
Ženevazamračené7

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.