Hospodársky denník
USD40,704 Sk
EUR41,618 Sk
CHF28,182 Sk
CZK1,334 Sk
  Utorok  17.Decembra 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

KOMU TO SPADNE

Predstavitelia zamestnávateľov včera neprišli na rokovanie tripartity s tým, aby opäť pertraktovali len svoju nespokojnosť s cenami energetických m. . .

Únia iným smerom ako my

Útlm stavebníctva znamená celkový útlm hospodárstva

V októbri sa prekvapujúco vyznamenali stavbári a investori, keď dosiahli za mesiac vyše osemmiliardový objem stavebne. . .

Zbavme sa politických chýb

Exportno-importná banka sa môže otriasť v základoch

Tab.

Podiel podpory Eximbanky k celkovému vývozu krajiny

Krajina Exportn. . .

Až pri priamej konfrontácii

Keď ma zavolal Peter Kasalovský, že na klubovom mítingu sa bude hovoriť o otázkach etiky, morálky podnikateľského prostredia, tak najprv som tomu nechcel veriť, že tak. . .

Pre Rumunsko

Agentúra Moody's Investors Service zvýšila rating devízových záväzkov Rumunska z B2 na B1 a rating bankových devízových záväzkov z B3 na B2. Rating domácich záväzkov rumunskej vlády . . .

Rusko výrazne

Hrubý domáci produkt (HDP) Ruska v treťom štvrťroku v medziročnom porovnaní stúpol o 4,3 %. Podľa oficiálneho odhadu ruskej vlády by mal celoročný rast ekonomiky predstavovať 4 %. V. . .

Prezident Chávez odvracia úder

Venezuelský prezident Hugo Chávez ani po dvoch týždňoch masového štrajku opozície nemieni ustúpiť a odstúpiť. Naopak, rozhodol sa odvrátiť úder. Armáda sa v nedeľu. . .

Atraktívna Čína

Medziročný rast investícií v Číne za január až november dosiahol 23,4 %, kým maloobchodný obrat vzrástol o 8,8 %. Podľa dostupných údajov sa rast investícií do pevných aktív v Čín. . .

Nižšie sadzby

Maďarská centrálna banka včera znížila úrokové sadzby. Základná sadzba a dvojtýždenná depozitná sadzba tak klesli na 8,5 %, stále sú vysoko nad priemerom krajín, ktoré chcú v roku 2. . .

Amnestia daní

Spolkový kancelár Gerhard Schröder včera potvrdil, že nemecká vláda uvažuje o zavedení 25-percentnej dane na bankové vklady, ktoré sú určené na repatriáciu z ilegálnych zahraničný. . .

Iba nedorozumenie

Návrhy KDH na Koaličnej rade

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) ostáva naďalej v koalícii, ale na dnešnej Koaličnej rade (KR) navrhne princípy personálneho obsadenia vo vr. . .

Medzerami k vojne

Opozícia sa ešte nedohodla

Britskí zbrojní experti objavili v správe o zbrojnom programe a vojenskom arzenáli Iraku medzery, ktoré by mohli byť podľa vládnych kruhov v Londý. . .

Vábenie Švajčiarov

Prezident K. Villiger v SR

Ešte pred ukončením svojej prezidentskej funkcie sa Kaspar Villiger, švajčiarsky Primus inter pares čiže Prvý medzi rovnými, na pozvanie preziden. . .

. . .

Počasie

Na našom území očakávame prevládanie nepriaznivého vplyvu počasia miernej intenzity. Častejší je pocit nespokojnosti, nervozity, malátnosti až depresie, môže dôjsť k narušeniu koncentrácie. Pri telesnej a duševnej námahe nastáva rýchlejšie únava. Vyššia môže byť záťaž srdcovo-cievneho systému, predpokladáme intenzívnejšie reumatické ťažkosti, bolesti hlavy, starších poranení a výskyt fantómových bolestí. Zhoršený môže byť priebeh ochorení dýchacieho, prípadne zažívacieho systému.Zajtra možnosť ústupu zdravotných ťažkostí podmienených počasím.(zč)

Dnes bude zamračené a na väčšine územia sneženie. Najvyššia teplota -3 až 1, na horách vo výške 1500 m okolo -4 stupne. Slabý juhovýchodný až južný vietor.V streda bude premenlivá veľká oblačnosť a na mnohých miestach snehové prehánky, na severe aj trvalejšie sneženie. Nočná teplota -2 až -6, v údoliach okolo -8, denná -5 až -1 stupeň. Vo štvrtok bude polojasno, ojedinele snehové prehánky. Nočná teplota -4 až -9, v údoliach -10 až -16, denná teplota -6 až -2 stupne.Slnko vyjde zajtra o 7.40 a zapadne o 15.58.

Amsterdamobčasný dážď4
Atényobčasný dážď13
Belehraddážď4
Berlíndážď so snehom0
Bratislavasneženie-1
Bruseloblačno3
Budapešťsneženie0
Bukurešťzamračené0
Frankfurtobčasný dážď3
Helsinkipolojasno-2
Istanbulobčasný dážď7
Kodaňzamračené0
Kyjevjasno-8
Lisabondážď11
Londýnoblačno4
Madridoblačno10
Moskvapolojasno-8
Oslopolooblačno-3
Paríždážď7
Prahadážď so snehom2
Rímoblačno13
Sofiazamračené1
Štokholmoblačno3
Varšavasneženie-2
Viedeňsneženie0
Záhrebzamračené2
Ženevazamračené7

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.