Hospodársky denník
USD40,689 Sk
EUR41,773 Sk
CHF28,457 Sk
CZK1,337 Sk
  Štvrtok  19.Decembra 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

VYÚSTI TLAK ODBOROV

Objavili sa stanoviská predstaviteľov niektorých zahraničných firiem, podľa ktorých by bolo dobré, keby sa 18-percentná nezamestnanosť na S. . .

Požiadavka č. 1: flexibilita

Návrh novely pracovného kódexu je liberálnejší

Až 178 novelizovaných bodov má nová verzia Zákonníka práce (ZP), ktorú začiatkom . . .

Eurosen, a čo po prebudení?

Štátny rozpočet predstavuje centralizovaný peňažný fond, prostredníctvom ktorého sa tvoria, rozdeľujú a používajú peňažné prostriedky štátu. Zostavenie rozpočtu, výšk. . .

V únii vidím schodnú cestu

V našom živote sa postupne objavujú nové slová a slovné spojenia, ktoré by mali označovať aj nové skutočnosti a procesy. Je ale pravdou, že vo veľa prípadoch sa z týcht. . .

Grécke priority v EÚ

Veľa bohatých a skúpych

Urobiť z rozšírenia skutočnosť bude jednou z hlavných priorít gréckeho predsedníctva v EÚ, ktoré včera v Bruseli predstavil grécky minister zahranič. . .

Za silný dolár

Administratíva prezidenta USA George Busha potvrdila, že nemení doterajšiu politiku silného dolára. Ten včera zostal oproti euru nad niekoľkoročným minimom. Investori sú však voči . . .

Rusko v pluse

Rusko skončí rok 2002 s rozpočtovým prebytkom vo výške približne 1 % HDP, čo je o niečo viac ako predchádzajúci vládny odhad 0,7 %, oznámil včera ruský minister financií Alexej Kudr. . .

To je rekord

Počet nezamestnaných vo Veľkej Británii, poberajúcich štátnu podporu, v novembri klesol na 27-ročné minimum, a to na 934 000. Oznámil to včera Úrad pre národnú štatistiku, ktorý uvád. . .

Vo Švajčiarsku

Podľa odhadov finančných analytikov majetní Nemci v uplynulých rokoch vyviezli do zahraničia nezdanené príjmy v objeme 300 mld. až tisíc mld. EUR. Veľká časť z nich zrejme skončila. . .

Renaultov 253

Zvolávacia akcia firmy Renault, v rámci ktorej dôjde k bezplatnej kontrole automobilu za účelom preventívnej prehliadky, sa na Slovensku dotkne 253 majiteľov modelov Clio, Thali. . .

Adresne v ochrane

Závislosť od sociálnych dávok

Technologické zmeny ani ekonomický rozvoj nezvýšia v horizonte roku 2020 zásadným spôsobom počet pracovných miest na Slovensku, zmení sa však . . .

Výhľad nepoteší

Očakávania v roku 2003

Za prvé tri štvrťroky sa podľa predbežného odhadu vytvoril na Slovensku hrubý domáci produkt v objeme 795,2 mld. Sk. V porovnaní s rovnakým obdobím. . .

. . .

Počasie

Počasie, prevládajúce na našom území má zväčša priaznivý a povzbudzujúci vplyv na meteosenzitívnych ľudí. Pozitívne sú účinky na telesnú a duševnú výkonnosť a schopnosť sústredenia. Spánok je pokojný a osviežujúci. Osoby so srdcovo-cievnymi ochoreniami však nemajú preceňovať svoje sily - majú sa vyhýbať nezvyčajnej námahe a stresom. Je tendencia k vyššej pulzovej frekvencii. Vegetatívne labilní ľudia, citliví na počasie môžu reagovať sklonom k migrénam a miernym pocitom závratu.Zajtra predpokladáme pretrvávanie uvedených vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí.(zč)

n Dnes bude jasno až polooblačno, zrána v údoliach ojedinele hmla. Najvyššia teplota -3 až 1, na horách vo výške 1500 m okolo -7 stupňov. Severozápadný až severný vietor 3 až 7 m/s cez deň zoslabne. n V piatok bude jasno až polooblačno, na severe a východe časom oblačno a ojedinele sneženie. V nižších polohách miestami hmla. Nočná teplota -7 až -12, v údoliach -13 až -16 stupňov, ojedinele aj nižšie. Denná teplota -4 až 0 stupňov. V sobotu bude jasno až polojasno, v nižších polohách miestami hmla alebo nízka oblačnosť, na juhozápade popoludní časom oblačno. Nočná teplota -5 až -9, v horských dolinách -10 až -15, denná -4 až 0 stupňov, za slnečného počasia slabo nad nulou. n Slnko vyjde zajtra o 7.44 a zapadne o 16.00.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.