Hospodársky denník
USD40,777 Sk
EUR41,856 Sk
CHF28,607 Sk
CZK1,337 Sk
  Piatok  20.Decembra 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

SPRAVODLIVEJŠIE CENY

Zvýšenie cien energií, ktoré schválil Úrad pre reguláciu sieťových odvetví s platnosťou od 1. januára 2003, vyvoláva búrku nevôle v radoch sp. . .

Európa nehrá Kohnov mariáš

Základné kritériá, ktoré treba splniť pred vstupom do únie

Tabuľka:

Maastrichtské kritériá

Deficit štátneho rozpočtu do 3 %. . .

Putin: Musíme poraziť teror

Ruský prezident odpovedal na otázky z celého Ruska

„Zlý mier je lepší než dobrá vojna. Vždy sme z toho vychádzali. Rokovanie je, samozrejme, cestou k urovnaniu konfl. . .

Chcú aktívnu samosprávu

Najprv vypracovať koncepciu a nie začať s rušením tratí

Ak sa hovorí o problémoch v doprave, osobitne železničnej, tak „každý útočí na štát, ale vyššie územné celky sú . . .

ANKETA Best Bank

Best Bank 2002

III. ročník ankety Hd

Čiastkové výsledky k 20. 12. 2002

Od 13. decembra do 19. decembra prišlo do redakcie 151 a celkovo 1182 hlasovacích lístkov. Poradie. . .

V roku 2003

Dňa 10. a 22. januára sa uskutočnia mítingy Hospodárskeho klubu (NEF). Bližšie informácie sú prístupné na www.hospodarskyklub.sk, menu: Podujatia v roku 2003.. . .

Zmapujte korupciu

Dôveryhodný podnikateľ, člen Hospodárskeho klubu (NEF) sa zaviazal vyplatiť prostredníctvom Hd celkovo 111-tisíc korún za päť článkov, v ktorých novinári, ale aj nenovinári zmap. . .

Irak „zatiaľ“ čistý

Briti sa pripravujú na vojnu

V rámci prípravy na eventuálny útok proti Iraku USA začiatkom budúceho roka možno vyšlú do oblasti Perzského zálivu asi 50 000 ďalších vojakov.. . .

Čakali viac

Priemyselná produkcia v eurozóne klesla v októbri oproti predošlému mesiacu o 0,2 percenta. V medziročnom porovnaní sa však z poklesu o 0,3 percenta zmenila na rast v rovnakom tempe. . . .

Trichet stráca

Hlavný francúzsky prokurátor Yves Bot uviedol, že by sa mali preformulovať obvinenia v procese, v ktorom medzi obvinenými vystupuje aj guvernér Banque de France Jean-Claude Trich. . .

Strata tempa

Nemecký Inštitút pre hospodársky výskum Ifo počíta v budúcom roku i naďalej so slabou konjunktúrou a s nárastom nezamestnanosti. Hospodárstvo vzrastie v roku 2003 iba o 1,1 %. Mier. . .

Rím chudne

Taliansky vývoz do nečlenských krajín EÚ dosiahol v novembri prebytok 1,7 mld. EUR a bol nižší o 300 mil. EUR než v októbri. Celková bilancia zahraničného obchodu bola v októbri preb. . .

. . .

Počasie

Bude prevládať zväčša všeobecne priaznivý vplyv počasia s pozitívnym vplyvom najmä na toleranciu telesnej a duševnej námahy a na schopnosť sústredenia. Pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami však nemajú preceňovať svoje sily. Najmä ráno možnosť chladovej záťaže. Je sklon k vyššej pulzovej frekvencii. Meteosenzitívni, vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať náchylnosťou na migrény a mierne pocity závratu.Zajtra predpokladáme postupné zvyšovanie nepriaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí.(zč)

n Dnes bude jasno až polojasno, zrána v údoliach miestami hmla. Najvyššia teplota -5 až -1, na horách vo výške 1500 m -2 stupne. Prevažne južný vietor 2 až 5 m/s. n V sobotu bude polooblačno až oblačno a miestami snehové prehánky. V nižších polohách lokálne hmly. Nočná teplota -8 až -13, v údoliach -14 až -18, denná teplota -5 až -1 stupeň. V nedeľu bude jasno až polojasno, ojedinele hmla. Na juhozápade časom oblačno. Nočná teplota -8 až -13, v horských dolinách -14 až -18 stupňov, ojedinele aj nižšie. Denná teplota -6 až -2 stupne, za slnečného počasia v nížinách okolo nuly.n Slnko vyjde zajtra o 7.45 a zapadne o 16.01 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.