Hospodársky denník
USD40,768 Sk
EUR41,799 Sk
CHF28,596 Sk
CZK1,341 Sk
  Pondelok  23.Decembra 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

PREČO BYŤ LEPŠÍ

Predčasom som stál v rade v predajni s ovocím a so zeleninou. Sedemdesiatnik

plus x rokov práve žiadal osemnástku pri pokladnici, aby z jeho nákupu zobrala

jeden z dvoch pomaranč. . .

Nežiť na úkor spoločnosti

Nezamestnaní budú musieť byť od 1. januára aktívnejší

Predseda predstavenstva Národného úradu práce (NÚP) Ľudovít Kaník neskrýva optimizmus, pokiaľ ide o vývoj nezames. . .

Už sú pripravení na vojnu

Prekvapenie sveta nad tvrdou reakciou USA

Americká armáda je pripravená na vojnu s Irakom, uviedol v sobotu predseda Zboru náčelní. . .

Je čas nastaviť si zrkadlo

Vládny kabinet má za sebou niekoľkotýždňové pôsobenie (celkom to neplatí, pretože viacerí jej členovia vrátane premiéra sedeli aj v predchádzajúcej vláde) a verejnosť . . .

Aká bude únia k Slovensku?

Pozitívny výsledok summitu EÚ znamenal definitívnu zelenú vstupu kandidátskych krajín do EÚ v roku 2004. Európska budúcnosť Slovenska je teda na dosah. Preto okrem pokr. . .

avízo

Pristavme sa na chvíľu

Rok špurtuje ku koncu, čo sa nestihlo, musí byť stihnuté a dokončené. No ešte predtým sú tu najkrajšie sviatky - Vianoce. Ibaže náš konzumný spôsob života celkom z. . .

V čase vianočnom

K členom Hospodárskeho klubu (NEF) už smerujú pozvánky na prvé dva mítingy v 2003. roku. Desiateho januára bude hosťom na diskusiu o európskych aj slovenských železniciach predse. . .

Prezidentská osobnosť

Od 16. do 20. decembra prišlo do našej ankety 119 hlasovacích lístkov a celkovo od jej vyhlásenia 901. Ponúkame vám siedmy čiastkový výsledok ankety desiatich možných kandi. . .

Vyššie rezervy

Devízové rezervy SR stúpli za posledný týždeň o 241 mil. USD na 10,4448 mld. USD. Nárast o 226,1 mil. USD na 9,1378 mld. USD zaznamenali rezervy NBS, v sektore komerčných bánk sa . . .

Fiat predáva

Taliansky koncern Fiat sa dohodol so svojimi veriteľskými bankami na predaji väčšinového podielu v dcérskej spoločnosti Fidis, ktorá sa zaoberá spotrebnými úvermi. Touto dohodou by. . .

Málo práce

Počet nezamestnaných v Poľsku v novembri opäť vzrástol. Celkovo bolo nahlásených viac ako 3,1 milióna nezamestnaných. Miera nezamestnanosti sa zvýšila zo 17,5 na 17,8 %. Veľmi vysoká. . .

Arabská únia

Šesť bohatých ropných krajín z oblasti Perzského zálivu - Saudská Arábia, Oman, Kuvajt, Bahrajn, Katar a Spojené arabské emiráty - včera oznámili, že vytvoria od 1. januára 2003 co. . .

Americký rast

Hrubý domáci produkt (HDP) Spojených štátov v treťom štvrťroku medziročne vzrástol o 4 %, čo je v súlade s predpoveďami spred mesiaca a trikrát viac oproti 1,3-percentnému rastu . . .

Ceny stúpli

Spotrebiteľské ceny v Nemecku vzrástli prvý rok, počas ktorého bolo euro v obehu, v priemere o 1,3 %. V roku 2001 predstavovala inflácia 2,5 % a dosiahla tak najvyššiu hodnotu od po. . .

Zacielené na lieky

Zaujímavý názor nedávno prezentoval prezident Asociácie distribútorov liekov (ADL) Andrej Reiner po seminári o liekovej politike a reforme zdravotníctva, na ktorej sa zúčas. . .

. . .

Počasie

Na našom území očakávame prevládanie nepriaznivého vplyvu počasia miernej intenzity. Častejší je pocit nespokojnosti, nervozity, malátnosti až depresie, môže dôjsť k narušeniu koncentrácie. Pri telesnej a duševnej námahe nastáva rýchlejšie únava. Vyššia môže byť záťaž srdcovo-cievneho systému, predpokladáme intenzívnejšie reumatické ťažkosti, bolesti hlavy, starších poranení a výskyt fantómových bolestí. Zhoršený môže byť priebeh ochorení dýchacieho, prípadne zažívacieho systému. Zajtra možnosť ústupu zdravotných ťažkostí podmienených počasím.(zč)

n Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a na väčšine územia sneženie. Na juhozápade miestami mrznúci dážď alebo mrholenie, pri ktorom sa bude vytvárať poľadovica. Najvyššia denná teplota -4 až 0 stupňov, slabý premenlivý, na juhozápade juhovýchodný vietor 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -2 stupne. n V utorok bude v juhozápadnej polovici veľká oblačnosť až zamračené a miestami sneženie, na krajnom juhozápade aj mrznúci dážď. V severovýchodnej polovici prevažne polojasno a zrážky len ojedinele. Najnižšia nočná teplota -1 až -5, na severe a východe -6 až -12, najvyššia denná teplota -4 až 0 stupňov. V stredu bude v juhozápadnej polovici veľká oblačnosť až zamračené a miestami sneženie, na krajnom juhozápade aj mrznúci dážď. V severovýchodnej polovici prevažne polojasno a zrážky len ojedinele. Najnižšia nočná teplota -1 až -5, na severe a východe -6 až -12, najvyššia denná teplota -4 až 0 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 7.43 a zapadne o 16.00 hod.

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 19. 12. 2002: Bratislava 101,42, Sliač 98,97, Košice 99,87, Poprad 94,25, za 20. 12. 2002: Bratislava 101,10, Sliač 99,05, Košice 99,89, Poprad 94,13, za 21. 12. 2002: Bratislava 100,35, Sliač 98,14, Košice 99,42, Poprad 93,38.Údaje poskytuje SPP.

Amsterdamdážď11
Aténypolojasno9
Belehradoblačno3
Berlíndážď so snehom 3
Bratislavamrznúci dážď1
Bruselprehánky11
Budapešťdážď so snehom0
Bukurešťpolooblačno2
Frankfurtdážď10
Helsinkijasno-10
Istanbuloblačno5
Kodaňzamračené3
Kyjevpolojasno-6
Lisabonoblačno17
Londýnprehánky10
Madridoblačno12
Moskvasneženie-7
Oslopolojasno-7
Parížprehánky13
Prahadážď 4
Rímoblačno13
Sofiaoblačno-2
Štokholmpolojasno-3
Varšavapolojasno-2
Viedeňdážď4
Záhrebdážď4
Ženevadážď9

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.